Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ciśnieniem Ciepłej Wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ciśnieniem ciepłej wody w domku letniskowym. Źródłem ogrzewania wody jest bojler (Biawar Viking 100 l). Zimna woda leci jak z hydrantu, natomiast ciepła leje się przez chwilę z umiarkowanym ciśnieniem (aczkolwiek nieporównywanie słabszym, niż woda zimna), po chwili ciśnienie słabnie i woda przestaje się lać. Mam trzy punkty do których dostarczana jest ciepła woda. Jest to zlew, umywalka i prysznic. Im dalej od bojlera tym słabsze ciśnienie i tym szybciej woda przestaje się lać.

Dostałem się do środka bojlera przez kryzę i wyciągnąłem siatkę kamienia. Bojler od środka został porządnie wyczyszczony. Dodatkowo wlałem do rury odprowadzającej ciepłą wodę roztwór kwasu siarkowego i octowego. Po starannym wyczyszczeniu bojlera według mojej oceny rura ciepłej wody jest drożna. Od strony wylotowej wlałem wodę pod ciśnieniem ze szlaufa i swobodnie wlewała się do bojlera, nie wracając. Wymieniłem też wężyk doprowadzający zimną wodę do bojlera. Niestety żadne z wykonanych przeze mnie zabiegów nie pomogły.

Nie sądzę aby kamień znajdujący się w bojlerze dostał się do rur i je zatkał, ponieważ wlot rury odprowadzającej ciepłą wodę z bojlera znajduje się w górnej części, a kamień gromadzi się na dnie, ale mogę się mylić. Macie jakieś sugestie co może być przyczyna awarii?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda zasilanie bojlera? Wymieniłeś wężyk zasilający, ale czy sprawdziłeś ciśnienie z jakim woda zasilająca przez niego przepływa? Jeśli drożność rury zasilającej jest, to za zaworem odcinającym musi być takie samo natężenie przepływu jak na innych punktach wody zimnej. Za zaworem odcinającym musisz jeszcze mieć zawór zwrotny lub zawór zwrotny zintegrowany z zaworem bezpieczeństwa. Poza kamieniem na tych elementach mogło np. zerwać gumę z grzybka zaworu zwrotnego. Do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.