Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Mrówka i Bricomarche.  Zrobie relację foto jutro,  bo dziś mam 2 dostawy węgla i nie dam rady.   Wiem że teń tańszy po 13zł za 20kg worek to ludzie biorą na pniu i znika od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny  dostawca węgla  przywózł mi ten chwalony przez sąsiadów węgiel.

Okazało się że to jest  SKARBEK  (zielono-czarny worek)  z  Piekar Śląskich,  Kopalnia JULIAN.

Cena 1050zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam: Skarbek w czarno-zielonych workach plasikowych to Bobrek, zaś papierowych to Piekary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 28Mj nie każdemu podejdzie bo ma niezłego kopa i mocno przebija zadaną, u mnie bywało że i 7-8C. Może być problem z utrzymaniem stabilnej pracy kotła u PID-owców przy małym odbiorze :D

Ja będę na niego polował, szło go niewiele i popiołu mało. Wypalał się do zera bez koksowania czy żużlowania aż szkoda że się już skończył :D .

Dość wilgotny, najlepiej podsuszać.

Trzeba uważać na podróbki które wyglądają prawie tak samo a w środku nie wiadomo co siedzi żeby się nie sparzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie różnią się te worki niczym,  prócz  Kaloryczności węgla oraz opisem   Piekary Śląskie  czy Bobrek. 

Ogólnie szata graficzna ta sama.

 Ja mam z Piekar i nie mam papierowych worków.  Natomiast sąsiad dostał w papierowych.

 

Wszedłem sobie na ich stronę

Węglokoks kraj i  widzę za mają sporo dystrybutorów.  Dwóch z nich blisko mnie.  Aż podjadę z ciekawości zapytać jak z ceną  za worek i luzem za ten węgiel.

Bo ta cena powyżej 1000zł  jest dla mnie nie do przyjęcia i szukam jakiejś alternatywy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możecie looknać na "produkcję" Skarbka 28Mj.

Inne opakowania (do złudzenia podobne) nie muszą świadczyć o przekręcie ale lampka powinna się zapalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sporo dobrego słyszałem o kolumbijskim (kaloryczny, nie spieka, mało popiołu) ale u mnie nie ma takiego żeby sprawdzić a przez neta kupować nie mam ciśnienia.

Weź worek/dwa i sprawdź na pełnej mocy kotła i minimalnej (samym podtrzymaniu) żeby nie było niespodzianek w mrozy i okresach cieplejszych i będziesz wiedział czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaczęły się obniżki cen węgla, kiedy teoretycznie ceny powinny być najniższe? Czekać do maja, czy brać już, bo pogoda jest bardzo korzystna.

I jeszcze prosiłbym o opinie na temat groszku z Chwałowic min. 27 MJ za 665 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardl, na próbę brałem 4 worki w Łapalicach "Dombud" po 1080zł, mają oryginalnie pakowany z Bobrka, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wykosztowałem się, 1000zł/tona :(

Ale zwrot ze skarbówki to tak bardzo nie bolało.

Te 3 palety szacuję na ok 1.5 sezonu.

Wziąłem w ciemno, oby był to ten sam towar co w ub sezonie bo jak nie to...

post-44592-0-58041200-1524340140_thumb.jpg

post-44592-0-64773900-1524340168_thumb.jpg

post-44592-0-27912900-1524340197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lokalnym składzie, 10km dalej.

Właśnie przywieźli po pierwszych obniżkach.

Nie chciałem już czekać na ewentualne następne obniżki (może będą, może nie), chciałem mieć już z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BHO w Pucku sami pakują, więc właściwie tak do końca nie wiadomo czy to oryginalny Skarbek, czy jakiś miks - w zależności od dostawy...

Kupiłem tam 4 worki: worki mocne, granulacja ok, ale sam węgiel mokry. Dziś zasypię do podajnika - zobaczymy jak pójdzie.

Szukam oryginalnie pakowanego, by mieć porównanie

 

W zeszłym tygodniu paliłem eko VanRed (z Vangel.pl) - podobno Chwałowice, 27Mj/kg.

Sam eko ok, suchy, brak miału i podziarna, kocioł ładnie trzymał temp., większość czasu w podtrzymaniu, popiołu ok 5-7%. Cena na dzień dzisiejszy 1000 zł/tona

 

Mam jeszcze 3 tony Bartex Silver z Obi (niecałe 800 zł/tona z transportem) - wydaje się być ok. Zobaczymy, czy nie "wtopiłem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbek pakowany na kopalni wodą nie ocieka ale do pieprzu mu daleko.

Zresztą to normalne patrząc na filmik parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orientowałem się na lokalnym składzie w Ząbkowicach  koło Dąbrowy Górniczej.

Ekogroszek Skarbek Bobrek,  1010zł.   Tylko chwilowo brakło.  Myślę że trza brać jak tylko dowiozą.

Nie wiem czemu ale na stronie mają drożej :

http://wegielna5.pl/sklep/ekogroszek-skarbek-kwk-bobrek,p23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ta firma ma generalnie drożej przez internet niz na lokalnych składach. Ja brałem u nich Jareta na składzie w Łazach (ostatecznie przywieźli mi go z innego składu) i kosztował 740 zł z dowozem a na necie był chyba o 100 droższy i nie wiem czy jeszcze dodatkowo transportu nie liczyli. Ogólnie brałem już od nich węgiel i zawsze jest w miarę suchy.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.