Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa już łapie :) Zerknę też u siebie

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś może czemu/dlaczego tak pękło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie dalekowschodnia wysokogatunkowa stal, spawana najlepszym drutem przez wykwalifikowanego spawacza za bliskiej granicy... też wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby cokolwiek powiedzieli... :) Mój kocioł w zeszłym roku na jesieni przy pierwszym uruchomieniu wywalił błąd zablokowanego rusztu, co się okazało - złe spasowanie elementów, ruszt klinował się w obudowie... Serwisant musiał przyszlifować ruszt, powiedział tylko, że to nowy palnik i do takiego w ogóle nie miał jeszcze zgłoszenia, miał poruszyć tę sprawę na wewnętrznych szkoleniach. Widać, że Defro ma problemy z palnikami, a szkoda :( Przynajmniej na serwis nie mogłem narzekać, szybko sprawa załatwiona :) Dobrze, że zauważyłeś na gwarancji, za jakiś czas i u siebie zerknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem jedynie dlaczego dawają tak samo spawane a nie giete z jednego kawałka... to odpowiedział że to co mają to zakładają i tyle. Jak pęknie to znowu zgłaszać i przyjedzie. (I tak w kółko co 2 lata?) szkoda, że całości nie wymieniają a tylko korpus

To co się jeszcze dowiedziałem to że mieli partie hu... ych zapalarek, jakiś chińskich a gość który u nich tym się zajmuję, to nieźle beknął za to zamówienie. Jeździli non stop do spalonych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pepa81 napisał:

Niestety nie, a mogłem... 

Ok, spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak tam panowie.... przygotowani do sezonu??? 

Ja w tą zimę będę palił inaczej... tzn. regulatory pokojowe nie będą mi wyłączać pieca tylko obniżać temperaturę na zaworach 3d i 4d.Kupuje pellet po 550zl za tonę od stolarza także zwisa mi to że spale trochę więcej ale komfort cieplny będzie inny, tym bardziej na parterze gdzie mam podłogówkę i wylewkę betonową (duża bezwładność) a piętro grzejniki....... A ogólnie paliłem na różnych nastawach i lecę na własnych, przetestowanych, i pid nie mam zamiaru włączać. Także pozdrawiam i życzę zadkiego odwiedzania kotłowni, no chyba że bronki macie w pellecie schowane. ((:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem posiadaczem pieca sigma ekopell 12 kw, sterownik apc 3.

Palę już 3 sezon , ale teraz zaczęły się problemy z pracą kotła.

Raz normalnie się rozpala dogrzewa i przechodzi w stan czuwania, ale częściej wariuje i ciągle rozpala się i gasi.

Ustawienia rozpalania zastosowałem od użytkownika gilal ale to nie pomogło zbytnio.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu funkcji rozpalania, piec pracował zgodnie z histerezą kotła. nie było problemów z jego pracą, ale puszczał wodę ciepłą na grzejniki niepotrzebnie bo w domu zrobiło się za ciepło.

Po włączeniu funkcji rozpalania dziś rano, piec pomimo osiągnięcia temp na czujniku pokojowym znowu zaczął się rozpalać i po chwili wygaszać nie wiem czemu.

Chyba będę musiał do serwisu się zgłosić, czy może ktoś zna przyczynę?

Screenshot_2020-10-09 eModul pl.png

Tak u mnie wygląda praca kotła.

Pepa81 a jaką masz wersje oprogramowania? Ja mam sterownik apc3 3.2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz regulator to może najpierw sprawdź jaka  jest ustawiona histereza . Ogolnie po wykresie widac ze kocioł dziwnie pracuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.