Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy robił ktoś próby z zawirowywaczami takimi jak moje i jak efekty . Ja jak na święta odpaliłem z nimi to czas jaki osiągnołem to 33h a wcześniej bez nich 29 h więc chyba to trochę daje ,może ktoś by się skusił na taki eksperyment

Ja od prawie roku mam wsadzone zawirowywacze, ale takie w formie nieudolnie skręconych wokół podłużnej osi pasów blachy. Czy one wpływają na stałopalność to nawet nie myślałem. Warunki każdego dnia są inne i nie odważyłbym się wyrokować, czy ew. różnice nawet 10-20% oznaczają że był lepszy ciąg, czy to wpływ zawirowywaczy, czy może chałupa się wygrzała.

Jedno co mogę powiedzieć: bez zawirowywaczy przy rozpalaniu taki ogień hulał, że wręcz odparowywało podpałkę z kotła, a czopuch był czerwony. Z zawirowywaczami prędkość spalin jest zauważalnie mniejsza (nie huczy), ogień równie żywy, ale temp. szybciej rośnie na wyjściu z kotła niż w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim ???

No to zacznij od klasyfikacji typów węgla. Przyda Ci się to na przyszłość.

Może będziesz bardziej świadomie kupował. Typ 33 to węgiel gazowy, używany jako energetyczny w przemyśle, w koksownictwie tylko jako dodatek. Koks można otrzymywać od typu 34, a tak naprawdę typowym węglem koksującym jest ortokoksowy typu 35 wydobywany przez JSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc mam camino od 84r jak do tej pory wszystko ok,przed świętami wyczyściłem piec jak zawsze raz na tydzień po rozpaleniu piec przy temperaturze około 55-60 stopni zaczyna głucho pukać,sprawdzone:pompka,grzejniki,poziom wody a piec puka że słychać w domu poprzez rury,dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głuche odgłosy w instalacji może powodować zawór różnicowy w momencie kiedy startuje pompa obiegowa . Jeżeli jesteś pewien że to wina kotła to zdejmij blachy obudowy i sprawdż czy nie popuściły szpilki ściągające piec a przy okazji szczelność samych członów bo mógł się wykruszyć uszczelniacz i powstały luzy na członach . Do sprawdzenia szczelności wystarczy mocna żarówka włożona w kocioł . Widać wszystkie nieszczelności członów . . Do ewentualnego doszczelnienia użyj silikonu wysokotemperaturowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworu brak,pompka działa cały czas a odgłosy pukania chyba słychać z przodu pieca i leki szum może jakieś gotowanie wody punktowe

 

Punktowe gotowanie w żeliwniaku to by oznaczało kres jego egzystencji no ale ma już chyba 29 lat. Jak wystygnie to sprawdż czy się gdzieś nie poci . Jeśli na nyplu to nie problem , jeśli człon to już gorzej . Ja mam w garażu na zapas całą 18- tke w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na słaby ciąg w camino lub mały przekrój komina polecam generator ciągu kominowego "DARCO" przed założeniem gck komin musiałem czyścić co 1,5miesiąca, kopciło się tak że nie mogłem dołożyć opału teraz komin się oczyścił i osuszył,czyszczę 2 razy w roku, palę cały rok latem tylko na wodę drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.darco.com...kominowego.html a tutaj pisze co innego, chyba że nie rozumiem tego opisu.

