Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Doradzcie,jak ustawic zawór 4D,jest ustawiony jako c.o. ale grzeje tylko podlogowke,grzejniki są odłączone i wachania zaworu są ponad 10st.ochrona powrotu na 48,dodatkowo mam pompe krotkiego obiegu,takze powrot dogrzany, przeważnie w okolicach 50st.wachania 31-42

Zawór ustawiony na 42

powrot-48,

skok-5%

min.otwarcie-10%

Przerwa pomiaru 20sek.

Histereza 0.2st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień histereze zaworu na np. 1.1° i daj troche dłuższy czas na pomiar niż 20s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zakupiłem sterownik TECH'a ST-292 v2. Bardzo proszę o poradę jak mam ustawić piec, aby wszystko sensownie działało.

W trybie Ogrzewanie domu wszystko gra i buczy ALE CWU nie jest wtedy dogrzewane (co jest logiczne). Myślałem zatem, że trzeba ustawić piec w tryb Pompy równoległe, bo wydawało mi się, że jak dom będzie dogrzany (temperatura powyżej zadanej na sterowniku pokojowym) to włączona będzie tylko pompa CWU a zawór 4-ro drożny (ustalający temperaturę na kaloryfery) zamknie się do 0, pompa CO nie pracuje. A tu jednak nie. Obie pompy pracowały razem i w domu temperatura wzrastała powyżej zadanej na sterowniku. 

Czy coś robię źle? Może trzeba coś jeszcze ustawić? Obecnie mam powyłączane sterowania tygodniowe (na których pracowałem w sezonie zimowym) i jedynie włączony sterownik pokojowy (ikona czerwonego domku na sterowniku pieca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-menu ustawień

-regulator pokojowy

-pokojówka pompa C.O. ---zaznacz.

cytuję..

"Jeśli zaznaczymy tę opcję sygnał z regulatora pokojowego o dogrzaniu pomieszczenia spowoduje wyłączenie  pompy C.O.. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisz do [email protected] i poproś o nową aktualizację do swojego kotła/ sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam dawno mnie nie było ale to chyba dobrze świadczy o kotle , bo nie mam z nim narazie problemów , ale wczoraj monitowałem u babci kociołek ( defo bio slim 10kw ) i musze sie podzielić wrażeniami . otóż

projektanta powinni zwolnić z firmy defro.  - w starym, kotle rura zasilająca palnik w pellet jest montowana na zaciskach które można łatwo odczepić przy otwieraniu drzwiczek aby wyczyścić kocioł, a nowym modelu tego nie ma co skutkuje albo zbyt długą rurą albo koniecznością jej demontażu do czyszczenia, 

sterownik jest tak zamontowany żeby chyba utrudnić podłączenie zwykłemu użytkownikowi , w starym kotle jest z tyłu a w nowym od przodu. 

mocowanie blach zewnętrznych bez użycia śrubokrętu  z magnesem jest praktycznie nie możliwe ,  

ale działanie kotła bez zarzutu wiec dalej moge go polecić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

właśnie przeczytałem cały temat i z tego co obserwuję, to większość osób korzysta z pelleciaka jako bezpośrednie źródło ciepła na kaloryfery. Moim zdaniem to bardzo dobry wybór.

Tydzień temu odpaliłem Bio Eko Slim 10 kW, a instalacje jaką wykonałem u siebie jest trochę mniej typowa. Tak naprawdę, to jeszcze do końca nie wiem czy polecam to rozwiązanie, bo sezon grzewczy przede mną a wprowadzam się za około 2 m-ce, ale wszystkie przygotowania do grzania już są wykonane.

Budynek jest nowy, dobrze ocieplony o użytkowej powierzchni 160m2 bez rekuperacji. Nigdzie nie zastosowałem ani jednego grzejnika wysokotemperaturowego, tylko mam 100% ogrzewania podłogowego + 2 grzejniki w kibelkach pod te same pętle niskotemperaturowe. Długo zastanawiałem się jak rozwiązać sterowanie ogrzewaniem i moje przemyślenia dotarły już w efekcie do zainstalowanych rozwiązań, które wyglądają następująco.

