Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Vaillant Ecotec Pro 226 Vs Viessmann Vitodens 111-W, 19 Kw


neo333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Firma budująca dom ( parterowy 100m2 projekt z273 a) montuje Kocioł Vaillant ecoTEC pro 226
Ogrzewanie podłogowe plus kaloryfery mniej więcej podział 50/50.
W domu będzie wanna i prysznic.

Zastanawiam się czy nie lepiej zamienić go na kocioł Viessmann Vitodens 111-W, 19 Kw ma wbudowany zasobnik 40l lub Vaillant eco tec plus z zasobnikiem actoSTOR VIH SL 20 S


W przypadku Vaillanta wydaje mi się mało te 20 l.no chyba ,że jest możliwość podłączenia 2*20l
Jakie macie doświadczenia z tymi piecami lub może polecacie jakiś inny dwufunkcyjny z zasobnikami warstwowymi,


Obecnie mam w bloku podgrzewacz przepływowy Junkersa i korzystanie z prysznica to katorga spadki ciśnienia jak ktoś inny odkręci wodę lub zmiana temperatury jak spadnie ciśnienie chcę tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillant ecoTEC pro 226 to marny wybór, Jeżeli chodzi o instalację CO to współpracuje wyłącznie ze sterownikami stałotemperaturowymi a te nie obsługują dwóch obiegów grzewczych. Wydajność cwu też nie jest powala 70l/10minut

Vitodens 111 też jest ze sterownikiem stałotemperaturowym, ale jest możliwość zastosowania rozszerzenia opentherm i wtedy dwa obiegi grzewcze można obsłużyć, ale ma cenę dość wysoką, ma też wyższą wydajność cwu 160l/10minut.

Żaden nie współpracuje z cyrkulacją cwu i nadają się wyłącznie do niewielkich instalacji cwu (niewielkie odległości pomiędzy kotłem a punktami poboru cwu) 

Oba kotły mają dość wysoką moc minimalną (5,2 Vaillant i 5,9 Viessman) 

Alternatywa? Trudno powiedzieć. Jest na rynku sporo kotłów z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo ale wszystkie mają podobne parametry i tak naprawdę wybór należy do ciebie. Z tych z twojego postu Vitodens111 ma większe możliwości jeżeli chodzi i o CO jak i cwu ale i cena wyższa a z rozszerzeniem opentherm jest już bardzo wysoka ale wybór jak zawsze należy do inwestora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłach które proponujesz nie ma problemu dostawy cwu. Mniej lub więcej ale będziesz miał. Problem to instalacja CO, A swoje zamierzenia opisałeś tak:  "......Ogrzewanie podłogowe plus kaloryfery mniej więcej podział 50/50...." A żeby móc sterować instalacją o dwóch różnych temperaturach zasilania kocioł powinien być sterowany pogodowo a sterownik kotła powinien mieć możliwość obsługi dwóch obiegów grzewczych w tym jednego obiegu z mieszaczem.  Z kotłów które wymieniłeś jedynie vitodens 111 chociaż jest sterowany stałotemperaturowo ma taką możliwość pod warunkiem zastosowania rozszerzenia opentherm. Pozostałe nie nadają się do mieszanych instalacji. Powinieneś mieć świadomość że poza kotłem do mieszanej instalacji podłogowo-grzejnikowej trzeba dokupić sporo dodatkowego osprzętu (sprzęgło, divicony, zdalne sterowania.....). A to naprawdę tanie nie jest.

Jak instalacja ma być tak jak z twoich zamierzeń to trzeba szukać kotłów na innej półce cenowej, a do tego zabezpieczyć finanse na dodatkowy osprzęt o którym pisałem. Takie kotły wraz z osprzętem znajdziesz u każdego producenta ale nie szukaj ich wśród kotłów najtańszych tylko tych droższych ( patrz cenniki producentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.