Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłe Dymienie Z Pieca


tommag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakładam temat, bo niestety uważna lektura forum nie dała mi odpowiedzi na mój problem. Od kilku dni mam problem z potwornym dymieniem z pieca. W domu totalna wędzarnia. Piec wiernie służył przez 11 sezonów, był regularnie czyszczony, aż do ostatnich dni nie było z nim problemów. Komin czyszczony co najmniej raz w sezonie, ostatnio ok. 2 tygodni temu. Piec czysty, a dymi.

 

Sprzedawca w sklepie instalacyjnym polecił SADPAL, ale efektów brak. Co dalej?

 

Piec: Termo Tech UKN 22 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dymi = brak ciągu. Cudów nie ma gdzieś jest zatkany swobodny przepływ spalin. Może być w samym kotle, może w czopuchu między kotłem a kominem lub sam komin. Włóż w wyczystkę komina lusterko i zobacz czy widać niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komin, kocioł drożny, sprawdź wyczystki, ewentualnie inne podłączenia do pionu kominowego, może gdzieś coś się rozszczelniło i ciągnie lewe powietrze. 

Tak jak poprzednik napisał, cudów nie ma ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w ciepłe dni, dym cofa się do wyczystki i do pomieszczeń. Czy przedłużenie komina o 0,5m coś pomoże? czy po prostu trzeba wygasić kocioł w ciepłe dni..

Kocioł na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Miałem taka rurę jako zakończenie komina, średnica 150mm i długości ok 0,3m  jak zmieniłem kocioł na ekogroszek to przez pierwsze lata też była.

Po jakimś czasie od kotła na ekogroszek komin w środku stał się mokry i w rurze wypadły dziury więc ja usunąłem. Ale muszę przyznać, że przez te kilka lat z rurą nie miałem kłopotów z ciągiem w lecie gdy grzałem tylko CWU. Żadnych odwrotnych ciągów i wygaszeń kotła w upalne dni chociaż to tłok, obecnie gaśnie przy upałach regularnie. Rura była czarna, stalowa grubości ok 4mm. Tak więc można spróbować z tą rura może okazać sie dobrym rozwiązaniem ale gwarancji nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.