Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio instalator zaproponowal mi kociol Defro Bio Slim. Czy ktos ma taki kociolek i moze cos wiecej o nim powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli uważacie, że zasyp pelletu z poziomu drabiny jest wygodny to Wasz wybór :)
Tak naprawdę kociołek trochę niepraktyczny - właśnie jeśli chodzi o zasyp opału.

Krawędź kosza jest wysoko przez co bardzo niewygodnie - a wchodzenie na drabince to już niebiezpieczne.
Sam wymiennik jest OK, słyszałem że palniki kiepsko radzą sobie z gorszej jakości pelletem a jak wiadomo takiego coraz więcej u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o załadunek to nie trzeba żadnej drabinki , ja mam 170cm i jak oglądałem kociołek to nie będę miał problemu z załadunkiem , i też nie ma co przesadzać że dwa schodki to drabina , jeżeli chodzi o palnik to jeszcze w 2016r był montowany bez automatycznego czyszczenia . w 2017 jest nowy palnik z mechanicznym czyszczeniem . 

nie jestem użytkownikiem tego kotła ( ale mam zamiar być ) wiec jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe informację to bardzo bym prosił , 

na dzień dzisiejszy jako wadę widzę mały zasobnik peletu ( ale to chyba w kotłach takich rozmiarów poprostu tak musi być ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamowiony ten kociol. Ma byc montowany w polowie czerwca. Nie jestem tez wysoka osoba i ogladalem go na magazynie sklepu i wcale nie jest az taki wysoki. Palnik ma w standardzie samoczyszczenie, ale jak to sie sprawdzi to zobaczymy. Jak zacznie dzialac to bede dzielil sie doswiadczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zapytam, co sądzicie o tej marce? Bo zbliża mi się czas wymiany kotła i trochę nie wiem do jakiej firmy się udać. Spotykam się z różnymi opiniami o defro, jedni zachwalają w niebiosa inni przeklinają. Może wy bardziej obeznani w temacie trochę rozjaśnicie mi tą kwestię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać jaką moc wybrałeś , co będziesz grzał i jeżeli możesz jaka była cena

Moc 15 kW, Dom z poddaszem uzytkowym powierzchnia 160 m2. Bedzie pracowal wraz z buforem 1000 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że sobie "nie radzą" i "złe użytkowanie"?

 

Złe użytkowanie czegokolwiek nie jest żadnym argumentem przeciwko urządzeniu. 

Złe użytkowanie czyli nie wykonywanie okresowych przeglądów urządzenia.

Nie radzą chodzi o agro pellet czyli pellet gorszej jakości - np. ze słomy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego palnika - jestem przeciwnikiem palników z ruchomą szufladą jako czyszczenie. Wiem z doświadczenia, że po roku złego użytkowania przy gorszym pellecie te palniki sobie nie radzą.

 

 

Złe użytkowanie czyli nie wykonywanie okresowych przeglądów urządzenia.

Nie radzą chodzi o agro pellet czyli pellet gorszej jakości - np. ze słomy. 

 

Nie ma tu niczego, co by przemawiało na niekorzyść ruchomego rusztu względem... no właśnie nie wiem czego. Palnika obrotowego? On nie wymaga "serwisowania"? Na czym ma ten serwis polegać pod kątem mechanizmu czyszczenia i jak brak przeglądu wpływa na efektywność czyszczenia rusztu?

 

"Nie radzenie" sobie też musisz doprecyzować. Sama informacja, że miałeś na myśli agro pellet ze słomy niczego nie wnosi. To jest "trudne" paliwo, które porównałbym do palenia gumowcami z kotle zasypowym i narzekania, że się kocioł brudzi. Podaj na podstawie doświadczenia, na które się powołujesz, co było przyczyną, że paląc agro pelletem w palniku z rusztem ruchomym zauważyłeś po roku pogorszenie funkcji automatycznego czyszczenia rusztu poziomego. Przykład: szlaka zablokowała mechanizm, szklisty nagar zaślepił otwory nadmuchowe itp. oraz skąd pewność, że w innych konstrukcjach ten problem nie występuje na tym paliwie.

 

Dlaczego dopytuję? Forum składa się głównie z opinii użytkowników, ale też mniej lub bardziej zakamuflowanych przedstawicieli handlowych. Opinie płynące z doświadczenia użytkowników są najcenniejsze o ile są merytoryczne. W Twoim poście nie ma nic merytorycznego za to jest sugestia, że ruchoma szuflada się nie sprawdza. Masa ludzi czyta fora właśnie po to, by wyłuskać za i przeciw konkretnych rozwiązań, a Ty bez cienia dowodu odradzasz palniki z ruchomym rusztem samoczyszczącym. To jest bardzo nie fair. 

