Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Też zamierzam popróbować tylko Nie wiem jak te parametry dobrać w bs15.podejrzewam źe ciut więcej niż w bs10?!

Jak to sprawdzisz te chwilowe żuźycie.szczerze powiem to nie wiem co to jest! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poprosiłem niedawno o aktualizacje, wklejam całego emaila

Dodaje również aktualizacje

 

Witam

W załączniku najnowsza wersja oprogramowania do sterownika APC2 (2.8.6)

Jeżeli spalanie w kotle jest prawidłowe, nie pojawiają się alarmy nie zalecamy instalowania aktualizacji.

 
Zmiany dotyczą parametrów rozpalania, i wprowadzono korekty przeliczników algorytmu PID
 
 
 
Witam 
Chciałbym zapytać o dostępność aktualizacji do mojego kotła Bioslim 15.
Sterownik apc2 adaprive control aktualnie sterownik :defro st0705 1.6.1 P01 (v.2.8.6.)
Jeśli jest dostępna aktualizacja to poproszę, jak również opis co ona wnosi.
 
Pozdrawiam
Jarosław Toporek




--

 --

Pozdrawiam,
Paweł Ślewa 
Serwis DEFRO
DEFRO Spółka z .o. Sp. k.
00-403 Warszawa ul.Solec 24/253
NIP: 959-196-84-93
 
Adres do korespondencji:
Ruda Strawczyńska 103A
26-067 Strawczyn

1549197514361_ST-9705.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ci w ich mniemaniu znaczy prawidłowe spalanie .Nam w wìększiści chodzi też o mniejsze spalanie!  A te korekty przeliczników algorytmu pid!

A może właśnie to by coś usprawniło! Ja u rodziców mam sterownik TIMEL. I tam jak tylko pojawi się jakaś aktualizacja to nawet zalecają to zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, co sądzicie o takim wykresie temperatur kotła? Kocioł Defro bio slim 15
-Dom ogrzewany podłogówkami (osobna pompa i zawór z siłownikiem na dół i osobna na górę)
-Sterowniki pokojowe (2 sztuki) Euroster Q1TX
-Temperetuta kotła zadana 63 stopnie
-histereza kotła 9 stopni
-temperatura zaworu 1 zadana 30 stopni
-temperatura zaworu 2 zadana 33 stopnie

Kocioł pracuje na PID, tryb pracy "pompy równoległe" oraz "ogrzewanie podłogowe"
część wykresu zaznaczona na czerwono jest w momencie odznaczenia opcji: Menu głowne->Menu ustawień->Reulator pokojowy (odznaczone oba regulatory), wówczas kocioł utrzymuje zadaną histerezę, jednak odpala się minimum raz na około 40-50minut, bez znaczenia czy jst potrzeba grzania według sterowników pokojowych czy takiej potrzeby nie ma. Po prostu pali aby palić. 
 

Gdy powyższe opcje zaznaczę kocioł nie zachowuje zadanej histerezy, jego temperatura potrafi spaść do +- 25 stopni, co widać na wykresie.

Kolejna kwestia to temperatura wody powrotnej, mam ją maksymalnie na poziomie 45 stopni, a zdarza się że jest niecałe 30 stopni. Gdy włącze ochronę powrotu to jest problem z wygrzaniem pomieszczeń. 

Jakieś rady, sugestie? Bo ja zaczynam mieć powoli dość tego kotła... :(

 

received_245746296304815.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli palisz od pokojówki to kocioł rozpala się od pokojówki , czyli jezeli masz zadane 23stopnie z histerezą np 0,2st a w pokoju masz 23,5 to kocioł nie będzie pracował ale jeżeli spadnie do 22,8 to zacznie pracować z tym że temperatura na kotle spadnie o histerezę zadana na kotle czyli w twojim przypadku o 9 stopni, 

czyli pracuje tak : w domu masz 21 stopni , ( chcesz mieć 23 z histereza 0,2 ) wiec kocioł sie rozpala i pracuje aż dojedzie do zadanej na kotle + 5 stopni i sie wygasza ( jeżeli w tym czasie zagrzał pomieszczenie do 23 to się dopiero odpali jak temp spadnie do 22,8 ) a jeżeli nie nagrzał pomieszczenia to się rozpali po spadku na kotle o 9 st ( bo taką masz histerezę ) i tak w kółko aż osiągnie temp w pomieszczeniu,   

