Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel Online


zaqqu577

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś miał doczynienia z tym węglem bądź tym dostawcą? Sprawa dość ciekawa... Tutaj oferta po 930 zł, w rozmowie telefonicznej oferują po 800 zł, a jak byś brał 8 ton to po 780 zł. Na pierwszym planie niby Ekogroszek Wesoła, ale już po wejściu w opis: 

Pochodzenie

Piast, Wujek, Staszic, Janina, Sobieski, Julian, Śląsk, Wieczorek, Bobrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym .. to znaczy którym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Wieczorka i Wesołej może być ciężki do spalenia w podajniku,  wg:

http://gornictwo.wnp.pl/notowania/ceny_wegla_pgg/

spiekalność  odpowiednio 29-36 i 16-22 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad miesiąca Wieczorek już oficjalnie nie wydobywa, a jego złoża przejęła kopalnia Murcki-Staszic i cały cały urobek z czynnych jeszcze ścian Wieczorka bedzie  przesyłany na zakład przeróbczy Murcki-Staszic, więc ostrożnie z bajkami sprzedawców na temat pochodzenia węgla z Wieczorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołą spaliłem tylko worek ale 2 lata temu, wziąłem na testy. Był super ale jak pojechałem kupić to już go nie było... Jak się teraz pali - nie mam pojęcia, z tego co ludzie piszą bywa loteryjny pod względem spiekalności.

Wieczorkiem nie paliłem - o ile to wogóle Wieczorek  - ale podana spiekalność w linku PGG jest za wysoka, nie ryzykował bym zakupu bez sprawdzenia chociażby worka bo dla podajnika ryzyko płaczu i zgrzytania zębów duże.

Retopalem paliłem w poprzednim sezonie i był bezproblemowy ale w tym sezonie też różnie ludzie pisali. Być może zależy to od "Ruchu" - nie wiem... PGG podaje dla Retopalu Ruchy "Past-Wola", "Piast-Bieruń", i "Ziemowit" i może zależy co się trafi. Ale nie mam w tym rozeznania, Wojtek pewnie ma większe.

Patrząc na obecne ceny grochu, w Bartex nie wyglądają one najgorzej. Z komentarzy pracowników Bartex widzę że Gold to Wesoła a Silver to Bobrek ale nie przywiązywałbym do tego zbyt dużej wagi bo mogą zmieniać dostawców dla swoich produktów. Jak masz jakieś OBI w okolicy to łatwo byłoby sprawdzić jak to się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2018 o 00:02, lzp napisał:

Witam. Czy ktoś miał doczynienia z tym węglem bądź tym dostawcą? Sprawa dość ciekawa... Tutaj oferta po 930 zł, w rozmowie telefonicznej oferują po 800 zł, a jak byś brał 8 ton to po 780 zł. Na pierwszym planie niby Ekogroszek Wesoła, ale już po wejściu w opis: 

Pochodzenie

Piast, Wujek, Staszic, Janina, Sobieski, Julian, Śląsk, Wieczorek, Bobrek

Sorry. Chodziło mi o ten: http://sklep.brodatrans.pl/?product=ekogrosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
18 godzin temu, kadamcz napisał:

https://www.bartex-wegiel.pl/

znalazłem taką firmę. Ktoś kupował u nich?

Ja brałem. Paletę w styczniu i dziś dwie dojechaly (Wesoła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, trzeba być szybkim, dziś w dwie minuty 10t sprzedali. Mi jednak się udało jedną dla siebie zamówić. Jak się sprawdzi to jeszcze we wrześniu kolejną zamowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 709 zł z przesyłka to jest drogo?? Ja na lokalnym składzie mogę mieć za 650 zł. Ale to jest breja w porównaniu do greenpal. Rok temu za groszek płaciłem 900zl i nigdy nie wiadomo co przywiozą. Tak więc jak będzie nadal taki jak na waszych zdjęciach greenpal to dla mnie rewelka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.