Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację wentylator na pewno bym musiał zamontować i dać do środka pieca dodatkowe kanały by rozprowadzały powietrze nad spalanym miałem, lecz interesuje mnie czy ktoś tak już pali i czy jest z takiego rozwiązania zadowolony.

Obecny piec przy zasypie około 25-30kg. miału wytrzymuje mi 24godz. w domu 21st. - na zewnątrz -15st.

Więc jestem dość zadowolony z wyników palenia w stalowym piecu tylko przeraża mnie szybkość korodowania takich pieców i dlatego pytam o piec żeliwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Mam problem z piecem i nie wiem za bardzo na czym on polega.

Posiadam stary piec camino, i problem polega na tym że jest cały piec żaru a kaloryfery są nie za bardzo ciepłe.

Instalacja jest stara, grzejniki żeliwne, grube rury itd.

Na ogrzewaniu gazowym bez problemów zawsze się nagrzewały kaloryfery

W czym może być problem ?

Temperatury na piecu sprawdzićn nie mogę bo termometr zepsuty.

Przepływ spalin do komina (copuch?) ręcznie ustawiam

Palę orzechem "niby" z wujka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest na pewno zapowietrzona a czy posiada kolega pompkę jak tak to ja na 3 bieg i powinno zrobić się ciepło ale po dopuszczeniu wody do ins. i odpowietrzeniu . Potem jak już grzejniki zrobię sie ciepłe ustawić pompke według uznania {upodobań}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieje, że nie zostanę zignorowany lub wypędzony do poszukania na innym forum odpowiedzi na moje pytanie... Otóż w 60-cio letnim domu mojej II-giej mamy czyli teściowej ;) tej zimy okazuje się, że obecny piec CO ręcznej roboty wykonany przez rzemieślnika ok 20 lat temu "bierze wodę" ok. 5 litrów czyli pół wiadra na tydzień. Wymiana nowego pieca jest nieunikniona, jednak problem polega na tym, że piec stoi w kuchni obok kuchenki gazowej. Instalacja grawitacyjna wyposażona w 4 grzejniki 2X20 i 2 X10 żeberek żeliwnych, naczynie wyrównawcze na strychu. Palone węglem mieszaniną średniego i grubego groszku, czasem dodatek miału. Moc pieca to jakieś 6-8 kW na 70 m2 powierzchni. Proszę w związku z tym o poradę i opinię, czy (dymiące podczas dokładania) Camino nadaje się na zastąpienie tego kotła obecnego.

"Cywilne argumenty" w związku z tym, że obsługiwać go będzie starsza kobieta przyzwyczajona do "pieca z dwojgiem drzwiczek", które przemawiają za piecem KWD-Camino 3 z miarkownikiem spalania 9,77kW to m.in.

- prostota w obsłudze (wspomniane dwoje drzwiczek)

- stałopalność lepsza, ale obsługujący przyzwyczajony do częstego zaglądania (obecny kocioł po 2-3 godzinach potrzebuje dołożenia)

- prostota w konserwacji - czyszczeniu

- gabaryty Camino 9,77 KW podobne do obecnego kotła CO

- gwarancja, że ten kocioł wytrzyma do "końca" i nie trzeba będzie za 6-8 lat straszyć starszej osoby jakimś kolejnym piecem.

 

Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto ma, miał lub widział Camino w kuchni i może wyrazić opinię.

Załączam zdjęcie obecnego kotła.

post-38427-0-78224100-1328102931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem Camino do nowego domu 140m2, 60m2 podlogowki parter + 2 grzejniki, 6 grzejnikow pietro. Dom ocieplony, okna pcv. Moj Tata ma w swoim domu Camino i namawia mnie na taki piec.

Niestety pali on od dolu i dodatkowo nie utrzymuje ciepla cala dobe. Budynek potrafi sie wychlodzic z 3 - 5C w ciagu doby. W zwiazku z powyzszym zastanawiam sie pomiedzy wyborem Camino 15kW a Viadrusem U26 22,5kW.

