Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,nie,nie...wszystko z ciagiem okej,czysciłem dzisiaj kocioł a przypomniało  mi sie że dostałem do kotła zestaw do czyszczenia i zacząłem czyscic te otwory tą szczotka drucianą,no i się urwało... widać ja na zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu to ostro szorowałeś :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście taki przypadek że zablokował wam się ruszt?? U mnie dzisiaj nastąpiła taka usterka,na pracy ręcznej ani wte,ani w tamte....ruszt otworzony gdzieś 2 cm. i blokada.Musiałem rozmontować podajnik: wyjąć go razem ze ślimakiem,odkręcić siłownik,odpiąć grzałki i dopiero można wyciągnąć ruszt...pod nim pełno drobnej szlaki co skutecznie uniemożliwiało pracę rusztu.

Godzinka roboty,ruszt przy okazji wyczyszczony,poskładane i pracuje jak nowe.

Człowiek znowu mądrzejszy ((;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz zablokowany ruszt, ale w innej sytuacji :) Przy wygaszaniu i czyszczeniu rusztu wpadł malutki kawałek pelletu i nie domknął się ruszt. Ale emodul wysłał zaraz sms i wiadomość email, zszedłem do piecyka, ba ręcznym ruszyłem wstecz ruszt, wyjąłem kawałek peletu i już w auto sam się ustawił :)

I to był tylko jeden taki przypadek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem użytkownikiem Defro BS 10 KW od roku. Mam problem. Instalacja: na dole podłogówka na górze kaloryfery. Mam dwa regulatory pokojowe Techa, ST-292 steruje podłogówką a Wifi 8s steruje kaloryferami. Gdy temperatura na górze i na dole jest osiągnięta piec przechodzi w stan czuwania i to jest ok ale gdy spadnie temperatura na górze (kaloryfery) piec się załącza ale włącza się również pompa podłogowa mimo że na dole temperatura jest ok i grzeje mi niepotrzebnie. Radzę sobie w ten sposób że ręcznie w menu wyłączam pompę podłogową. Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować stycznik z cewką na 230v. Regulator podaje sygnał na stycznik a ten włącza/wyłącza pompe podłogi i daje sygnał do pieca o dogrzaniu/wychłodzeniu.

One kosztuja około 10 zł +obudowa drugie tyle.u mnie sprawdza sie to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanie:

Jeżeli minimalna przerwę podajnika mam na 13s. a maksymalna na 50s.to dlaczego piec się nie stosuje do maksymalnej? Przy temperaturze osiągniętej i nawet delikatnie przekroczonej przerwe ma około 30s.i nic więcej,i to nie wazne czy mam 35,40 czy 50s. 

Po co taki zakres szeroki jest skoro i tak nie jest to wykorzystywane? Może jakis inny czynnik ma na to wpływ? (czas podawania pelletu)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na sztywno.

Masz moje nastawy.

Jak dla mnie są to moje nastawy ostateczne, juz nic w sterowniku nie ruszam, dwie zimy spędzone przy ekranie wystarczą.

Spalanie na dzień dzisiejszy to 1755 kg peletu, a palone jest od 30.09.2018 jakieś 12 kg średnio na dobę, mniej się nie da.

Na tych ustawieniach w końcu mam jasny i nie kopcący płomień.

 

 

ACP 2(11).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja dodam od siebie jak u mnie ze spalaniem , na dzień dzisiejszy zasypałem kocioł i myślę ok 8-9 marca pójdzie mi 2 tony pelletu .  od ok 10 września , na CO ok 140m2 - ( 105 mieszkalnej Plus grzeje garaż tak do 19 stopni i ) w domu 22,5  ) + CWU dla 3 osób . 

myślę że zmieszczę się tak jak przewidywałem w 3 tonach na cały rok . w zeszłym sezonie było też ok 3 ton ( ale piec dopiero był pierwszy sezon ) 

jedyne co nie mogę zejść to temp spalin na poziomie 105 - 115 stopni , z tym że u mnie kocioł pracuje od pokojówki i pratycznie cały czas na 100%  . 

spróbuje z ustawienia szpachli i wtedy zobaczymy ( ale nie wiem czy w tym sezonie to jeszcze sie uda) bo kilka dni czy tygodni to nie miarodajny wynik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ten płomień i jego ustawienia to gruba przesada.

Podchodząc do tego na zdrowy rozsądek to jeśli kocioł pracuje na 1% i podajnik podsypie pelet to lekko tłamsi ogień i małe kopcenie jest normalne.

Twoje ustawienia jak dla mnie są za sztywne.

Ja widzę te parametry tak jakbyś jechał autem tylko na jednym lub dwóch biegach.

Wiadomo brak kopcenia czysty ogień ale kocioł gdzieś się męczy. 

Wracając do spalin to ich temperatura zależy też od ciągu kominowego i czystości kotła.

Jeśli nie macie regulatora ciągu to można zwyczajnie uchylać wyczystkę i temp spalin powinna lekko spaść.

Sam PID też doskonały nie jest.

Pracuje z maszynami elektrycznymi ,które też działają w PID i ich działanie do momentu ustabilizowania temperatury pozostawia sporo do życzenia a co dopiero z ogniem gdzie raz podajnik podsypie więcej bo akurat zostało trochę paliwa z poprzedniej fazy dosypania w ślimaku to wiatr jest silniejszy i rozdmucha nam ogień to w płomieniówkach jest troszkę popiołu i więcej idzie w komin, no i sama jakość peletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie zgadzam z przedmówca, próbowałem tych sztywnych ustawien i takie to nijakie było...wadomo kazdy pali po swojemu a drugiemu g...o do tego.

Ja lece w pidzie,i cały czas prubuje nowych zastosowań, to pompka wylaczona,to zmiany ustawen,z wyczystką tez kombinuje,i chyba takie spore spalanie muszę mieć (około 35kg) dopuki nie ocieple budynku.

Takie jeszcze pytanie...jaki jest u Was wykres,tzn jaki byłby korzystniejszy...prawie idealna krecha gdzie histereza jest na 2st. I szerokie nastawy pracy i przerwy,czy raczej wąskie widełki i wygaszanie pieca co 1-1.5 h. i postoj 1h. Spalanie mniej wiecej jest jednakowe przy obu rodzajach palenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te ustawienia się sprawdzają.

Ale ja mam tylko podłogówkę i temp. zadana na pokojówce 21,4 przy 21,2 włącza się grzanie.

Podłoga potem oddaje ciepło i jest ok. 22 st przy mrozach.

Przy dzisiejszych warunkach pogodowych piec się jeszcze nie właczył na grzanie.

CWU całą dobę grzeje.

Spalanie 12-16 kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy u kogoś z Was słychac w nocy podajnik?? U mnie właśnie tak jest, że słychać jak podaje pellet,nie jest to głośne,ale jednak słychać takie jak by buczenie...nie wiem co by można bylo z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kombinował ktoś coś z jakimiś dodatkowymi cegłami szamotowymi w komorze spalania??Coś kiedyś widziałem ale w innym piecu były dołożone ale tutaj nie wiem czy ma to jakikolwiek sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.