Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Szymon77 napisał:

A co to jest ta funkcja PWM? Niestety nie jestem biegły w tym temacie a pieca się uczę. Montaż był latem i teraz dopiero to rozpracowuje. 

Ogólnie teraz zmieniłem na tryb pompy rownolegle. Niestety nic to nie zmieniło. Ogólnie coś dziwnego się dzieje. Pięć się bardzo szybko wychładza . Często się załącza. Ogólnie mam wrażenie tak jakby nawet przy wygaszaniu pompa dalej chodziła. 

W sumie to ma ktoś jakieś gotowe nastawy które sprawdzą się do pracy że sterownikiem pokojowym przy małym domku?

No chyba że to problem sterownika pokojowego. 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co zrobić. 

Stary, mi zajęło 5 minut żeby ściągnąć twoją instrukcję i znaleźć czemu przebija temperaturę.  Radzę zrobić tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są nastawy przypisane dla poszczególnej mocy palnika. Jak zmienisz na wyższą moc palnik te wartości się zmienią

Ale zawsze są max i min czy to dla obrotów czy to dla korekt. Są to parametry krytyczne aby użytkownik sobie nie namieszal

Ale faktycznie, patrząc na Twój plik i parametry nadmuchu1 to wartość min i max jest ta sama. Ja bym ustawił wyższą moc palnika i sterownik ustawi tylko parametry pracy wyższej mocy i przejść znowu na tą moc palnika jaka była poprzednio.

Oczywiście jak coś zmieniłeś w serwicie i działało to sobie gdzieś zapisz bo to utracisz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .czy to normalne że piec czuwa ok 6 godzin i inicjuje rozpalanie. Rozpali się i wygasza? I dalej czuwanie bo temp w pokojach jest osiągnięta.

Czy może jest jakąś temp.ekotła minimalna przy której musi się rozpalić? !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trolik76 napisał:

Panowie .czy to normalne że piec czuwa ok 6 godzin i inicjuje rozpalanie. Rozpali się i wygasza? I dalej czuwanie bo temp w pokojach jest osiągnięta.

Czy może jest jakąś temp.ekotła minimalna przy której musi się rozpalić? !

Też tak miałem.

W moim przypadku winę za to ponosiły skoki napięcia, które aż tak duże nie były bo mieściły się w przedziałach 215-240.

Było tak jak piszesz piec tylko się rozpalił i wygasił plus jeszcze reset zaworów mieszających.

Wszystko zniknęło dopiero jak kupiłem awaryjne zasilanie i napięcie jest stabilne.

Takie skoki jak napisałem powyżej są normalne bo chyba 10% wartości no ale elektronika w kotle odczuwała to jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gratuluję

Zrób sobie kopię ustawień w pliku i gitara.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .czy to normalne że piec czuwa ok 6 godzin i inicjuje rozpalanie. Rozpali się i wygasza? I dalej czuwanie bo temp w pokojach jest osiągnięta.

Czy może jest jakąś temp.ekotła minimalna przy której musi się rozpalić? !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarektt1 jaki sprzęt kupiłeś .te awaryjne zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie... Czy ktoś posiada wersję sterownika v. 3.4.1? Są tam jakiś istotne zmiany? A może jest jeszcze nowsza, warto przechodzić?

Nie aktualne zapytanie... Błąd w uzyskanych numeracjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów !

Mam Defro Bio Slim 10kw. Kocioł pracuje z czujnikiem pokojowym (regulator standard, dwustykowy, Solus), instalacja jest mała (110m2), tylko grzejniki, zawór 4D. Mam taki problem: piec rozgrzewa się prawidłowo do zadanej na sterowniku temperatury pokojowej, następnie przechodzi w stan czuwania (też prawidłowo). To co go uruchamia ponownie, to zadana histeraza a nie sygnał z czujnika pokojowego. Piec się wtedy rozpala i od razu dostaje sygnał od pokojówki, żeby się wygasić (bo temperatura w pokoju nie spadła jeszcze do ustalonego poziomu). W momencie gdy piec się wygasza, niespalony pellet zapycha ruszt i pojawia się komunikat błędu o blokadzie na ruszcie. Jakie ustawienie sprawi, że dla pieca priorytetem będzie sygnał od pokojówki, a nie spadek temperatury kotła?

Tryb pracy kotła: ogrzewanie domu (bez CWU), włączona funkcja rozpalania, regulacja zaworu 4D pokojówką wyłączona, bufor wyłączony.

pozdrawiam i proszę o pomoc, bo już wymiękam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradcy z Defro wogóle się nie chcieli na ten temat wypowiadać, odesłali do Techa. Od Techa też nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi (wszystko na zasadzie, może to, może tamto). Nie wiem, czy problem leży w oprogramowaniu, czy jest coś włączone/wyłączone a ja o tym nie wiem. Próbowałem już tylu ustawień i żadnej zmiany. Powiedzcie proszę, czy piec powinien słuchać najpierw pokojówki, czy priorytetem jest dla niego histereza kotła? Bezsensowne jest jednak to, że on się rozpala gdy histereza mu każe, ale zaraz się gasi, bo pokojówka mu nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.