Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel Online


zaqqu577

Rekomendowane odpowiedzi

Do podajnika to pewnie łatwo nie będzie ale zobaczymy jakie będą opinie użytkowników.

Sam bym chetnie wsypał ale worka nie sprzedadzą :)

Mam jednak przeczucie ze nie będzie tak źle jak pisali pierwsi testerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę jakimś eko z Taurona, ale sam sprzedawa nie umiał nic więcej powiedzieć, tylko jest to z Taurona. Kupiłem 5t w czerwcu po 550 luz. Pali się ciemnym ogniem ale bez dymu. W kotle czysto tak jeszcze nie miałem, siwo bez sadzy. Na pewno nie jest słaby na cwu kocioł dolatuje moment. Popiół brzydki i trochę sporo około 10 procent, żużluje się podobnie jak Cz.P. nieraz na palniku wiszą takie spieki, no wle za to cenę to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę jakimś eko z Taurona, ale sam sprzedawa nie umiał nic więcej powiedzieć, tylko jest to z Taurona. Kupiłem 5t w czerwcu po 550 luz. Pali się ciemnym ogniem ale bez dymu. 

Panowie, nie siejcie zamieszania, bo to są dwie różne bajki. W czerwcu pod logiem Tauronu produkowało ekogroszek iluś tam firm partnerów handlowych Tauronu w całej Polsce i były kolosalne problemy z jakością. Od połowy sierpnia ekogroszki "Tauron" i "Jaret Plus" produkuje tylko i wyłącznie Tauron na swojej nowej linii produkcyjnej, pod własnym nadzorem i ze swojego węgla (Sobieski i Brzeszcze) w kopalni Sobieski. Produkcję tą można kupić tylko w sklepie online Tauronu, albo bezpośrednio na kopalni. Kupowanie w innym miejscu, to kupowanie zapasów od partnerów handlowych z ich produkcji.

 

ok, czyli niska cena idzie wraz z niską jakością w tym przypadku - nie ma nic za darmo :-), 10% popiołu to grubsza sprawa i te spieki brrrrr

Tak jakby retopal miał jakoś specjalnie mniej.

Co do niskiej jakości, to parę postów wyżej sam pisałeś, że trzeba poczekać na opinie chłopaków z esterownika o towarze z nowej linii produkcyjnej. Trzech gości kupiło już go kupiło Ja jestem czwartym i jeszcze w tym tygodniu opiszę co i jak i wrzucę zdjęcia. Na razie nie ma sensu snuć bajek z mchu i paproci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie produkują eko sam szef jako kierowca jeździ na kopalnię i to było przywzione z Sobieskiego. Jak dla mnie to opał na plus względem cena. /jakość. I dlatego to opisałema nie z myślą kogoś przestraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do Taurona w sprawie mojej dostawy i z powodu bardzo dużych zakupów  terminy realizacji sięgają nawet 10 dni (wg regulaminu do 14 dni). Kurier to Jas-Fbg, ten sam, który w PGG wozi Retopal. W tym tygodniu raczej mała szansa na dostawę. A w PGG dostępność Retopala workowanego 0 z 90 ton, big-bagi 0 z 10 ton (godzina 7.54). Ssanie jest niezłe ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat właśnie kupił nowego Jareta Plus prosto z Taurona.

Zamienimy się po worku bo ciekaw jestem tego węgla tylko najpierw trzeba to ogarnąć logistycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat zamawiał równe 2 tygodnie temu i dostał po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zamówiłem paletę 800kg ekogroszku Tauron. Od połowy sierpnia pracuje na terenie kopalni Sobieski nowoczesny zakład produkcyjny, komputerowo sterowany mieszalnik węgla, bardzo dokładne sita, wszystko pod dachem. "Ekogroszek Tauron" to podobno mieszanka 50/50 Sobieski/Brzeszcze, "Jaret Plus" 60/40 Sobieski/Brzeszcze. Worki 20kg. Paleta 800kg/ - 40 worków to koszt 588zł plus 84zł wysyłka kurierem.

Cena żadna rewelacja, ale w miarę dobra kalorycznośc, brak miału. Wziąłem do wzmocnienia flotu w okresach przejściowych. Wcześniej Jaret i Jaret Plus produkowali i markowali logiem partnerzy Tauronu, różne firmy zewnętrzne i koszmarnie psuło to opinię i jakość, bo zdarzały się wałki. Teraz całą produkcję i odpowiedzialnosć za jakość przejął Tauron. Jak paleta przyjdzie, to wrzucę zdjęcia i postaram się opisac spalanie i popiół.

                                                                                                        http://www.tauron-wydobycie.pl/tauron-ekogroszek

W tamtym roku już mnie napasłeś ekogroszkiem z Taurona. Takiego badziewia nie widziałem od 11 lat jak posiadam kocioł na eko. Na sam napis Tauron reaguję alergicznie. Jedyny plus, to bez żadnych zbędnych ceregieli po przesłaniu im worka tego "paliwa" uznali moją reklamację zwracając 50% ceny. Odsprzedałem to co zostało koledze i do dziś też wspomina i też by nie wziął takiego czegoś za 10 zł/worek 25 kg, czyli 400 zł tona z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz obser, do inteligentnego człowieka po przeczytaniu tekstu ze zrozumieniem dotarłoby, że to co było dostępne do sierpnia pod logiem Tauronu było radosną twórczością partnerów w terenie - marny Jaret i niby lepszy Jaret Plus (jedni trafiali dobry towar i chwalili, inni badziewie tak jak ty), a od połowy sierpnia kupując bezpośrednio w sklepie Tauronu kupujesz diametralnie coś innego pochodzącego z nowej, prawdopodobnie najnowoczesniejszej w Polsce linii technologicznej, za który to produkt 100% odpowiedzialności bierze Tauron Wydobycie. Produktu o marce Tauron Ekogroszek w różowych workach wcale nie było. To nowość.

