Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Po kablu do pieca podlonczona może jest jakiś reset prubowalem wyłączać i wlanczac i nic nie dało

może przekłamywać jak jest w pomieszczeniu w którym się coś gotuje , czy jak są duże okna przez które pomieszczenie się nagrzewa.

mjąc bezprzewodowy regulator też trzeba znaleźć takie miejsce aby inne czynniki np. gotowanie obiadu czy nagrzewające pomieszczenie słońce nie fałszowało danych.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zaraz przestawię ..a jaka u Ciebie jest temperatura spalin...i jeszcze mnie interesuje jaką masz temp.powrotu

temperatura spalin max nie przekracza 115 stopni gdy woda na piecu dochodzi do 70 stopni.Temperatura powrotu jest zawsze nizsza  o3-4 stopnie od temperatury wody w piecu w danej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje spostrzeżenie po odlonczeniu pokojówki w menu sterownika pięć chodzi nom stop ale ma zadana temperatura 65 stopni gdy ją osiągnie to sobie pyka tak ino ino zdziwiło mnie to iż temperatura powrotu jest niższa o 2,3 stopnie gdzie na pokojowce nigdy tego nie osiągnąłem zatem myślę że lepiej żeby sobie tak pykał no a zużycie pelletu myślę że nie będzie wielkie bo pięć ma nom stop od 60 do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uzyskałeś taki powrót ??? możesz powiedzieć jaki masz kocioł i jak zrobioną kotłownię ???

Mam kocioł eko slim 10KW.sterownik APC 3B.Sterownik pokojowy TECH kablowy.CWU 400 l.130m do ogrzania .Jeden zawór trójdrożny który jest otwarty 100% dlatego woda powrotna jest zawsze chłodniejsza tylko o 3-4 stopnie od wody w kotle.Przy próbie sterowania temperatury powrotu za pomocą zaworu piec był zajęty sobą bardziej niż domem.Mój wniosek im prośćiej tym lepiej.Może nie zawsze tak się da zrobić ale wiem że im więcej urządzeń hamujących przepływ tym gorzej.Jeżeli masz problem z temperaturą powrotu to spróbuj jak najmniej ograniczać swobodny przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powrót wraca tylko kilka stopni chłodniejszy od zasilania to palenie nie ma sensu bo ciepło praktycznie nie jest oddawane , czym więcej ciepła oddamy dla budynku tym lepiej , najlepiej by było aby powrót był jak najchłodniejszy a zasilanie jak najbardziej gorące ( ale producenci kotłów boją się o swoje konstrukcje i zalecają minimalną temp. powrotu ) najlepiej tak ustawić kocioł aby temp zasilania była ok  15-25  stopni większą niż powrotu z tym że powrót nie był niższy niż np 42 stopnie  ( czyli przy zadanej 70 stopni na zasilaniu powrót jak będzie miał 50 stopni to będzie idealnie )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powrót wraca tylko kilka stopni chłodniejszy od zasilania to palenie nie ma sensu bo ciepło praktycznie nie jest oddawane , czym więcej ciepła oddamy dla budynku tym lepiej , najlepiej by było aby powrót był jak najchłodniejszy a zasilanie jak najbardziej gorące ( ale producenci kotłów boją się o swoje konstrukcje i zalecają minimalną temp. powrotu ) najlepiej tak ustawić kocioł aby temp zasilania była ok  15-25  stopni większą niż powrotu z tym że powrót nie był niższy niż np 42 stopnie  ( czyli przy zadanej 70 stopni na zasilaniu powrót jak będzie miał 50 stopni to będzie idealnie )  

 

 

Napewno?

 

A gdzie prędkość przepływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zakładając że pompki chodzą z taką samą moca i przepływ jest taki sam , a zapewne w domowej instalacji tak jest. albo bardzo podobnie , 

oczywiście można zakładać ze instalacja jest tak zbudowana że np po odcięciu wszystkich grzejników woda sobie krąży tylko w obiegu kotłowym i wtedy mamy inna sytuację , ale w większości instalacji tak nie jest , no i po to kocioł na pellet ma zapalarkę i sam się i gasi i rozpala żeby nie marnować energii ze spalonego pelletu na utrzymanie temperatury w kotle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Podbiję temat wyżej -pytaniem.

 Jaka będzie różnica w  funkcjonowaniu pieca pelletowego gdy wyłączymy pogodówkę, a na zaworze ustawimy jedną temperaturę zasilania podłogówki( góra i dół) na np. 32 stopnie.

 

Mam pogodówkę  ,ale mam wrażenie że jest  przereklamowana.

 

Sterownik pokojowy pilnuje temp. w domu ,i  w moim mniemaniu   to wystarczy.

 

Chętnie poznam wasze zdanie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co mają ogrzewanie podłogowe i pokojówkę TECH

 

Zdarza się Wam że pokojówka odpali piec, ale nie ruszy wam zawór 3d/4d i pompa ..??

Muszę na chwile dać minimalne otwarcie zaworu na 1% i wszystko rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do montażu bio slima 10 kW i mam jedno pytanie - jeśli instalacja będzie miała zawór 4D i tylko jedną pompę CO to do jakiego wejścia w sterowniku podłączyć pompę? Podłączyć ją jako pompę CO, czy jako pompę zaworu? I do czego w ogóle służy ta pompa zaworu?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj niech zrobi to ktoś co kuma w czym rzecz, ( w instrukcji sterownika jest wszystko ładnie opisane , wystarczy poczytać ) pompa Co to pompa podstawowa która będzie się załączać po osiągnięciu jakiejś temperatury na piecu w trybie ogrzewania , pompa zaworu jest tak naprawdę taka sama ale ale możesz ją inaczej wysterować, reasumując jak będziesz miał jedną pompę za zaworem czterodrogowym to użyj opcji pompy CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że wedle tego co czytałem w instrukcji sterownika to dla mnie te pompy są właśnie tożsame. Ale wolałem się upewnić. Tak z ciekawości - jak zachowa się pompa zaworu i sam zawór 4D po przejściu w tryb "letni"? Bo jasne jest dla mnie, że pompa CO się wyłączy, a co z zaworem 4D - zamknie się całkowicie?

 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie funkcji czyszczenia - czy da się samodzielnie podłączyć ruszt pod wyjście dodatkowe, tak żeby realizować funkcje czyszczenia? Będę wdzięczny za rady.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.