też nie rozumiem tego opisu czy to ich legenda co oznacza ta *, bo czemu piszą paliwa stałe a nie tylko drewno,mam gck 2 lata pale drzewem,koksem,węglem i nic z gck się nie dzieje a dla mnie rewelacja,jak miałem komin zarośnięty to szczotka 150 stawała po 0,5m w kominie ciężarek ze 3kg teraz swobodnie zlatuje do samego,a już dzwoniłem po firmach by rozwiercić komin.Kupiłem na allegro używkę za 500 zł z regulatorem,wyszło taniej niż rozwiert a problem zniknął i bezpieczniej niż nadmuch bo komin mam w środku domu nie wciśnie mi czadu najwyżej trochę powietrza wyciągnie gdyby były jakieś pęknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o opinie, chętnie krytyczne, ale pozytywne będą mile widziane. Otóż denerwuje mnie poziomo zamontowany, tuż nad drzwiczkami, miarkownik w Camino. Kiedyś nadpaliłem pokrętło, ostatni potraktowałem łopatą, czasami głową. Stan obecny to rys. nr 1, modyfikacje rys. nr 2. Z tyłu kotła wyjście zredukowane do 1 Cala. Chciałbym z przodu w miejsce miarkownika wkręcić kolano 1 cal, trójnik 1 cal, w trójniku pionowo wkręcony miarkownik 3/4 cala. Natomiast poziomo z trójnika rurką do istniejącego zasilania. Czy to będzie działać poprawnie? Wydaje mi się, iż tak, miarkownik omywany przez wodę powinien szybko działać. Dodam, iż obecnie miarkownik zamontowany jest w najcieplejszym miejscu Kotła, chociaż myślę, że woda z przodu ma słaby przepływ dookoła miarkownika.

rys 1.bmp

rys 2.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miało by to rację bytu bo będzie się odpowietrzać tylko nie mam pewności czy będzie dobrze wskazywać czekamy na rezultaty ja sam już sobie ubzdurałem że jak padnie REGULUS to przejdę na Unister-a bo obecny dostał już kilka razy przy ładowaniu nawet pokrętło pękło . A u mnie kocioł jest wstawiony poniżej posadzki w kotłowni stoi o 30-40 cm niżej niestety tylko tak dzieła grawitacja słabo ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Waszym zdaniem da się przerobić Camino na piec dolnego spalania ? Myślałem nad tym, zeby w tylnej ściance wykonanej z szamotu wykonać na dole ujście spalin, które przepływałyby między ścianka szamotowa a tylna ścianka kotła, oraz u góry w wyczystce z przodu zaślepić szamotem otwory i zostawić wtedy tylko otwór z tyłu. Ma to sens ?

 

Pytam, bo osobiście pale od góry,ale nieraz zona zostaje sama w domu a jej łatwiej byłoby do pieca dolozyć niz rozpalac od góry.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co może być powodem, iż czasem przy pracy pieca i pompy 25/40 na obiegu piec - bojler 120L - naczynie wzbiorcze, (całość 2m wysokości) słychać delikatnie syczenie wody z tyłu pieca ?

Tak jakby gotowanie... syczenie wody...

przy wyłączonej pompie temperatura rośnie a syczenie ustaje...

 

Raz syczenie jest raz go nie ma....

Czy są pompy słabsze niż 25/40 ?

Bo mam wrażenie, że mój układ się zapowietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Waszym zdaniem da się przerobić Camino na piec dolnego spalania ? Myślałem nad tym, zeby w tylnej ściance wykonanej z szamotu wykonać na dole ujście spalin, które przepływałyby między ścianka szamotowa a tylna ścianka kotła, oraz u góry w wyczystce z przodu zaślepić szamotem otwory i zostawić wtedy tylko otwór z tyłu. Ma to sens ?

 

Pytam, bo osobiście pale od góry,ale nieraz zona zostaje sama w domu a jej łatwiej byłoby do pieca dolozyć niz rozpalac od góry.

 

Pozdrawiam.

To kup specjalnie dla żonki sortyment "kostka " i niech sobie dorzuci na ruszt jak się wsad wypala . Gruby sort to mało dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jacekma - dobrym rozwiązaniem byłoby założenie automatycznego odpowietrznika na górze baniaka 120l.

Ja miałem przypadek, ze jak puściłem wodę na baniak, to słychać było straszny szum wody w rurach, ale tylko na obiegu z baniakiem - na C.O. było OK. Dodam, że miałem założony automatyczny odpowietrznik, ale okazało się, że był zepsuty - po wymianie jak ręką odjął - powietrze ładnie uszło z instalacji i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.