Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Kotła Na Dolne Spalanie. Prośba O Rady Czy Warto?


palaczRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

Producent coś tam gędzi o nadmuchu w standardzie ale nigdzie nie pisze jaki sterownik itp. No oczywiście można zadzwonić i dopytać o szczegóły ale byłbym ostrożny i sceptyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No muszę się pochwalić że przegrody już wylane i sobie schną , wylane to trochę na wyrost stwierdzenie bo ta konsystencja to raczej prawie sucha ot ledwo zwilżona , w sobotę próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No i po chwaleniu tylko *** , ta mikstura jest do niczego , korund-górkal 70 , to normalnie popękało podczas rozbierania płyt osb , zalałem dziś od nowa ale z dużą ilością wody bo to co oni podali to prawie półsuche i przypominało pumeks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

zdjęcia zrobię a ubijałem młotkiem poprzez deskę ale co z tego wyjdzie sam nie wiem ,  teraz wiem że jak bym jeszcze raz to cała góra z grubej blachy a sam dół na wys 4 szamotów to robiłbym z szamotów na płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

zdjęcia zrobię a ubijałem młotkiem poprzez deskę ale co z tego wyjdzie sam nie wiem ,  teraz wiem że jak bym jeszcze raz to cała góra z grubej blachy a sam dół na wys 4 szamotów to robiłbym z szamotów na płasko

post-63250-0-54020500-1499713479_thumb.jpg

 

post-63250-0-29147400-1499713542_thumb.jpg

 

post-63250-0-46989500-1499713589_thumb.jpg

 

post-63250-0-02638000-1499713645_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja, pięknie to wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 piękny odlew, elegancko wyszedł :) teraz tylko czekać na wyschnięcie i można montować :)

A czy kolega pochwali się w jaki sposób wyszło tak fajnie? Za pierwszym razem wspominałeś, że się pokruszyło. Jakie zmiany zostały w technice odlewu zrobione podczas drugiego podejścia. Co okazało się kluczowe? A z ciekawości bym miał jeszcze jedno pytanie. Ile materiału zużyłeś na odlew? Mniej więcej w kg jak byś mógł powiedzieć to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mnie się wydaje że za mało wody w tym było , pisali aby dać do betonu korundowego około 8 % to wychodziło niespełna 1 litr na 12-3 litrów suchego i jak to wlałem do suchego to po wymieszaniu wiele się to nie zmieniło a do tego ciepło jak diabli więc pewnie jeszcze połowa odparowała , teraz dowaliłem wody na maxa zobaczymy , fachmani twierdzą że dużo wody w betonie go osłabia no ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No panowie nie wytrzymałem i założyłem tą przegrodę i pierwsze odpalenie poszło bez jąknięcia ale nieciekawie to trochę wygląda bo nie mogę dać powietrza głównego za dużo , maksymalna szczelina w klapce popielnika to 1 cm inaczej dymi rozetką w drzwiach zasypowych oczywiście rozetka otwarta na maxa i wydaje się że tego powietrza jest za mało , jak dałem podłogówkę na 50 stopni to kocioł z biedą dociągał do tych 55 stopni co by świadczyło że kocioł dosyć mocno ograniczyłem mocowo szczeliną ale to wydaje mi się że powinno wystarczyć mocowo bo po dłuższym wygrzaniu ok 1 doby wystarczy dać na zasilanie podłogi 30-35 st lub nawet mniej a sam kocioł trzymać na 60 stopni , tylko teraz jest problem z tym dymem i do głowy przychodzą mi dwa pomysły

1 dać rurę jedną lub dwie czyli wezyry ale nie wiem czy one potrafią zebrać ten dym z nad paleniska jak otworzy się bardziej miarkownik

2 wyciąć kontówką otwór w drzwiach zasypowych na większy i tam dorobić klapkę pod miarkownik bo obecna rozetka podaje za mało powietrza aby spalać na wzór kotła wery ,

 najlepiej jak bym mógł doprowadzić powietrze dopalające ale w tym kotle to paskudne utrudnienie z powodu rusztu wodnego szczelina ok 2 cm a wylewanie nowej płyty nie wchodzi w rachubę bo jedne 200 zł już poszło a drugie mi się nie uśmiecha skoro za 500 można kupić używane p2ar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dymi się a Ty chcesz powiększać otwór w drzwiach zasypowych ? Zamknij tą rozetkę i daj PP tylko dołem a przy drewnie środkiem . A blacha przed palnikiem jest ? i ruszt zasłonięty za przegrodą ? Może przez ten wielki wymiennik spaliny są zimne i ciąg słabnie i pojawia się dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ciąg jest dobry bo huczy elegancko , jak podaje powietrza klapką popielnika to rozetką wali dym jak diabli bo ona szczelna nie jest , więc lepiej wychodzi jak podaję powietrze tą rozetką a ta klapka w popielniku musi być przymknięta na max 1 cm jak otworzę więcej to piec prawie odlatuje ale ten dym z rozetki to tragedia , nie wiem czy wezyr by tyle dymu z góry odebrał ? na drewnie musi być duużo powietrza to zauważyłem ale drewno mnie nie interesuje a węglem paliłem tylko ok 2 kg więc mało wiem a w chałupie już było piekło

 

albo albo jakoś szczelnie zamknąć tą rozetkę ale obawiam się że ten dym by nawet uszczelkami wychodził

dodam że z komina nic nie dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Pomyślałem no ale co z nim zrobić by go,  mniej było ? pewnie węgiel też swoje robi z Marcela , jak myślisz wezyr jest w stanie to ściągnąć ? wiem że najkorzystniej i wygodniej byłoby podanie powietrza głównego klapką popielnika bo wtedy jest istna burza ognia ale wali dymem przez rozetkę w zasypowych , dlatego kombinowałem aby na wzór kotła wery podawać powietrze główne tylko zasypowymi a zamknięta klapa popielnika tylko teraz jak tym sterować skoro na maksymalnie otwartej rozetce idzie tak na styk i zimą może być tego za mało to raz a dwa to brak możliwości zamontowania miarkownika , nie wiem co tu wymyśleć aby było dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem jeszcze o co chodzi z tym rusztem ? jest przegroda i w otwór palnika wciśnięty cienki klin na szerokość palnika i wysokość 17 cm stoi na ruszcie i oparty o plecy kotła , szczelina w palniku między tym klinem to ok 5 cm na całą szerokość palnika , co jeszcze trzeba zrobić bo ja dolniaka na oczy nie widziałem , spróbuję jeszcze tą przegrodę odciągnąć ok 2-4 cm od tyłu do przodu bo mam taką możliwość może to coś pomoże  oraz   dam jakąś rurę fi 6cm ala wezyr , bo narazie to czarno to widzę zwykłe przepalenie ale trzeba siedzieć w piwnicy cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to wrzucam fotki i dodaję że nigdy nie widziałem na oczy dolniaka

 

widok z tyłu

post-63250-0-64391900-1499925366_thumb.jpg

 

 

a tu już w kotle i widokiem na ruszt i palnik

 

post-63250-0-30033400-1499925682_thumb.jpg

 

 

a tu widoczny ten klin

post-63250-0-67159500-1499925764_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.