Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

kafik

Galmet Galmet 12Kw Z Podajknikiem Czujniki Sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowym uczestnikiem forum jak i nowym "palaczem" :)

Piec to Galmet 12kw z podajnikiem, sterownik TECH St-480 zPID plus regulator pokojowy Auraton 2025 RTH.

Ogólnie moje pytanie dotyczy czujników, po instalacji pieca zostały 3 czujniki plus pogodowy. Czy wszystkie czujniki muszą być wykorzystane ?

Czy ktoś mógł by w skrócie opisać (ktoś kto posiada podobny lub taki sam zestaw ) podłączenie czujników.

Kwestia regulatora pokojowego, z menu pieca należy wybrać typ regulatora standardowy ?

Przepraszam jeśli to o co pytam jest śmieszne ale poznaję dopiero to wszystko stopniowo :)

Mam jeszcze trochę pytań, ale to na początek najważniejsze. Dziękuję z góry i przepraszam jeśli coś źle ująłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oprócz pogodowego chyba są to czujniki cwu,powrotu i podłogówki,być może w twojej instalacji są zbędne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez iGryfff
      Witam serdecznie forumowiczów. Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania gdzie zamontowany jest kocioł Victrix EXA 28 1 ERP. przed sezonem grzewczym chcielibyśmy sie wywiedzieć jak najoszczędniej zatroszczyć się o ogrzewanie. Powierzchnia mieszkania 48m2. Czy warto dokupić jakiś zewnętrzny termostat, czujnik temperatury, sterownik który będzie zawiadywał piecem? Jeżeli tak to jaki do tego modelu?
      Będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez andrea12
      WItam,
      Czy miał ktoś do czynienia z w/w kotłem? Czy ma on jakieś wady, o których warto wiedzieć? W internecie mało o nim a na papierze podoba mi się większość z jego cech (pionowy wymiennik, palnik Pellas Revo, cena koło 11k). O samym palniku dużo informacji można znaleźć na forum jednak o kotle już nie bardzo. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez mariamagdalena
      Witam,
      Razem z mężem stoimy przed wyborem pieca na ekogroszek z rusztem wodnym. Powierzchnia domu 150m2 w  tym garaż około 30m , ogrzewanie podłogowe .Jaki polecacie , jakiej firmy?
    • Przez pretor777
      Witam stoję przed wyborem kotła. Zdecydowałem się na kocioł górnego spalania ale mam dylemat czy wybrać z miarkownikiem ciągu czy tez z wentylatorem i sterownikiem. Czytałem że wielokrotnie użytkownicy wymieniali nadmuch na miarkownik. Zastanawiam się jednak czy rozpalając rano przed pracą, gdzie każda minuta cenna, nie będę musiał zbyt długo czekać na rozpalenie kotła posiadając jedynie miarkownik. Nie mam doświadczenia ale wyobrazam sobie że na czas rozpalania trzeba chyba ręcznie uchylić dolne drzwiczki, a dopiero potem zdać się na pracę miarkownika. 
      Będe miał tez zbiornik CWU i nie wiem jak to jest rozwiązane w kotłach bez sterownika, chodzi mi o sterowanie pompą. Co z podgrzewaniem jedynie wody użytkowej latem?
      Sprawa jest dosyć pilna bo zakupu musze dokonac lada moment, gdyby ktoś miał chwilę czasu i napisał parę słów, byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
    • Przez mhosaja
      CENA ZA CAŁOŚĆ 1500ZŁ (DO NEGOCJACJI)
      W związku z modernizacją pieca, tj. przeróbką na pellet, sprzedaję to, co wymontowałem z pieca (Krzaczek SKP 3D o mocy 18kW):
      1. Palnik żeliwny retortowy Ekoenergia II o mocy modulowanej do 25kW z żeliwnym podajnikiem ślimakowym i wentylatorem. Jest to najczęściej montowany palnik Ekoenergii w piecach do użytku domowego. Infomacje nt. palnika ze strony producenta: http://ekoenergia.eu/palnik-retortowy-producent/
      Palnik kompletny, gotowy do montażu.

2. Sterownik kotła TECH ST-480 z PID. Jest to zaawansowany model umożliwiający pracę w trybie automatycznym (algorytm regulacji PID) oraz dwustanowym. Sterowanie pompą CU, CWU, podłogową, cyrkulacyjną oraz zaworem mieszającym. Możliwa regulacja pogodowa (czujnik pogodowy w zestawie) oraz pokojowa. Możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły (dodatkowe mieszacze, moduł internetowy itp.). Sterownik kompletny i gotowy do montażu. Z całym okablowaniem, czujnikami temperatury, tablicą przyłączeniową.
      Więcej o sterowniku: https://www.techsterowniki.pl/p/st-480-zpid

3. Stalowy zasobnik na paliwo na ok 150kg ekogroszku kompatybilny z oferowanym podajnikiem.

Kotła używałem 3 sezony i paliłem dobrej jakości ekogroszkiem (w ostatnim sezonie spaliłem na próbę ~1 tonę pelletu).

Szczegółowe dane na temat kotła, z którego wymontowałem poszczególne elementy dostępne na stronie producenta: http://www.krzaczek.eu/kotly-z-podajnikiem/skp-3d/

Możliwa sprzedaż pojedyńczych elementów. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania (607848229).
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.