Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Powietrze-Woda + Fotowoltaika Czy Gruntowa Pompa Ciepła


daves

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba do 85% z tym ze jak wezme kalulator do ręki to przy pompie ciepła nie ma 85%. Byc moze doliczaja za montaz itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba do 85% z tym ze jak wezme kalulator do ręki to przy pompie ciepła nie ma 85%. Byc moze doliczaja za montaz itp

 

Nie doliczają za montaż :). Wszystko jest w cenie, natomiast po Twojej stronie jest 15% wkładu własnego + podatek Vat od całej instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor zawsze się przydaje, bo zajmuje miejsce w domu, kosztuje też sporo, czasem się jednak przydaje aby zgrmadzić trochę ciepła , działa jak duże sprzęgło , ciepło jest pobierane z bufora jak pompa powietrzna się rozmarza ale ja się nie znam na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odpowiedź od firmy doradczej która monitoruje ten projekt. Zapytałem czy pompy będą miały zintegrowany zbiornik na cwu. Dostałem odpowiedź że będą 2 osobne zbiorniki jeden do cwu a drugi do co czyli pewnie chodzi o bufor. Mam pytanie jakie parametry powinien mieć taki bufor do pomp.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bufor to trzeba policzyć.zasobinik cwu to tylko ładowany przez wymiennik płytowy pracujący w przeciwprądzie. Powietrzna pompa sie odszrania więc w tym czasie nie grzeje a ciepło pobierane jest z bufora. Ale ja sie nie znam koledzy sie wypowiedzą. Ide szydełkować bo tak mi doradzają L.G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z gruntowej pompy ciepła na rzecz pompy powietrze-woda + fotowoltaika

 

 

Chyba najtrafniejsza decyzja! 

 

Miałem na dachu solary od 2010 roku i je w tym roku zlikwidowałem. 

W to miejsce zamontowałem PV. ZE wymieniło mi licznik  02.08.2017 r.  na licznik dwustronny. W dzień, czy to słońce, czy to deszcz inwertery "pompują" prąd. 

Inwertery mają moc 5 kW. Mimo, że  w deszczu tej mocy jest tylko kilka procent, to jak słoneczko się uśmiechnie, to człowieka radość bierze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Całkowita kwota inwestycji 46621zł w tym wkład własny 20720zł. Myślę, że jest to opłacalne. 

 

Dotacja wynosi 60%. Tutaj ktoś pisze, że u niego 85%. Ciekawe, że wniosek pisze ta sama firma, a są takie różnice w wysokości dotacji. 

Do kwoty całkowitej najprawdopodobniej  będzie jeszcze doliczony vat (chyba  8% - jeżeli fotowoltaika montowana na dachu domu ). Jedni mają obiecane 85% a inni 60%, to zależy z jakiego województwa są.  I najważniejsze, jeżeli jest to projekt wysyłany do województwa na konkurs to wcale  nie jest pewne, że ta inwestycja dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dochodzi do skutku, bo to się opłaci... dla banku, wykonawcy, dla Budżetu (nie tylko VAT, ale i PIT roczny), córki leśniczego i czasem coś skapnie dla Inwestora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykazać w PIT rocznym jako przychód, a to jest podatek... Są podobno nieliczne wyjątki. 

 

 

 

Gmina powinna wiedzieć z jakiego funduszu jest dofinansowanie i czy jest zwolnione z podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.