Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Z retopala nie ma pylku tylko lekki zuzel ale spala sie bardzo latwo nawet dla poczatkujacego palacza.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na dniach po raz pierwszy chcę zamówić ekogroszek z PGG ale mam wątpliwości co do szybkiego zrealizowania zamówienia. Generalnie została mi połowa zasobnika ekogroszku i nie wiem czy ten zamówiony z PGG zdąży "dojść"

Jak u was z szybkością zrealizowania zamówienia ?

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ekogroszek polecilibyście do pieca z retortą (14kw- per eko)? Jestem od niedawna posiadaczem domu o powierzchni grzewczej 100 m2, dotychczas grzałem jak poprzedni właściciel pelletem i powiem szczerze, że pięknie się wypala i nie ma żadnych problemów, ale obawiam się, że gdy przyjdą większe mrozy to pellet może mi "topnieć w oczach" ;)  . Przejrzałem forum i doczytałem, że do retorty (stała) lepiej kupić określony ekogroszek, tym bardziej do pieca o małej mocy. Czytałem o ekogroszkach Jaret plus, ekoret.Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie JaretPlus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jakieś sugestie? Wcześniej mieszkałem w bloku, tak więc jestem zielony w tym temacie, ale szybko się uczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno w ciemno poleciłbym Retopal ale ostatnio paru kolegów na forum miało jakieś problemy, może się popsuł?

 

Szukałbym np Skarbka Piekary 26Mj i zwykłego Jareta 22Mj (nie J. Plus!).

Jeden na cieplejsze dni drugi na mroźniejsze. A gdyby jeden był za słaby a drugi za mocny to zawsze możesz je zmieszać.

 

Jeśli palisz pierwszy rok i masz stałą retortę to odpuść sobie na razie węgle typ 32.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za pomoc, możesz mi tylko jeszcze uświadomić co to znaczy węgiel typu 32.x. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Zawijanem:

 

https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/klasyfikacja-wegli/

 

I jeszcze to:

http://czysteogrzewanie.pl/opal/katalog-polskiego-wegla/

 

Ten ostatni link może zawierać dane nieaktualne ale warto looknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu wziąłem miał z PGG w Big Bagu. Cena 620zl/ obecnie 660. Frakcja bardziej 0-10 bardzo mało frakcji 10-20. Po drugie wilgotny co przy drobnej frakcji powodowało problemy ze spalaniem (zawieszenie się w zasobniku i problemy z przebiciem się żaru). Dopiero lekkie suszenie załatwiło sprawę. Kaloryczność/cena OK. W grudniu zamówiłem Retopal w Big Bagu. Cena 820. Suchy. Frakcja OK. Jeszcze nie palę. Kończę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak Czarny Jan? Doczytałem na forum jeden temat, ale w sumie konkretów żadnych nie było. Mam tu w okolicy coś takiego, pod kątem właściwości fizykochemicznych przedstawia się całkiem dobrze. Będę chciał wziąć na próbę z 250 kg tego Skarbek i 250 kg tego Czarnego Jana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co składa się na ten dramat ? Ktoś na forum pisał że Karena ma drogo bo wyrobiła sobie markę

sprawdzonym opałem. Ja zakupiłem coś podobnego w innej firmie, gdzie taki towar nazwali "kruszony węgiel"

Gdyby nie woda w towarze bym sobie nie narzekał, ładnie się spala i niewiele więcej niż grochu schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku kupiłam na próbę 3 tony sianego po uprzednim sprawdzeniu paczki testowej.Paliło się super bez spieków bez sadzy a moc siany miał większą niż ekogroszek  rubin z bartexu i ekobran.W tym roku zamówiłam 10 t.Przyszły po wielu problemach 2 dostawy po 5 ton. Że mokre-trudno -rozsypane by przeschły ale to zupełnie inny towar-mimo zapewnień mego sprzedawcy że jest dokładnie taki sam.Pojawiły się latem negatywy na muratorze i chciałam odwołać zamówienie ale gwarantowano mi jakość z ubiegłego roku.Opał jest na całą zimę więc i obawy były.Człowiek stary i głupi.Mierzy ludzi swoją miarą..Zaufałam sprzedawcy w zapewnienia i teraz mam za swoje.Negatywy okazały się potwierdzone-to nie sam żwir z ubiegłego roku tylko żwir z pyłem który fruwa po palniku i zapycha dysze nadmuchu.Jak dasz mały nadmuch -nie przebije się jak większy to spieka.Wszedł na palnik po miale z PGG i spalanie wzrosło i to znacznie.A większy dramat czeka mnie przy paleniu drugą dostawą bo w niej jest jeszcze więcej tego pyłu.Złozyłam reklamację i co...olewano mnie przez miesiąc i nawet tel już nie odbierali.Napisałam wreszcie przez fb -tu trwała wymiana zdań na temat ich opału-uznano mnie za wyłudzacza.Stwierdzono że są sami zadowoleni klienci a tylko ja jedna składam reklamację i narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.