Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

kafik

Galmet Ustawienia Pieca Dla Początkującego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem początkujący w strefie pieców i palenia jak i ustawień, posiadam piec Galmet 12kw z podajnikiem, sterownik TECH St-480 zPID plus regulator pokojowy Auraton 2025 RTH, mieszkanie 82m2, docieplone. Chciałem poznać wasze rady co do ustawień na dobry początek, aby to jakoś w miarę sensownie zaczęło chodzić. Wiem, że ustawienia producenta nie są zbyt optymalne, więc jestem tutaj :) może ktoś ma podobny piec i doświadczenie w ustawieniu tych wszystkich opcji w sterowniku :) będę bardzo wdzięczny :) będzie to start instalacji i pieca, na mieszkaniu jeszcze nie mieszkamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj.

Sterownik mamy taki sam, ja niestety PID`u nie posiadam, aczkolwiek swoimi ustawieniami w zimie udało mi się ogrzać cały dom 220 mkw;)

obecnie w trybie letnim (na wodę baniak 200 l) (jak i zimowym) ustawienia mam takie:

czas podawania 5 s

przerwa podawania 86 

nadmuch 16 %

histereza kotła 2 st

czopuch mam otwarty na full (w zimie przymykam go do 85%)

Temperatura w domu cały czas 24 stopnie była (ogrzewanie podłogowe), dom nie ocieplony.

Sądzę, że przy Twoim metrażu te ustawienia będą bardzo dobrymi. 

Nie przejmuj się tym, że piec długo (bo może nawet 4 doby) dochodzić do zadanej temperatury. Lepiej dla pieca, a uwierz mi, przepalał będziesz wszystko i spieków nie powinno być w ogóle. Jak będą, zmniejsz nadmuch i np 2%, poobserwuj z dobę, jak będzie git, to zostaw (chociaż może Ci wtedy wypluwać nie przepalony groszek) to wtedy wydłuż przerwę podawania).

Trochę mi zeszło zanim doszedłem do dobrego spalania groszku ale teraz wiem, że warto było ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SlowMan
      Witam wszystkich, od 2014 posiadam w domu piec SAS UWT 23KW wraz ze sterownikiem TECH 850. Niestety sytuacja uległa zmianie i potrzebuję w miarę niskim kosztem usprawnić instalację. Obecnie mam instalację klasyczną, z pionami, z możliwością odcięcia kotła i grzania tylko CWU, jedna pompa CO. 
      Mój pomysł na ulepszenie instalacji to:
      1. dołożenie zaworu 4D Afrizo
      2. dołożenie siłownika do zaworu 4D STZ120
      3. dodanie sterownika pokojowego ST 280
      4. dodanie pompy CO elektronicznej KELLER, przełożenie obecnej pompy CO do CWU.
      Zależy mi na maksymalnej automatyzacji tego co mam w domu, aby przetrzymać do wymiany na piec z podajnikiem. Potrzebuję uzyskać taki efekt, aby mama mogła sobie ustawiać temperaturę w pokoju rzędu 23-24 oraz temperaturę CWU i piec dostosowywał się do tych warunków. Ustawiam na piecu 65C, a sterownik poprzez zawór 4D sam sobie dobiera stopień otwarcia zaworu. Sterownik pokojowy jest z komunikacją RS, czyli można wybrać tryb dynamiczny w sterowniku pieca. Głownie chodzi o to, aby piec sam wytrzymywał 24h i więcej w zimie, co wieczór będę przychodzić i ładować go do oporu. 
      Co do kwestii finansowej i bezsensowności obudowywania tego pieca taką ilością elektroniki, to dla nas nie jest to problem, gdyż to zostanie już pod piec z podajnikiem.
      Chciałbym się dowiedzieć jakie są zagrożenia z tego płynące? Gdyż w jednym sklepie mówiono mi, że kocioł zagotuje wode, a monter, że będzie ok. Na helpdesku TECH-a poinformowali mnie, że to wszystko będzie dobrze działać. Sterownik ma zabezpieczenia, jeśli temperatura przekroczy 78C, to sam odpala pompy i otwiera zawory, aby zejść z temperaturą. 
      Obecnie palimy twardym drewnem, PID ustawiony na drewno i sterownik w trybie letnim i przy pełnym załadunku drewna mamy 2 dni ciągłego palenia i temperatura kotła nie przekracza 60C, CWU ustawione na 48C. Proszę o obiektywne uwagi i rady, o czym zapomniałem.
    • Przez iGryfff
      Witam serdecznie forumowiczów. Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania gdzie zamontowany jest kocioł Victrix EXA 28 1 ERP. przed sezonem grzewczym chcielibyśmy sie wywiedzieć jak najoszczędniej zatroszczyć się o ogrzewanie. Powierzchnia mieszkania 48m2. Czy warto dokupić jakiś zewnętrzny termostat, czujnik temperatury, sterownik który będzie zawiadywał piecem? Jeżeli tak to jaki do tego modelu?
      Będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez milosz44
      Witam,
      Mam instalację ogrzewania z buforem ciepła 1000l i zasobnikiem CWU 300l. Gdy bufor jest nagrzany za pomocą pompy i wężownicy w zasobniku CWU nagrzewana jest woda użytkowa. Wszystkim steruje sterownik TECH ST-408n.
      Problem: co ok. 15 dni pompa włącza się sama bez żadnego powodu (nawet jeśli bufor jest zimny), wyłącza się dopiero jeśli zrestartuję sterownik. Powoduje to wychłodzenie zasobnika CWU. Podejrzewam że jest to ustawienie dezynfekcji zasobnika CWU. Jednak nigdzie nie znalazłem takiego ustawienia w sterowniku, może jest w ustawieniach serwisowych ale nie znam hasła.
      Jeśli ktoś zna przyczynę takiego zachowania się sterownika lub miał podobny problem proszę o pomoc.
      Proszę również o podanie kodu serwisowego.
    • Przez andrea12
      WItam,
      Czy miał ktoś do czynienia z w/w kotłem? Czy ma on jakieś wady, o których warto wiedzieć? W internecie mało o nim a na papierze podoba mi się większość z jego cech (pionowy wymiennik, palnik Pellas Revo, cena koło 11k). O samym palniku dużo informacji można znaleźć na forum jednak o kotle już nie bardzo. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.