Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszego w nowym roku...

Mam pytanie: jaka macie moc grzałki w trybie automatycznym? Ja miałem najnizsza 50W i widzialem ze słabo sie pellet rozpala i był błąd "nieudane rozpalenie".Zwiekszyłem do 250W,zobacze jak będzie działać.Cały czas nie umiem ogarnąć tego razpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 21:52, Daniel87 napisał:

Witam. Próbowałem porównać Twoje ustawienia ze swoimi ale samo menu dosyć sporo się różni. Jest to pewnie spowodowane tym że mam najnowsze oprogramowanie. Najlepiej zadzwoń na infolinię i dopytaj. Możesz napisać też maila do [email protected] o przysłanie Ci najnowszego oprogramowania. Zainstaluj, przywrócą się ustawienia fabryczne może to coś pomoże. Pozdrawiam

P.S. sprawdziłeś czy masz włączony czujnik ognia kod 5163

Pisałem do serwisu i dostałem najnowsze oprogramowanie ST-9724 apc3 3.3.5,jutro aktualizacja...zobaczymy czy coś sie zmieni.Jak by ktoś był chętny,mogę udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,mam zrobioną kopie z emodul

Jeszcze jedno takie pytanie,jeżeli kocioł mam bioslim 10kW a palnik 15kW to jaka wartość ma być ustawiona?? W emodul  jest najmniejsza wartość do ustawienia 12kW,w sterowniku jest 10,15...kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu macie mój tryb ekonomiczny, który też się sprawdza.

Spalanie 10-12 kg na dobę

Piecyk chodzi sobie po cichutku.

Wentylatory na minimum

Czas podawania 3 sek. co 30 sek.

Temperatura kotła 55-60

Temperatura na podłoge 36 st.

Temp. powrotu 36 st

Temp. zadana pokoju 21,6 st

ACP 2 Eco.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 17:01, pepa81 napisał:

Wiem,mam zrobioną kopie z emodul

Jeszcze jedno takie pytanie,jeżeli kocioł mam bioslim 10kW a palnik 15kW to jaka wartość ma być ustawiona?? W emodul  jest najmniejsza wartość do ustawienia 12kW,w sterowniku jest 10,15...kW

Ja akurat mam eko slim 10 i również mam palnik 15 kW ale na sterowniku mam ustawioną wartość 10 tak jak piec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie .ta opcja że zmniejszeniem mocy do np 80procent .Jak to jest,czy przy dogrzanym domu będzie róźnica w spalaniu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie ustawioną na 50% i w domu ciepło.

Raczej nie przełoży się to różnicę w spalaniu, piec swoje musi pobrać.

Tak jak pisałem wcześniej spalanie u mnie ok.12 kg/doba

Ale i 15-16 też potrafił łyknąć, ale nigdy więcej.

Te 15 kg jestem w stanie zaakceptować, kupiłem tanio pelet niecałe 11,- za worek

Więc to chyba nieduży koszt ogrzania 100 metrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zmniejszę moc na 80procent to czy jakieś parametry się zmienią? Palę w pid. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem,też dopiero poznaje piecyk,ale tak na chłopski rozum to chyba kocioł dłużej będzie dochodził do zadanych parametrów temperatury,tzn.nie poleci z grubej rury tylko spokojniej.

Jeżeli się mylę to poprawcie..

szpachla1...dzisiaj jade wedłóg twoich ustawień ekonomicznych,troszeczke za słabo.Przypuszczam że dom ma większe zapotrzebowanie na ciepło,w ciągu 11 godz.temp spadła o 10st.na kotle.wszystkie parametry na wykresie bardzo stabilne.

W tym momencie dałem

*podawanie pelletu co 28sek.

*moc kotła 55%

*korekta dolna 1

z tymi obrotami nie wiem czy samą korektą delikatnie podwyższać,czy nastawami wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel H9 ja pytałem .przymieżeam się spróbować .Ale nie wiem jakie nastawy poustawiać w bioslimie 15.czy mógłbyś mi napisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepa81 u mnie po zmniejszeniu mocy w paleniu w pid. Zmniejszyły się współczynniki went. Reszta z tego co widzę jest bez zmian.a w instrukcji faktycznie pisze inaczej

A paliliście w tym kociołku peletem 8mm? Mam zamiar spróbować lavy lub arbor 8mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolik 76 ja ostatnio próbowałem ustawien Szpachli1,ma kilka postow wyżej wklejone, niby w PID ale ustawienia w miare sztywne.

Piec pracował bardzo regularnie,wszystkie wykresy bez jakiś tam skoków,jednak u mnie była tendencja delikatnie spadkowa przy samym ogrzewaniu budynku.Dom nie ocieplony także nic dziwnego ze jest wieksze zapotrzebowanie na cieplo i metraz tez mam wiekszy.

Pelletem 8 nie paliłem,takze nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym peletem 8 to mi powiedział serwisant defro.twierdzi że bez problemu można palić bez zmiany ustawień.

Trochę mnie to dziwi .no ale skoro serwis autoryzowany to mówi ....

Pepa81 no właßnie ja teź za bardzo nie kumam jak to jest z tą korektą .Teraz miałem dolną na 5 ustawioną i płomień był taki czerwonawy  i kopcący .dałem na 7 i narazie ok.znowu korekta górna  jest na 3 ! I nie wiem czy dawać na plus czy na minus.czy kombinować z obrotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,tutaj by musiałyby być wąskie widełki obrotow zastosowane, żeby tzw.PID miał mały zakres do wyboru.

Można by było ciś kombinować z halotronem i go wyłączyc ale ktos to wymyślił zeby było efektywne działanie w stosunku do ciagu komina i podawania swiezego powietrza. Tak sobie to przynajmniej tlumacze.

Odnosi sie to oczywiscie jakosci płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś palić bez halotronu?? Wiadomo że to do służy do obrotow went. ale moze ktos ma jakies doswiadczenia?.

Ja go dzisiaj wyłączyłem tak na próbę,ogien ładny ale nie qiem jak bedzie na dłuższą metę...

IMG_20190106_103113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nowość przynajmniej u mnie .daj znać jak po kilku dniach wrażenia po paleniu bez halotron 

Co myßlisz i takim płomienia? To jest 30procent wentylatora.trochę dymi z końcówek

I jeszcze jedno pytanie: czy taki wykres jest prawidłowy.

 

20190106_121730.jpg

20190106_121704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem,za mało powietrza,plomien jest spokojny.

On powinien delikatnie chuczec,i nie unosic sie zaraz z wylotu kanału,tylko tak jakby mocniej wyciskany.

Wyktes jednostajny tzn.powtarzalny.ja mam strasznie potargany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .czym mam regulować ?współczynnikami czy biegami went.czy obrotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.