Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Saunier Duval Niedźwiedż Condens


Skatinator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. poszukuję informacji o kotle Saunier duval niedźwiedż condens.  zmieniam stary 20 letni kocioł stojący. podobno niedźwiedź bardzo nadaje się do starszych instalacji i jest podobno bardzo trwały dużo bardziej niż kotły wiszące. dodatkowo można przełożyć osprzęt ze starego pieca pompkę naczynie wyrównawcze itd. do tego zamontowałbym jakiś 100 litrowy zbiornik cwu ze stali nierdzewnej. ma ktoś jakieś doświadczenia z tym kotłem? ma podobno bardzo dużą pojemność wodną, nie wiem czy to plus przy gazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwarzam jeszcze dwufunkcyjny kocioł ferroli bluehelix proc z bitermicznym wymiennikiem. instalacja byłaby wtedy prostsza i tańsza. który z tych dwóch kotłów byłby lepszy? instalacja w domu to piony ze stali a od rozdzielaczy alu plex i grzejniki panelowe na zamkniętym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy kupiłeś już Niedźwiedzia, pytam bo jestem zainteresowany tym kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

umawiam się już z hydraulikiem na wymianę. jednak będzie dwufunkcyjny ferroli bluehelix pro c 25kw. w przyszłości planuję zamontować płaszcz wodny do kuchni kaflowej poprzez wymiennik płytowy i wspomagać CO. CWU będzie grzane przepływowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

umawiam się już z hydraulikiem na wymianę. jednak będzie dwufunkcyjny ferroli bluehelix pro c 25kw. w przyszłości planuję zamontować płaszcz wodny do kuchni kaflowej poprzez wymiennik płytowy i wspomagać CO. CWU będzie grzane przepływowo.

Witam i jak sprawuje się bluchelix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.