Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Retopal ma zerową spiekalność także łatwo się go spala. Popiół nie jest jak z papierosa bo ma dużo związków niepalnych ale ogólnie jest łatwy w ogarnięciu, a w lato dłuuuugo trzyma żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e0469038fc024099gen.jpg

 

u mnie już w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu był Retopal "be" bo były Chwałowice, Bobrek Bytom czy Wesoła teraz widze jest na topie i bardzo dobrze bo to dobry węgiel ale nie pozbawiony wad, największa to skłonność do tworzenia spieków żużlowych ( nie mylić ze znacznie gorszymi spiekami koksowymi) poza tym dość dużo popiołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z nadmiarem popiołu ?  Ja póki co ... w czasie zimy,  mam palenisko w ogrodzie i tam sypę a jak ostygnie to próbuje po trochu wsypywać do kosza na śmieci. 

Wcześniej... jak skonczyłem budowę to został mi dół po klopie na dworze.  Ale teraz już zasypany, częściowo też właśnie popiołem. 

Po skonczeniu budowy domu coraz bardziej próbuje ogarnąć otoczenie i zastanawiam się jak rozwiązywać w przysłości problem popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rowniez daja worki na popiol. i powiem wam ze ja wybieram popiol do metalowego wiadra i jak ostygnie przesypuje w worek.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuję dokładnie tak samo. Problemów z odbiorem popiołu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold- wesoła

Silver - Bobrek Bytom

 

Jak brałem to worki miały niedowagę - sporo było takich po 23,5 i 24kg i był mokry

 

jak był mokry, to ciekawe jaka była waga po wyschnięciu?

 

ja miałem powiedzmy lekko wilgotny, z Bartexu w workach jutowych Eco-mix, i zaraz po transporcie zważyłem 5 przekrojowo wybranych worków  z palety i każdy maił powyżej 25kg (od 25,3 do 25,7 kg) a po wyschnięciu groszku waga tych samych worków kształtowała się w granicach 23,2 - 23,5 kg Czyli średnio 2kg mniej, co daje około 8 % mniej opału niż się płaciło.....

 

Jak węgiel jest mokry lub bardzo mokry to myślę że można dobić do 15-20% straty.... na samej tylko wadze opału...

 

Także jak ktoś ma bardzo mokry węgiel to niech odłoży po zważeniu kilka worków do wyschnięcia i podzieli się swoimi opiniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz skąd chcesz.

W PGG możesz kupić jednorazowo max 5 palet workowanego (3,75t), lub 5 palet w big bagach (5t). Transport w cenie.

Jak znajdziesz lepszą ofertę, to nie zapomnij wkleić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hey Wam 

 

Przyszedl czas na zakup opalu  - jak do tej pory placilem za pieklorza 880zl workowany  na dzien dzisiejszy zglupieli , bo az 940zl  workowany - luzem nie sprzedaje  region Swietokszyskie okolice Pacanowa 

 

Zapytanie gdzie Wy zaopatrujecie sie w ekogroszek 

 

Bo jak na dzien dzisiejszy to ten Pieklorz idealnei sie sprawowal w moim defro - ale dosuszalem wegiel cale lato wysypujac po 10szt i do 5 dni na sloneczku luzem i dopiero do garazu zwozilem 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku raczej zostanę przy miale sianym z Kareny. Właśnie odezwał się do mnie przedstawiciel i przedstawił kuszącą propozycję. W ubiegłym sezonie palił się u mnie naprawdę dobrze. Czas ucieka a na obniżki już nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku raczej zostanę przy miale sianym z Kareny.

 

Jeśli można, to spytam który miał palił się dobrze, siany czy ten drugi ?

 

Ja nie mając żadnego doświadczenia w ogrzewaniu ekogroszkiem zakupiłem 3 rodzaje

po 2 tony z oferty prestige. Czekałem 2 tygodnie, suchy, dobra waga, granulacja nie powala.

No i chyba mają jeszcze letnią promocję. Właśnie dziś poszedł do kotłowni.

post-73893-0-17477200-1499801792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem Retopalem z PGG ostatniej zimy. Kupowałem go zaraz po tym jak otwarli sklep internetowy. Niestety ja dostałem mokry i musiałem dosuszać. Po dosuszeniu worki ważyły ok. 23-24kg. Jak widzę sporo sie w tej materii zmieniło na lepsze i chwalą im za to. Co do węgla to był bezproblemowy i ogólnie bylem z niego bardzo zadowolony, jedyny minus to dużo popiołu. Żadnych spieków żużlowych nie miałem, koksowych tym bardziej. Myślałem o Retopalu również na tą zimę ale w końcu kupiłem Skarbka Bobrek w oryginalnych czarno-zielonych workach po 900zl. Mam nadzieję ze nie będę żałował :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to spytam który miał palił się dobrze, siany czy ten drugi ?

 

Ja nie mając żadnego doświadczenia w ogrzewaniu ekogroszkiem zakupiłem 3 rodzaje

po 2 tony z oferty prestige. Czekałem 2 tygodnie, suchy, dobra waga, granulacja nie powala.

No i chyba mają jeszcze letnią promocję. Właśnie dziś poszedł do kotłowni.

 

Jeden i drugi dobrze ale nie warto było przepłacać za ten droższy. Siany polecam.cMożna kupic u n ich paczkę testową by mieć swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście tego:

https://www.tauron.pl/dla-domu/ekogroszek

ja się właśnie nad tym zastanawiam. 800 zł za tonę i dowóz za darmo. Ciekawe jak się pali?

 

 

Niech Cię Ręka Boska broni przed zakupem tego dziadostwa. Ja kupiłem zimą 1T i tyle co wsypisz,tyle masz popiołu. Kaloryczność tragiczna. Jedyny plus to to,że zaraz napisałem reklamację,wysłałem im kurierem 1 worek zażądałem 50% upustu i zwrot wszystkich kosztów i o dziwo po paru dniach otzrymałem odpowiedź,że przelewają mi na konto  ok. 550 zł. I przysłali, a na resztę tego ekogroszku napalił się taki znajomy bo sprzedałem mu po 10 zł za worek, ale potem też narzekał. Palę już retortą 9 lat i takiego dziadostwa jeszcze nie miałem. Kiedyś coś podobnego, choć trochę lepszego przysłała mi firma Tani Opał,a po reklamacji zaproponowali 50 zł upustu na tonie przt nastęnej dostawie.Podziękowałem.Od lat palę Prestige Platinum i już nikt mnie nie namówi na jakieś eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.