 

jak masz rozwiązaną ochronę powrotu ??? , jakie masz zawory na podłogówkę trój czy czterodrogowe , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie rozpalał się nawet gdy pomieszczenia są wygrzane jeśli będe miał odznaczoną opcje Menu głowne->Menu ustawień->Regulator pokojowy. natomiast gdy tą opcje zaznaczę to kocioł rozpala się kiedy chce, potrafi spaść do 25 stopni, kompletnie nie trzyma histerezy. 

Zawory na podłogówke czterodrogowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tak ma być , jeżeli masz zaznaczoną opcję regulator pogodowy ( TO WŁAŚNIE ON STERUJE KOTŁEM ) poczytaj instrukcje DOBRZE , wtedy dużo ci sie wyjaśni , możesz pozmieniać tak żeby regulator pokojowy sterował siłownikami na zaworach zamiast rozpalaniem kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start pomp im niższy tzn jak zaczynają pracę od 30℃ to kocioł szybciej się wyziębi na końcu pracy.

Start pomp jak dla mnie powinien być od 50℃ najmniej

Masz tylko podłogówki, czyli ogrzewanie niskotemperaturowe.

Zadajesz 30-34℃ na zaworach a do kotła wraca naprawdę zimna woda, która mocno wyziębia kocioł.

Ja uważam że w Twoim przypadku czyli bez pompy kotłowej zadaną powinieneć mieć 75° a nie 63.

Śmiesz mnie ten strach przed wyższą zadaną temp kotła gdzie podtrzymanie kosztuje tyle samo. Palę już drugi sezon na 77 zadanej ochronę powrotu mam ustawioną na 53 i kocioł pracuje naprawdę fajnie.

Jestem świadomy że potrzebuję pompy kotłowej, ale narazie daję radę bez a spalanie 3400 na cały rok uważam za satysfakcjonujące.

Ale ja na górze mam grzejniki które wykorzystuję jak bufor ciepła wracającego do kotła

Jeśli chcesz mieć spokój załóż pompę kotłową (krótkiego obiegu) z zaworem arv czy avr jakoś tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary sterownik apc2 gdzie start pomp zależy tylko od temp kotła.

Jeśli jest tak jak piszesz i pompy zaczynają pracować po sygnale od pokojówki to i tak ma to znaczenie.

Powiedzmy że jedna z Twoich pokojówek daje syg do kotła i w tym momencie zaczyna krążyć naprawdę zimna woda dla kotła, która drastycznie obniża jego tempmeraturę zanim on sam zacznie ogrzewać wodę i dlatego masz takie niskie spadki temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start pomp ( c.o i pompe zaworu ustawiasz na 50st w sterowniku kotla) przy pracy na pid histereza kotla nie dziala. Ochrone powrotu daj na 50 a zadana 65-70. Ja tez pale na regulatorze pokojowym tyle ze na grzejnikach, u Ciebie duza bezwladnosc cieplna wiec niech wypowie sie ktos kto pali na reg podlogowka czy lepiej zeby grzalo caly czas czy z przerwami. Moj wykres pracy kotla wyglada tak:

20190117_140417.jpg

20190204_155902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie ustawienia ustawić w manualu w bs15.na tych fabrycznych to płomień jakiś tam jest.ale w ogóle mocy nie ma i temp nie podbija! 

W manualu też tymi współczynnikami się reguluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza kotła działa na pid.

Dzięki niej kocioł rozpala się ponownie po spadku temp o wartość histerez

Jeśli mam ustawioną temp zadaną na 70° a histerezę na 10 to jeśli kocioł przejdzie w czuwanie a pomieszczenia będą niedogrzane lub palimy bez pokojówki kocioł zacznie się rozpalać od 60,5℃.

Może to być niewidoczne jeśli podczas wygaszania spadek temp ma kotle będzie większy niż wartość histerezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepa81 .A po jakim czasie palenia taka niespodzianka?  Były jakieś problemy z ciągiem że odkręciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.