Skocz do zawartości
kynzior

Dobór kotła Kotłon Ecomatix 19Kw, Ogniwo Eko Plus M 20Kw, Klimosz Eko Le 20 Kw Czy Sas Solid 19 Kw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje optymalnego kotła dla siebie. Dom ok. 90 letni, ocieplony. Wymienione okna i drzwi. Powierzchnia użytkowa 82m2 (na dzień dzisiejszy w przyszłości do zagospodarowania jeszcze poddasze plus minus <odliczając skosy> tyle samo łącznie ok. 160m2). Grzejniki + ogrzewanie podłogowe w korytarzu.

Jestem po serii 4 fachowców i propozycje takich piecy padły z ich strony. Jestem zdecydowana na ekogroszek, ponieważ mam jeszcze tonę. Dodam, że cała instalacja w kotłowni będzie wymieniana na miedź. Kotłownia bez dodatkowego ogrzewania. Niskie stropy (pod szyną ok. 1,6m). Który z piecy polecacie? Kotłon ecomatix 19kW, Ogniwo Eko plus M 20Kw, Klimosz Eko LE 20 kW czy Sas Solid 19 kW? Kocioł musi być klasy 5, ponieważ chce się ubiegać o dotacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę głównym kryterium jest to ze posiadasz tonę ekogroszku? Generalnie ciężko będzie coś na 1,6. Mam podobny problem u mojej mamy i jak do tej pory nic sensownego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie, to nie jest kryterium. Po prostu jeden z panów polecał mi ogrzewanie gazowe ale myślę, że w tak starym domu koszta byłyby zbyt duże.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to z taką wysokością w kotłowni tj. 1,6m jaką podajesz to będzie problem i większośc kotłów odpada bo te w 5 klasie są w większości z czyszczeniem od gory .  Szukaj z wymiennikiem poziomym a swoją drogą w marcu większość tych tutaj polecanych kotłów oglądałem na targach bud. w Rzeszowie i sam mam już zdanie potwierdzone autentycznym oglądnięciem ale użytkowanie to znacznie poważniejsza sprawa.  Jak co to mogę prywatnie doradzić / przekazać swoje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A podam że także mam niską kotłownię (było 135cm a po wybraniu/pogłębieniu (o ok.25cm) miejsca na piec2x3m jest 155cm i w 2004r. to był problem aby wsadzić tam kocioł z podajnikiem ale to nie było problemem dla właściciela/producenta kotła SAS EKO ale tylko dla Gł.tech. w firmie i trzeba przyznać że Pan inż. wykazał się na 100% . Do dziś jestem zadowolony z wyboru i solidności kotła. A lata przebywania i tyś. godzin czytania na forum utwierdzają mnie w przekonaniu że jest to jeden z najsolidniejszych producentów (ale by być sprawiedliwym to niejedynym) dlatego poczytaj na forum 

Edytowane przez Ryszard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Neon125
      Witam, posiadam piec firmy FireEco Fargo 38KW ogrzeam nim około 300m domu i zasobnik 300L . Aktualnie jeżeli chodzi o ustawienia posiadam temp pieca 55° 5/30 żadnych 10% proces spalania wstawiłem na filmiku w zalaczniku. Jeżeli chodzi o spalanie to tutaj około 20-30kg na dobe . Ekogroszek z leroya gold 26MJ , gdy uzywam sztygara 28MJ od razu mam wielkie spieki.  Moim największym problemem jest to że bardzo długo dogrzewa wodę w zasobniku.  Aktualnie na sterowniku mam ustawione 30° czyli w sumie najmniej jak można ustawić na sterowniku firmy tech . Woda ma temperaturę 60°C ponieważ czujnik jest na samym dole zasobnika.  No i wszechobecna sadza w piecu ... czy mają Państwo jakieś propozycje co można by było jeszcze zmienić żeby poprawic jakoś spalania ?

20200221_174554.mp4
    • Przez ArtiP
      Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Potrzebuję pomocy w wyborze kotła kondensacyjnego. Chcę wymienić stary piec węglowy na kondensat. Domek 160 m², zasobnik 300 litrów, grzejniki + podłogówka (tylko łazienka i hol) 2 rozdzielacze. Instalator poleca Immergas 24 kw, jednofunkcyjny https://www.immergas.pl/produkty,6293/victrix-exa-24-x-1-erp?dest=1. Chodzi mi żeby kocioł był możliwie mało awaryjny, części w rozsądnych cenach i dobrze działał ze sterownikiem pokojowym, miał sprawny serwis, i wiadomo oszczędny. Jeśli ktoś może coś doradzić to będę wdzięczny. 
    • Przez remiq3
      witam,
      Stoję przed wyborem nowego pieca. może trochę szczegółów.
      Dom wybudowany w 2000r, trzy kondygnacje ok. 150-160m, piwnica do połowy w ziemi (nie ogrzewana, zimą jest ok 12 stopni), parter i poddasze użytkowe ze skosami. Ściany ocieplone styropianem 10cm, strop wełną chyba ok 20-25cm.
      Na tą chwilę mam piec gazowy połączony wymiennikiem z miałowcem. Gazowy z 2000 roku grzeje tylko wodę.
      Chce pozbyć się kopciucha i przejść tylko na gaz, w domu sa tylko grzejniki, w sumie 14 szt.
      Jak myślicie, który kociło będzie najlepszy, kocioł ma być jednofunkcyjny z zasobnikiem na ciepłą wodę 120l:
      Jak moc będzie najlepsza
      Termet Gold plus
      beretta mynute green
      junkers bosch condens 2300iw + regulator pokojowy
      Instalator najbardziej zachwala junkersa, podobno ma najniższy start, mówił coś o niecałych 3kw, co wydłuża żywotność i podobno daje troszkę oszczędności (jak mi tłumaczył, to tak jakby samochodem ruszać wolno z niskimi obrotami). Kocioł będzie najdroższy.
      Jak wyglądają koszty serwisów powyższych kosztów oraz ceny ewentualnych części zamiennych.
      Potrafi ktoś określić podać w przybliżeniu wysokość miesięcznych rachunków, dodam, że w zupełności wystarczy temperatura 20 max 21stopni.
      Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

• Przez damian84
      Witam wszystkich Stoję przed decyzja o wyborze kotła gazowego kondensacyjnego instalator polecił mi dwa do wyboru to buderus gb072 lub ariston genus one. Piec do nowego budynku o powierzchni 160 m2 uzytkowych W całym domu jest podłogówka. Polecił ze wskazaniem na ten drugi ze względow ekonomicznych- minimalna moc 2KW - buderus 5Kw Natomiast buderus -zaleta to solidniejsza konstrukcja. I drugie pytanie czy pompa w piecu bedzie wydolna sprawnie pompować wodę na dwóch odowodach o długości 1500 metra pexu czy konieczne jest sprzęgło.
    • Przez Wacale
      Witam.
      Chcialbym sie Was poradzic zanim zdecyduje.
      Mam dom ok.150m2 klocek 70te lata. W tym roku ocieplenie 15cm, nowe okna czesciowo 3szybowe i ocieplenie garazu ktory jest pod domem. 
      Instalacja na rurkach stalowych dosc grubych od 1.5cala w pynicy do 1 in3/4 na pionach.
      Grzejniki czesciowo stalowe dobre a czesciowo zeliwne ale niedawno wymieniane pare lat temu.
      Instalator proponuje Sas solid 19kw na eko groszek(woda cwu bedzie bojler 150l)
      Moze cos podpowiecie? 
      Gaz wychodzi mi za drogo na taki dom.
      Dzieki z gory.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.