Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

w sobotę zamontowałem kocioł u siebie w domu , narazie nie mogę za dużo powiedzieć bo pracuje dopiero 2 dni na CWU , pierwsze wrażenie całkiem dobre , kociołek momentalnie uzyskuję temperaturę i wszystko pracuję jak najbardziej ok . wiece będę pisał w trakcie palenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja rowniez w poprzednim tygodniu zamontowalem i pierwszy raz uruchomilem kociol Bio Slim 15kW. Instalacja polaczona wraz z buforem 1000 L. Zamontowany regulator ciagu komina. Za duzo nie ma co pisac, ale widze ze posiadaczy Bio Slimow jest juz kilku wiec licze na wymiane opini :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator wyciągowy kotła nie ma nic wspólnego z regulatorem ciągu kominowego - to całkiem inne urządzenia

A swoją drogą kocioł o mocy 10-25kW , który potrzebuje do prawidłowej pracy aż 2-ch  wentylatorów - ten w nadmuchowy w palniku i wyciągowy na wylocie jest kiepską konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z karty kotła :

  • Wentylator wyciągowy eliminujący problem z niewłaściwym ciągiem kominowym i stabilizujący pracę kotła
no to chyba takie samo zadanie ma regulator ciągu kominowego 

chyba że się mylę 

dodam jeszcze ze ten wentylator wyciągowy jest uruchamiany w pewnych sytuacjach , jeżeli warunki pogodowe i komin jest ok (czyli jest prawidłowy ciąg ) to do prawidłowej pracy wentylator się nie załącza , ale jak jest bardzo niskie ciśnienie i występują problemy z ciągiem to wtedy on się załączy i polepszy ciąg kominowy ( czego regulator ciągu pewnie nie dał by rady )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator wyciagowy nie reguluje ciagu komina, on go moze polepszac jesli jest taka potrzeba. Przy moim kominie o duzym przekroju on sie zalacza tylko przy rozpaleniu, a zeby ciag nie byl za duzy i nie wyciagal mi wszystkiego z pieca zalozylem wlasnie regulator ciagu ktory sie otwiera w przypadku zbyt duzego ciagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co robi wentylator nadmuchowy palnika?

A ten kocioł na dodatek wymaga stosunkowo dużego ciągu kominowego od 20Pa dla 10kW do 26 dla 25kW.

Patrząc na wymagania innych kotłów peletowych to dużo + jeszcze wyciąg!

Kocioł z palnikiem Viking Bio potrzebuje 5-10Pa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

czy ktoś z szczęśliwych posiadaczy kotła bio slim mógłby się wypowiedzieć jak wygląda u niego spalanie na Cwu , jakie ma ustawienia  itp . ja narazie jestem mega zadowolony , kociołek pracuje prawie tydzień grzeje 220 l zasobnik do 60c z histerezą 15 stopni , pelletu prawie nie ubyło , myślę tak z 8-10 kg , czyli dziennie wychodzi 2kg , ale to się okaże jak wypale cały zbiornik i zobaczymy ile to zajmie mu czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie , niedługo będą trzy tygodnie jak kociołek bio slim grzeje u mnie ciepłą wodę , jak narazie spalił około 0,5 zasobnika :D , czyli bardzo mało (około 35-40 kg ) tak jak pisałem wczesniej grzeje zasobnik 220l na trzy osoby w tym małe dziecko , wszyscy codziennie kąpiel i mycie naczyń . może wypowie się ktoś wiecej kto posiada owy kocioł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez grzeje juz CWU. Zbiornik 140 L codziennie kapiel 3 osoby+zmywanie wszystkiego po przeprowadzce i koncowce wykonczeniowki. Spalanie ciezko okreslic, Zbiornik podgrzewa raz dziennie, wsypalem 6 workow ubylo niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ile spalił napisze jak wypali do końca 5 worków które wsypałem , jak narazie nie jest źle, mineły prawie 4 tygodnie a jeszcze jest pelletu na oko na tydzień , jak wypali wszystko to dam znać co i jak , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie wstawić zdjęcia komory spalania i palnika po takim letnim spalaniu?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może jakieś fotki wrzucą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nikt nie ucichł tylko ten kto ma ten kocioł nie siedzi na forum bo ma problem tylko ma inne zajęcia , ale tak na powaznie dzisiaj mineło prawie 7 tygodni od zasypu na CWU , ( 220 l zbiornik ,3 osoby w tym małe dziecko , codziennie kąpiel w wannie lub prysznic  )  zasyp 75 kg .wsumie jeszcze coś w zasobniku było ale kocioł wołał już o jeszcze , poniżej zdjęcia komory spalania , ( wymiennika ) popiołu może było 1 - 1,5kg , dosłownie garstka , ( też jest na zdjęciu ) kocioł przez te 7 tygdni pracował sam, nikt do niego nie zagladał nic nie było wybierane ( przy odpaleniu ustawieniami się bawiłem około 2 dni ) 