Piec jaki, to wiadomo, który działa w trybie bufor z PID na fabrycznych nastawach - jedynie zakresy temperatur pozmieniane. Czyli wygląda to tak, że ładuje się buforek do temperatury na poziomie dolnym aż osiągnie 70st., (zabicie legionella) a załącza się, gdy w poziomie górnym spadnie do 45st.

Bufor jaki ładuję to Elektromet WGJ-B multi 400/120 - to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest w klasie A+ i straty postojowej ma 20W. (opis tu WGJ-B MULTI ).

Z bufora, w którym mieści się zasobnik CWU jest woda rozprowadzona na dom przez zawór 3D, aby łapek nie poparzyć sobie gdy temp. jest akurat w wartości 70stC

Podobną sytuacja jest dla wody kotłowej, która przechodzi przez zawór 3D z nastawą 30st na dwa obiegi poziom górny i dolny wymuszany niezależnymi pompami.

I teraz coś czego jeszcze nie przetestowałem. Temperaturę zamierzam sterować regulatorami AURATON 2025, które umieściłem w "strategicznych" miejscach na każdym z poziomów i one jedynie będą załączać pompy obiegu CO odpowiednio dla każdego z poziomów. No i właśnie zastanawiam się czy wbudowany tam system PWM poradzi sobie z fluktuacją i dużą bezwładnością jastrychu cementowego. Poszczególne temperatury w pomieszczeniach mam zamiar regulować +/- na rotametrach.

Na finał załączam fotkę z kotłowni jak to wygląda, a w praktyce jak to będzie działać, to będzie zderzenie moich teorii oraz praktyki - mam nadzieję, że nie przejadę się za bardzo :)

Pozdrawiam

IMG_2040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, miesiąc temu podłączył mi hydraulik piec eko slim 10kw. Zostawił na PID i powiedział, że wszystko będzie działać. Dziś go ponownie włączyliśmy, i przez 8 godz. nie może uzyskać temperatury zadanej 60°C. Pompy są ustawione równolegle + podłogówka. Co się dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wcielenie spamera w babskich fatałaszkach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. 

Mam Defro bio slim 10kw połączony ze sterownikiem auraton 3003. 

Problem polega na tym że gdy na sterowniku mam ustawione ,22 stopnie to piec i tak grzeje dalej teraz mam prawie 25 stopni. W czym może być problem?

Mam ustawiony tryb priorytet bojlera . Temp pieca 60 stopni histereza 5 stopni. Nie wiem co zmienić żeby pięć już nie grzał gdy temperatura w pokoju osiągnie żądaną. Oczywiście na piecu jest zaznaczona opcja sterownika pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź to w sterowniku

 

Screenshot_20191002_203429_com.adobe.reader.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ma włączoną funkcje PWM w Auratonie. Wtedy kocioł potrafi się włączać nawet gdy jest odpowiednia temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 20:47, eliks napisał:

Albo ma włączoną funkcje PWM w Auratonie. Wtedy kocioł potrafi się włączać nawet gdy jest odpowiednia temperatura.

A co to jest ta funkcja PWM? Niestety nie jestem biegły w tym temacie a pieca się uczę. Montaż był latem i teraz dopiero to rozpracowuje. 

Ogólnie teraz zmieniłem na tryb pompy rownolegle. Niestety nic to nie zmieniło. Ogólnie coś dziwnego się dzieje. Pięć się bardzo szybko wychładza . Często się załącza. Ogólnie mam wrażenie tak jakby nawet przy wygaszaniu pompa dalej chodziła. 

W sumie to ma ktoś jakieś gotowe nastawy które sprawdzą się do pracy że sterownikiem pokojowym przy małym domku?

No chyba że to problem sterownika pokojowego. 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś swoją instrukcje? Mówisz ze się nie znasz na ogrzewaniu. To nie będzie tak działać jakby to było ogrzewanie elektryczne ze sobie włączasz na termostacie i wyłączasz. Nie so końca. Trzeba mieć jakieś pojęcie jak działa kocioł i twoja instalacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega nie przeczytał nic wstecz bo wiele tutaj było podobnych problemów.

Co znaczy że kocioł szybko się wystudza?

Jaką masz temp zadaną?

Jaka zadana na powrocie?

Czy masz zawory mieszające?

Proponuje dogłębnie przeczytać temat a napewno znajdziesz coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.