 

Mam takze problem typu ekologicznego, tj warunki zabudowy mowia o paliwie stalym, ale dodatkowo istnieje wzmianka o certyfikacie na ekologicznosc ?! Informowalem sie i wiem, ze Viadrus cos takiego posiada. Czy Dozamet Camino takze ?!

 

Czytalem Wasze komentarze i relacje dot palenia od gory. Jak faktycznie wyglada porownanie tych dwoch kotlow ?

Co za co przeciw ?

 

Prosze o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych instalacjach odpowietrzanie było przez naczynie wzbiorcze u jego góry była rura którą uchodziło powietrze . Zobacz czy nie jest ona zatkana , lub dopuść na zimnym kotle wody tak by przelała się przez naczynko , rurką przelewową :unsure: .Powinno pomóc ja jak miałem jeszcze u siebie te stare żeliwne to odkręcałem lekko zawór na zasilani ten u góry i lekko dopuszczałem wodę. Tak dało radę troche z tym gimnastyki ale pomogło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak odpowietrzyć stare żeliwne grzejniki(nie przykrecane tylko przyspawane) jedyny nowy grzejnik jest na końcu instalacji, odkrecam odpowietrznik ale leci tylko woda, a powietrze nie

Witam

W grzejnikach żeliwnych masz zaślepki .Mają one gwint prawy lub lewy .Jeśli masz przykładowo rury zasialania z lewej strony grzejnika to zaślepkę na końcu odręcą się w prawo ,jeśli rury z prawej strony to zaślepkę luzujesz w lewo .

Luzując zaślepkę mozesz mieć potem problem z szczelnym dokreceniem z uwagi na stare podkładki z klingierytu ,więc może trochę ciec.Można na poluzowaną zaślepkę założyć taśmę uszczelniającą .Małe "pocenie" w tym z czasem może z czasem całowicie się uszczelnić .Po sezonie jednak lepiej założyć nowe uszczelki. Można złożyć również oring .

post-19969-0-23097900-1328363755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22,5kW napewno za duzo

 

22,5 kW to dla Viadrusa U26 moc nominalna podana dla koksu. Dla węgla kamiennego producent deklaruje moc 16,5 kW, a dla drewna i węgla brunatnego - 15,7 kW.

 

http://www.fuego.pl/..._instrukcja.pdf

 

http://www.okazjedla...529-p-1158.html Tu kolego sobie zobacz po sezonie spuścisz wode pół godziny i po robocie laugh.gif

 

Żeby to było takie proste, odkręcić ten korek, nieodkręcany przez 30 lat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać.

Mam Camino 15 KW z 1978r. Mam nowy dom 150 m2, parter. Grzejniki + podłogówka + naczynie na ciepłą wodę 100l. Jeszcze w domu nie mieszkam, ale przepalam, bo wiadomo - ciepła teraz nie ma. Aha, Camino jest bez nadmuchu i mam miarkownik ciągu Regulus - fajna rzecz.

Mam kilka pytań.

 

1. Czy aby to nie jest za mały piec? - strasznie ciężko mu ruszyć i jak palę, to maksymalnie 60 st C wyciąga - w domu około 4 st C. (kiedy zaczynam palić) 2 pompki - 1 na grzeniki, a 2 na podłogówkę.

 

 

2. W jaki dokładnie sposób mogę dorzucić 2 człony - teść ma stary piec - stoi bezużyteczny i czeka na wywiezienie na złom - jakaś instrukcja, opis. Żebym nie popsuł. No bo gdyby ten był za mały, to może by go powiększyć?

 

 

3. Co znaczy palić od góry i jak to robić? Gdzie puszczać powietrze?

 

I na koniec - wolałbym nie zmieniać pieca na nowy - nie chodzi o kasę - sentyment - długie lata paliłem w domu Camino 18 KW.

 

Uprzejmie proszę o konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.