post-55919-0-67493200-1504436135_thumb.jpg

post-55919-0-32203800-1504436234_thumb.jpg

post-55919-0-57804200-1504436342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za zdjęcia. Wygląda całkiem dobrze :) i jestem ciekaw jak będzie w sezonie grzewczym. Ale myślę, że da piecyk radę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myśle ( że będzie ok ) na dzien dzisiejszy jestem mega zadowolony.   i na forum siedzie bo chcem sie pochwalic a nie szukac odpowiedzi. sąsiad ma tekle draco bio 12 kw i codziennie siedzi na forum i przy sterowniku bo nie może sobie poradzic ze spalaniem ( na cwu 5-6kg dziennie ) a kocioł niby polecany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wiosny BS 15 kW. Do ogrzania będzie 160m kw. Narazie tylko grzana testowo cwu. Kupiłem nie ze względu na markę/reklamę/posiadanąJużBetoniarkęDefroKtóraŚwietnieSobieRodziWrazZTaczami ale z uwagi na wymiary - u mnie większe nic nie wejdzie, a oferta kotłów typu slim jest ograniczona. Instalacja robiona według schematu, zobaczymy co będzie jak zaczniemy grzać...

 

W razie co można dzwonić na ich infolinie, dzwoniliśmy podczas montażu 2 razy i mama raczej pozytywne wrażenia z ich pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do serwisu , to fakt ze przez telefon pomogą jak mogą, nawet powiem wam że z pomocą serwisanta przez telefon , przy pierwszym uruchomieniu rozbierałem palnik żeby zresetować siłownik . są bardzo pomocni  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem przeglądu , defro nie wymaga wizyty ich serwisanta przy uruchomieniu , oczywiście ową można zamówić co pewnie kosztuje nie małe pieniądze . pierwsze uruchomienie praktycznie wykonałem sam, w karcie gwarancyjnej powinien się wpisać ktoś kto ma uprawnienia grupy 2 jako instalator kotła( aby mieć gwarancje ) 

 

co do palnika to w tych kotłach jest w standardzie mechaniczne czyszczenie palnika 

 

u mnie kocioł pracuję dopiero 7 tygodni więc dość krótko aby moje opinie były rzetelne ( ale na dzień dzisiejszy nie widzę żadnych minusów ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem post z prosba o zdjecia ale ostatnio malo czasu, jak bede w domu to zrobie tez mojego wnetrza pieca zdjecia i wstawie. Od czasu uruchomienia pieca wsypalem 6 workow pelletu, wystarczylo na caly miesiac grzania CWU, zbiornik 140l dogrzewany codziennie, codziennie kapiel 3 osoby w tym dwie plci pieknej :) dodatkowo wystarczylo na 4 cykle nagrzania buforu 1000L, pierwsze uruchomienie instalacji, pierwsze uruchomienie grzania, i w piatek i dzisiaj wlaczylem podlogowke wiec znow dogrzewalem bufor. Ogolnie spalanie wyglada dobrze zobaczymy jak bedzie w sezonie grzewczym :) jest to moj pierwszy sezon grzania wiec licze sie z wiekszym spalaniem, w dodatku jestem w trakcie ocieplania domu dopiero wiec tez teraz te straty sa wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.