Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Olej Przerabiać Czy Wymienić?


Tymo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest na sprzedaż dom z kotłem VITOLA 100 - bardzo porządnie zrobiona instalacja, serwisowana. 

Pytanie: przerabiać na gaz, czy wywalić i kupić nowoczesny piec na gaz / groszek?

Koszt przeróbki byłby znaczy ponieważ  w domu nie ma gazu sieciowego trzeba pociągnąć do budynku z ulicy?

Co będzie najekonomiczniej, jeśli można proszę o rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oceniasz  pellet jako opał , ale taka przeróbka czyli zamontowanie palnika pelletowego zamiast olejowego jest bardzo powszechna wśród posiadaczy olejaków.

To oczywiście nie gaz i trzeba się liczyć z jakąś obsługą takiego kotła , ale przeróbka niewielka i koszty ogrzewania niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma serwisantami pieców i wszyscy tylko mówią, gaz, gaz, gaz  i wyrzucić Vitolę. W moim przypadku z doprowadzeniem gazu do budynku i po budynku + piec gazowy to koszt ok. 15 tys. zł.

Dzięki wam jest nadzieja, prawdę mówiąc nie wiedziałem co to jest pellet, ale podoba mi się pomysł. Pytanie kogo szukać, żeby profesjonalnie dokonał takiej przeróbki??? Znacie kogoś w trójkącie Częstochowa - Katowice - Kraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz popytać np tu  http://www.feromex.pl/oferta.php?oferta=palniki_na_pellets

Oni mają ponoć przedstawicielstwo tego producenta, kilka lat temu koszmar, teraz to się chyba wyrobili.

Podstawową wadą takiego palnika w kotle olejowym jest konieczność czyszczenia kotła co ok 150kg spalonego paliwa - tak jest u mnie.

Zaletą to że zostaje cała automatyka kotła olejowego i sterowanie instalacją.

 

W poście #70 tematu  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17882-palnik-na-pellet-w-kotle-w%C4%99glowym/page-4 

są zdjęcia mójego palnika Viking Bio 20kW w kotle olejowo - gazowym Wolf CNK-25.

Pracuje już ponad 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.