Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Im Więcej Czytam Tym Mniej Wiem.. :/ Jaki Piec?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich nazywam się Piotr, dokładnie jak w temacie im bardziej zagłębiam się w tematykę jaki piec wybrać do domu, wydaje mi się że wiec coraz mniej...

 

 

Dlatego postanowiłem napisać... może ktoś mądrzejszy rozświetli mi mroki "jaki piec kupić" wiem... tematów jest ogrom w sieci ale chciałbym delikatnego indywidualnego podejścia do mojego dylematu :)

 

Jestem na etapie "kończenia budowy" albo siebie... dobrnąłem do etapu kupna pieca.

 

Mieszkam na Podkarpaciu okolica Mielca, powierzchnia użytkowa 160m2, dom z poddaszem użytkowym, strop betonowy ocieplony styropianem 14cm, podłoga poddasza ocieplona styropianem 10cm, podłoga parteru 12cm styropianu. Na całej powierzchni domu posiadam podłogówkę plus trzy grzejniki naścienne do 2 łazienek i holu. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2lm1

 

Z racji braku sieci gazowniczej piec gazowy odpada, nurtuje mnie pytanie czy przy ogrzewaniu podłogówką jest sens kupowanie pieca na paliwo stałe czy jest rozsądna logiczna alternatywa?

 

Czy w moim przypadku kocioł elektryczny albo pompa ciepła (powietrzna) jest dobrym rozwiązaniem dla 4 osobowej rodziny?

Mój budżet oscyluje w granicach 8 tyś zł. (wiem szału pewnie nie ma)

Zaznaczę że jako kierowca tira często jestem poza domem, szukam rozwiązania "prostego i łatwego" dla reszty rodziny.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim postem i rady.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na pompę ciepła nie pozwoli, pozostałe warunki na ogrzewanie pompą wydają się spełnione ;)

 

Jak wielkość kotłowni pozwoli to coś z podajnikiem na groszek lub pellet. Ale pracy w załadunku i czyszczeniu sporo.

 

Może bufor ciepła z grzałką w drugiej taryfie, inwestycyjne chyba najtaniej, a wg. mnie lepsze niż kocioł elektryczny.

 

Albo bufor, grzałka i kocioł na mrozy, ale to już kwotowo i pracy będzie jak przy podajnikach.

 

Warto pochylić się nad pompą, zrobić OZC, poszukać instalatora który dobierze pompę i jej moc, może nie zrujnuje to tak maksymalnie portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kup se Pan używkę pompe i bedziesz zadowolony za cene gazioka idzie juz coś kupic. Piec z podajnikiem drogi paliwo do niego tez wymaga obsługi i dużo drogiego osprzętu. Pompa 2 taryfa super sprawa. Pompa kocha podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.