Tu jest pierwsza opinia z wczorajszego dnia ze spalania Jareta Plus pochodzącego z nowej linii. Jakoś nie widzę dramatu:

https://esterownik.pl/forum/posty,3429/ekogroszek-taurona-?m=109342#109342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie wiem czy ty też nie umiesz czytać? Na razie jest tylko jedna opinia z dnia wczorajszego, więc po co piszesz pierdoły i tworzysz legendy? Podałem przecież konkretny link, w którym gość dodatkowo narzeka akurat na retopala:

https://esterownik.pl/forum/posty,3429/ekogroszek-taurona-?m=109342#109342

Nie tylko on zamówił, więc pojawi się za chwilę więcej opinii. Mój węgiel dzisiaj idzie do kuriera (przed chwilą dzwoniłem), więc dostawa pewnie pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Potrzebuje zakupić ekogroszek przez internet. Niedawno się wprowadziłem do domu w którym są osobne mieszkania. Mój przedział ma około 50m2. Niestety w okolicy w której mieszkam są składy ale opinie o nich są kiepskie dlatego muszę zakupić ekogroszek przez neta. Na pgg ekogroszek się skończył. Przejrzałem sporo różnych forów i opinii ale więcej "reklam" niż czegoś konkretnego. Dlatego proszę was o radę o ekogroszek o zawartości kalorycznej powyżej 23 MJ (poprzednik używał eko o kaloryczności 24-26 MJ i było cieplutko. Jakieś polecane strony, konkretne linki? A może allegro i konkretny link? Myślałem nad ekogroszekiem,  bartexem silver, ekoretem, czarnej perle i jaskółce. Cena max 1000zł z dostawą za tonę.
Przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie wiem czy ty też nie umiesz czytać? Na razie jest tylko jedna opinia z dnia wczorajszego, więc po co piszesz pierdoły i tworzysz legendy? Podałem przecież konkretny link, w którym gość dodatkowo narzeka akurat na retopala:

https://esterownik.pl/forum/posty,3429/ekogroszek-taurona-?m=109342#109342

Nie tylko on zamówił, więc pojawi się za chwilę więcej opinii. Mój węgiel dzisiaj idzie do kuriera (przed chwilą dzwoniłem), więc dostawa pewnie pod koniec tygodnia.

 

Ja bym się zastanowił nad Twoją wiarygodnością,bo zacytuję Twój post z tamtego roku

 

"

wojtekkowal, dnia 09 Gru 2016 - 22:26, napisał: snapback.png

Panowie, nie rozumiem dlaczego robicie doktoraty z krętaczami skoro macie na wyciągnięcie ręki bezpośrednio od producenta, właściciela kopalń:

http://www.tauron24....ekogroszek.aspx

https://pgg.pl/sklep...al+-+Ekogroszek

Bez wałka, bez kamieni, selekcjonowany, co najwyżej może być wilgotny i tyle."

 

A dostarczyli syf, co przez 11 lat palenia nie widziałem. Kupowałem lepsze,gorsze,ale to była TRAGEDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł węgiel z Taurona. Paleta zapakowana idealnie. Worki bardzo mocne, praktycznie nie ma mowy o przypadkowym rozerwaniu. 20kg jest znacznie poręczniejsze od 25kg.a niby tylko 5kg różnicy. Sam węgiel suchy, równy, bez miału. Wygląda na to, że na linii w Tauronie węgiel jest dosuszany i wszystkie procesy odbywaja się pod dachem. Jutro mam zamiar odpalić jeden worek od góry, sprawdzę jak się pali i ile zostanie popiołu.

                        

                                                                               post-61311-0-47093700-1506004028_thumb.jpg          post-61311-0-03025000-1506004063_thumb.jpg

 

 

Widzę, że dzisiaj nie tylko ja dostałem ten węgiel. Na innym forum też wrzucone dwa zdjęcia z dnia dzisiejszego i też suchy jak pieprz. Ciekawe jaka tu będzie opinia po próbie ogniowej:

https://esterownik.pl/forum/posty,3429/ekogroszek-taurona-?m=109418#109418

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić węgiel orzech z dostawą ? Mieszkam na południu Polski ( Krynica-Zdrój). Jest u nas duży problem z dostępnością opału. Co roku węgiel nabywaliśmy w pobliskim składzie budowlanym. Jakość węgla - TRAGEDIA, strasznie dużo miału, daje bardzo mało ciepła i zostają duże ilości popiołu. Cena na ten rok to 800zł za tonę. Czy w cenie powiedzmy do 850zł/t dostanę gdzieś  przyzwoity orzech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.