Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyłączanie sie nie sprawdza,przynajmniej na dzień dzisiejszy.Pokojowka steruje stycznikiem ktory włącza/wyłącza pompe samej podłogówki i otwiera/zamyka siłowniki.Salon dogrzany-pompa nie działa i piec grzeje tylko wode na piętro.Salon zimny,pompa załączona,spada temp.na piecu i dogrzewa podłogówke i piętro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 19:17, Trolik76 napisał:

Eliks a u Ciebie jak jest  pokojówka wyłącza kocioł? Nie wiem czy w moim przyoadku to że obniżana jest temp.na zaworach jak dogrzeje jest ok! Bo cały czas jest w domu 12st.i nie dogrzewa  domu. kocioł pracuje cały czas oscylilując wokół 67 -72 st.chodzi mi oczywiście o  spalanie.

Czy nie lepszą opcją byłoby np.wyłàczanie kotła.nie wiem jak to jest .co  otym sàdzicie

Ja sobie nie wyobrażam żeby kocioł działał cały dzien jak przy ekogroszku. Przy instalacji jak moja, czyli tylko kaloryfery, sterownik sterownik z histereza 1* włącza i wyłącza  kocioł.  Podobnie ustawiłem ostatnio SaSa Bio Solida i Ekosilvera i tam również się to sprawdza i daje oszczędności. Może uda się rzucić fotkę Stalmarka jak wyglądał po działaniu w trybie pracy ciągłej to będziecie w szoku. Sadza,  smoła i  nat ym białe pęcherze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz pale na ręcznym z podtrzymaniem tak na probe,zobacze jakie będzie spalanie i wygląd komory.Szukam najlepszego rozwiazania do mojej instalacji.Dobra tez jest opcja palenia godzinowego,tylko trzeba to madrze rozplanować.O ile z dołem nie ma problemu (podłogówka),to na górze już bardziej sie komplikuje sprawa (grzejniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać pepa81 jak ci wyjdzie test.

Panowie jest jakiś magiczny trik na odpowietrzaniw instalacji.jest nowa pracuje 3 tygodnie i cały czas biegam i przelewam ostatni grzejnik i dopuszczam wody .popracuje  15 minut normalnie i przy piecu słychać przelewanie się wody A w piecu co jakiś czas lekki bulgot.taki sposób pokazał mi hydraulik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem jeden dzień z podtrzymaniem,czyli piec działał praktycznie non-stop,i odpuściłem.Spalanie mniej więcej jak w pid,może nawet deko więcej.Teraz próbuję inngego sposobu,mianowicie sterowanie godzinowe grzejnikami (piętro).Ale już widzę że piec częsciej czuwa.Zobaczę jutro ile zeszło pelletu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trolik76 napisał:

Daj znać pepa81 jak ci wyjdzie test.

Panowie jest jakiś magiczny trik na odpowietrzaniw instalacji.jest nowa pracuje 3 tygodnie i cały czas biegam i przelewam ostatni grzejnik i dopuszczam wody .popracuje  15 minut normalnie i przy piecu słychać przelewanie się wody A w piecu co jakiś czas lekki bulgot.taki sposób pokazał mi hydraulik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanko,czesto mi wyskakuje alarm o nieudanym rozpaleniu,otwieram drzwiczki a tam ogien jak w piekle.Wyczysciłem czujnik jasności ognia ale bez rezultatu.Podsyp mam na 23sek.Co może być nie tak?

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt

A czujnik ognia jest aktywny w menu serwis ? Bo jak padnięty to do wymiany na nowy można go wyłączyć i ster będzie brać informację z spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazuje to jest aktywny. W serwisie można wyłączyć ten czujnik jak by padł ( bynajmniej u mnie w APC3) Coś musi go zakrywać. Może trzeba trochę przeczyścić ten otwór przez który widzi czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 19:08, pepa81 napisał:

A gdzie jest ta opcja w menu serwis? W emodul zawsze pokazuje jasnosc płomienia,nigdy nie bylo z tym problemów,tak samo rozpalanie,nie zawsze jest problem,tylko co jakis czas 

Menu serwis i zamiast kodu 5162 to dajesz 5163, pojawi Ci sie opcja czujnika ognia i spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal to samo-zanik ognia w pracy (przy rozpalaniu),już nie mam sił...po osiągnięciu zadanej piec się wygasza,potem rozpalanie,podsypie 28sek. i po opuźnieniu płomień zanika i po wyczyszczeniu i ponownym rozpalaniu wszystko działa. Próbowałem  zmniejszać podsyp,zwiększać/zmniejszać obroty wentylatora,czujnik podczas pracy działa normalnie.

Podaje swoje ustawienia,może ktoś coś zobaczy,jakiś błąd lub coś...

Piec (2).pdf

Zmniejszyłem teraz przerwe opóźnienia  rozpalania,oby pomogło...to w tej fazie gasł płomień.Może grzałka za słabo rozpala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem porównać Twoje ustawienia ze swoimi ale samo menu dosyć sporo się różni. Jest to pewnie spowodowane tym że mam najnowsze oprogramowanie. Najlepiej zadzwoń na infolinię i dopytaj. Możesz napisać też maila do [email protected] o przysłanie Ci najnowszego oprogramowania. Zainstaluj, przywrócą się ustawienia fabryczne może to coś pomoże. Pozdrawiam

P.S. sprawdziłeś czy masz włączony czujnik ognia kod 5163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może to coś pomoże Tobie. Tak mam u siebie, ale mam pełne APC3

Screenshot_20181227-222807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim byłem w domu (teraz w pracbazie) dałem opuźnienie na 40sek. może w tym problem ze plomień przygasa gdyż za długi okres od podsypu,chociaż tak jak pisałem później tak jak by zasypywało płomień.Bede to obserwowała, teraz widzialem ze kolejne rozpalenie obyło sie bez błędu

No niestety repley ... Wklepie wasze ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie optymalne ustawienia bioslim 15 w manualu.chciałbym spróbować jak będzie szło bez pid.

Teraz utrzymuję temp w domu niezamieszkałym 10stopni .spala 20kg dobowo .temp zadana kotła 68st.histereza.15st.zawory na co.i podłogówkę poobniżane o 15 i8stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• Czas podawania : 3 Sekund

• Przerwa podawania : 30 Sekund

• Obroty wentylatora : 100 Bieg

• Praca podtrzymania : 4 Sekund

• Przerwa podtrzymania : 01 Min. 00 sek.

• Wentylator w podtrzymaniu : 10 Bieg

Ja chwile paliłem na takich,ale spalanie bylo tak samo jak w pid. Mnie tez sporo łyka,bo 30kg.ale dom nie ocieplony,pustak 24 takze przypuszczam ze ciepełka sporo ucieka, tym bardziej ze mam mieszaną instalacje...podlogowka,grzejniki i yez szukam najlepszego rozwiazania.

Tyle ze ja mam bioslima 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.