Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje Pomocy Przy Piecu


mass14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w ustawieniach pieca galmet z podajnikiem i regulatorem tech st-480ZPID, jestem nowym użytkownikiem tego tu pu pieca, w sumienia dy nie używałem żaden pieca. Czy ktoś by mógł pomóc w nauce ustawiania owego pieca i wyjaśnić wszystko krok po kroku?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ustawić go powinien ten, kto go sprzedał lub uruchomił - za to wziął pieniądze.

 

Jak chcesz sam się podszkolić przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi od sterownika kotła, potrenuj trochę "klikanie" a potem napisz co jest nie tak to podaj jakie masz nastawy i czym palisz a podpowiem w którą stronę zmieniać parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu ustawiac? Temperatura zadana na 70 stopni, ustawienia pomp wedlug tego jak skonstruowana jest instalacja; ustawienia podajnika wzgledem opalu.

 

Uruchomic kociol a ustawic czy przeszkolic uzytkownika to dwa rozne swiaty i nie rozumiem skad pomysl, ze jest to jakis obowiazek. Jak kupujesz auto w salonie to ktos uczy Cie do czego sluza wszystkie przyciski czy po prostu mowi, ze jest instrukcja i przed uzytkowaniem urzadzenia nalezy sie z nia zapoznac kolego suspenser ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu ustawiac? Temperatura zadana na 70 stopni, ustawienia pomp wedlug tego jak skonstruowana jest instalacja; ustawienia podajnika wzgledem opalu.

 

Uruchomic kociol a ustawic czy przeszkolic uzytkownika to dwa rozne swiaty i nie rozumiem skad pomysl, ze jest to jakis obowiazek. Jak kupujesz auto w salonie to ktos uczy Cie do czego sluza wszystkie przyciski czy po prostu mowi, ze jest instrukcja i przed uzytkowaniem urzadzenia nalezy sie z nia zapoznac kolego suspenser ?

 

Chyba wg niektórych za dużo daję od siebie bo zawsze przy uruchomieniu robię szkolenie z obsługi i ustawienie kotła - może to dlatego, że pamiętam jak przed laty instalator zostawił mnie z moim kotłem po odpaleniu i powiedział, że aby go dobrze ustawić trzeba kupić skrzynkę piwa i posiedzieć w kotłowni z instrukcją - pamiętam ile czasu, nerwów i węgla mnie to wtedy kosztowało.

 

Trudno to odnieść do samochodu bo dzisiaj nawet docierania silnika się nie opisuje, ale np. montując instalację gazową jest ona ustawiana a nie tylko podłączana aby działała.

 

PS temperatura zadana 70 stopni gdy nadchodzi lato i będzie grzana tylko CWU ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w ustawieniach pieca galmet z podajnikiem i regulatorem tech st-480ZPID, jestem nowym użytkownikiem tego tu pu pieca, w sumienia dy nie używałem żaden pieca. Czy ktoś by mógł pomóc w nauce ustawiania owego pieca i wyjaśnić wszystko krok po kroku?????

Piec mam inny ale sterownik taki sam - opisz z czym walczysz to może będę w stanie pomóc. Nic nie piszesz jak ci się pali, czy kopci, czy masz spieki, jaki żar - od czegoś trzeba zacząć. Jaki masz podajnik? Ogrzewasz teraz dom jeszcze, czy tylko już CWU?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wg niektórych za dużo daję od siebie bo zawsze przy uruchomieniu robię szkolenie z obsługi i ustawienie kotła - może to dlatego, że pamiętam jak przed laty instalator zostawił mnie z moim kotłem po odpaleniu i powiedział, że aby go dobrze ustawić trzeba kupić skrzynkę piwa i posiedzieć w kotłowni z instrukcją - pamiętam ile czasu, nerwów i węgla mnie to wtedy kosztowało.

Takie siedzenie z piwkiem i obserwowanie ma swój urok, po obecnym 1 sezonie dorobiłem się wartościowych notatek oraz tabelki z ustawieniami sterownika pod jakieś tam rodzaje opału i warunki zewnętrzne. Jeśli robisz szkolenie to chwała ci za to, ale jakie by to nie było szkolenie to bez zaangażowania użytkownika wiele z tego nie będzie - zmienia się opał, kaloryczność, spieki - użytkownik musi wiedzieć co robić i musi rozumieć jak działa jego instalacja - bez tego to trudno czasami nawet doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba wg niektórych za dużo daję od siebie bo zawsze przy uruchomieniu robię szkolenie z obsługi i ustawienie kotła 
SUSPENSER

To ma też swoją zaletę utrwalanie wiadomości.Sterowniki z PID chyba ułatwiają  proces spalania i prowadzenie obserwacji i zapisów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, choć ja stale coś testuję - jak nie węgiel to sterownik, soft, tuninguję kocioł itp. więc z wprawy w korygowaniu nastaw nie wychodzę.

 

Sterownik internetowy sporo ułatwia bo po wykresach wiadomo co się dzieje po zmianach w dłuższym okresie czasu, ale oczywiście notes też jest z zapiskami zmian i wyników :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wg niektórych za dużo daję od siebie bo zawsze przy uruchomieniu robię szkolenie z obsługi i ustawienie kotła - może to dlatego, że pamiętam jak przed laty instalator zostawił mnie z moim kotłem po odpaleniu i powiedział, że aby go dobrze ustawić trzeba kupić skrzynkę piwa i posiedzieć w kotłowni z instrukcją - pamiętam ile czasu, nerwów i węgla mnie to wtedy kosztowało.

 

no widzisz, instalator myślał, że od razu polecisz po browara do sklepu, Pewnie miał ochotę z Tobą razem potestować zarówno piwko jak i spalanie w kotle, a tak tyle węgla, nerwów, i czasu poszło na marne  :huh:  no może nie na marne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, choć ja stale coś testuję - jak nie węgiel to sterownik, soft, tuninguję kocioł itp. więc z wprawy w korygowaniu nastaw nie wychodzę.

 

Sterownik internetowy sporo ułatwia bo po wykresach wiadomo co się dzieje po zmianach w dłuższym okresie czasu, ale oczywiście notes też jest z zapiskami zmian i wyników :

Ja  to doceniam i chętnie bym poogladał jakies foty z tuningu kotła i co miały na celu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech napisałem się i mi całą odpowiedź wrąbało więc krótko - opisywałem to na bieżąco na FM.

 

Cel to zwiększenie sprawności kotła i faktycznie uzyskiwałem w nim nawet więcej niż miał w papierach z badań w laboratorium.

 

Dołożyłem deflektor z tarczy hamulcowej od auta zamontowany na stelażu bo oryginalnie nie było nawet mocowania pod deflektor, zawirowywacze na półki [własnej konstrukcji - spaliny przelatywały nie tylko obok nich i ponad, ale też pod].

 

Teraz wyłączyłem ogrzewanie i działa jedynie PPC do CWU, która grzejąc CWU chłodzi dom wpięta w szereg z rekuperatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.