Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Kocioł


Marychna

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc w wyborze kotła z podajnikiem (jestem zupełnie  zielona w tym temacie i nie mam nikogo kto by mógł mi doradzić). 

Powierzchnia do ogrzania to ok 70 m2, jest to stary nieocieplony dom,  zawilgocony i zagrzybiony (bez izolacji od wilgoci) .

 

Rozważałam piec firmy Stalmark (ślimakowy )-jednak po przeczytaniu niekorzystnych opinii zrezygnowałam, oraz Heinztechnik -(tu też doczytałam się niepochlebnych opinii). I jestem narazie bez pomysłu. Może Bawaria seko? Koleżanka ma w domu u siebie Bawarię seko (20 kw)  i nie narzeka, ja musiałabym wziąć mniejszy ale też nie wiem ile czy 11 czy 15?

A może zdecydować sie na piec niefirmowy np z Pleszewa? 

 

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek  opinie sugestie lub rady co do firmy, mocy lub konkretnego modelu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Skam-Premium 7kw lub Skam-Plus 7kw. Kotły mogą pracować nawet na większej mocy nawet do 10-11 kw. Jak konieczny klasy V-ej to Skamp-PV 12. Kolega Pieklorz z tego forum zajmuje się tymi kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita  mam podobny dylemat dom 80m2 nie ocieplony podpiwniczony na piętrze osobne mieszkanie indywidualnie ogrzewane + klatka schodowa + dwa boilery po 140l  i zastanawiam się nad dwoma piecami DEFRO KOMFORT EKO DUO PZ 12KW   i bardzo podobny DEFRO KOMFORT EKO DUO 12KW  oba mają ten sam sterownik K1Pv4 różnią się jedynie palnikami i mianowicie mam dylemat co wybrać który polnik jest mniej "awaryjny" i bardziej się sprawdzi na tak małej powierzchni ?   

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena między nimi to ok 600 zeta chodzi mi o to który się lepiej sprawdzi i o żywotność no i jeszcze wielu odradza ruszt wodny ?! dlaczego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny powoduje szybsze ochladznie spalin i nie wszystkie czesci lotne sie dopalaja co powoduje szybsze zarastanie kotla sadzą a tym samym spadek sprawnosci i czeste czyszczenie. Na forum znajdą sie tacy co ruszt wodny chwala i tacy co twierdza ze to samo zlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w wyborze kotła z podajnikiem (jestem zupełnie  zielona w tym temacie i nie mam nikogo kto by mógł mi doradzić). 

Powierzchnia do ogrzania to ok 70 m2, jest to stary nieocieplony dom,  zawilgocony i zagrzybiony (bez izolacji od wilgoci) .

 

Rozważałam piec firmy Stalmark (ślimakowy )-jednak po przeczytaniu niekorzystnych opinii zrezygnowałam, oraz Heinztechnik -(tu też doczytałam się niepochlebnych opinii). I jestem narazie bez pomysłu. Może Bawaria seko? Koleżanka ma w domu u siebie Bawarię seko (20 kw)  i nie narzeka, ja musiałabym wziąć mniejszy ale też nie wiem ile czy 11 czy 15?

A może zdecydować sie na piec niefirmowy np z Pleszewa? 

 

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek  opinie sugestie lub rady co do firmy, mocy lub konkretnego modelu  

 

Polecam firmowy z Pleszewa Skam-P, sporo już takich działa w Opolu i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ruszt wodny powoduje szybsze ochladznie spalin i nie wszystkie czesci lotne sie dopalaja co powoduje szybsze zarastanie kotla sadzą a tym samym spadek sprawnosci i czeste czyszczenie. Na forum znajdą sie tacy co ruszt wodny chwala i tacy co twierdza ze to samo zlo.

A jakiej ogólnie firmy byś polecał piec? Bo ja bym chciała opinii obiektywnej a nie osób które są na tym forum po to aby sprzedać swoje (lub sprzedawane przez siebie ) produkty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena między nimi to ok 600 zeta chodzi mi o to który się lepiej sprawdzi i o żywotność no i jeszcze wielu odradza ruszt wodny ?! dlaczego ? 

Slapek i na jaki zdecydowaleś się ostatecznie? Czy można z Tobą nawiązać jakiś kontakt poza forum? Telefonicznie najlepiej. Kurcze pilnie potrzebuję tego pieca, bo już jesien przychodzi a moje stare ustrojstwo nie działa, a tu nadal nic nie wiem, tylko każdy sprzedawca wciska swoje...Ech...liczyłam że na takim forum się coś dowiem a tu guzik wielki :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Skama P to jest sprawdzona od lat konstrukcja , tylko jak będziesz się dłużej zastanawiała to w końcu kupisz to co w sklepie będzie bo na np. Skama trzeba parę ładnych tygodni czekać a jak się zrobi zimno to chyba nie spodoba Ci się perspektywa oczekiwania w chłodzie.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...liczyłam że na takim forum się coś dowiem a tu guzik wielki :(

Bo się dowiesz. W cenie skam-a niczego lepszego nie dostaniesz.

Konstrukcji na rynku dużo lecz większość nie warta pieniędzy które sprzedawcy za nie krzyczą. Wejdź na http://ranking.czysteogrzewanie.pl/

Coś na pewno Ci wpadnie w oko. Wystrzegaj się prostych konstrukcji z najtańszym sterownikiem dwustanowym i palnikiem fajkowym. To są konstrukcje dla wprawnych "palaczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypełnij: Cieplowlasciwie.pl/start i wtedy szukaj co Ci odpowiada.

Marka kotła ma dla Ciebie drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Chciałbym się dowiedzieć jakiej marki najlepszy piec wybrać dla domu o pow 70 m 2 , dom jest nieocieplony .

 

Pozdrawiam

 

Jeśli na ekogroszek to taki, który ma wysoką sprawność przy niskiej mocy np. Skam-PV 13 przy 3,9 kW ma sprawność 93,8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.