 

Palisz agro pelletem w tym U-Ret 15 kW z opisu? Przerabiałeś go na typowy palnik pelletowy obrotowy czy lecisz na fabrycznej retorcie obrotowej Pancerpol Trio? Tym bardziej ciekawi mnie skąd Twoje doświadczenie z samoczyszczącymi palnikami z rusztem poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w kotle URET które montowałem firmy kotłospaw palone było różnymi paliwami a raczej rodzajami pelletu - agro pellet w tych palnikach po prostu się spala. Nie ma szału ale jak wiadomo to jest podajnik bardziej ekogroszkowy a spalanie pelletu w nim to tylko opcja która działa. Pellet drzewny spala się bardzo dobrze. 

Jeśli chodzi o ruchomy ruszt w palnikach na pellet, też miałem okazję montować takie palniki. Dla mnie jako dla instalatora najważniejsze jest aby nie mieć kłopotów po montażu danego produktu. 

Nie wymieniając firmy aby nie robić anty-reklamy montując kocioł na pellet a sprzedawca gwarantował, że radzą sobie dobrze z agropelletem po roku miałem codziennie telefony od inwestora. Co było powodem? Powodem był pellet jakim było palone i sama konstrukcja palnika.

Opał był kupowany zza wschodniej granicy. Niby pellet drzewny. W rzeczywistości był wykonany z płyty MDF a jak wiadomo materiał ten posiada w sobie znaczne ilości kleju. Cykl automatycznego czyszczenia palnika był ustawiony co 12h. W tym czasie klej który się stapiał z paliwa zaklejał szufladę przez za pierwszym razem, został uszkodzony silniczek. Kiedy przyjechałem na miejsce do inwestora oczywiście, zaznaczyłem że ten pellet nie nadaje się do palenia - zarzucono mi, że producent kotła powiedział, że nadaje się do każdego rodzaju pelletu. Więc w jaki sposób miałem się bronić skoro taka była prawda.

Przestawiłem cykl automatycznego czyszczenia co godzinę. Niestety podczas pierwszej awarii palnika, szuflada popielnika palnika została delikatnie zniekształcona przez co przy czyszczeniu było słychać "piski". Początkowo myślałem, że piski ustaną lecz niestety tak się nie stało. 

Inwestor był na mnie wściekły. Najchętniej to oddałbym mu pieniądze za wykonaną usługę i usunął mój numer z jego książki telefonicznej. 

Problemy skończyły się kiedy zamontowałem ze swojej kieszeni palnik z obrotową komorą spalania. Za wczasu, ustawiłem mu cykl czyszczenia co godzinę. Pellet spalał się dobrze, a jak narazie po kolejnym roku użytkowania nie ma żadnego problemu.

Dlatego tak mocno "jestem na nie" palników na pellet z ruchomą szufladą. Dla mnie jedynym i słusznym rozwiązaniem jest palnik obrotowy.

Twoja wzmianka że "palenie agroelletem ma się tak samo jak gumowcami w kotly zasypowym" chyba wolałbym przemilczeć ale odpowiem: skoro agropellet jest jako paliwo dostępne w zakupie, skoro sprzedawcy mówią, że agropellet w ich palnikach się spala to dlaczego inwestor ma nim nie ogrzewać budynku?

Oczywiście palniki z ruchomym rusztem bardzo dobrze radzą sobie z pelletem dobrej jakości - nie ma zgarów, szlaki. Lecz biorąc moje doświadczenie w tym temacie, raczej nie polece go nikomu.

Dodam, że nie miałem okazji widzieć na żywo palnika defro które pojawia się w dyskusji - być może jest doskonały, być może palnik który przysporzył mi tylu problemów (co pisałem kilka zdań wcześniej) był niedopracowany - tego nie wiem.

Mam nadzieję, że palniki które są produkowane będą sobie radzić dobrze z opałem który jest kupowany w Polsce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o taką odpowiedź chodziło. Dziękuję.

 

Nie znam producenta, który dopuszcza paliwo zrobione z odpadów meblarskich, więc Twój przypadek klienta jest ewidentnie nie "gwarancyjny". Wracając do mojego celowo drastycznego porównania, gość jednak "próbował palić gumowcami w kotle zasypowym". Można sobie zamienić przykład na mniej drastyczny, palenia w kotle na drewno wczorajszą ścinką, z której zielone liście zwisają. W końcu to kocioł na drewno...

 

Osobiście nie spotkałem się z opisanymi przez Ciebie problemami w palnikach samoczyszczących z rusztem poziomym i Twoja relacja daje powód do zastanowienia, ale mimo to nie wydaje mi się, by kryteria doboru palnika należało rozszerzać o domniemanie użycia paliwa z poza listy paliw dopuszczonych przez producenta. Gość przez rok był z siebie dumny, że najtańszy pellet w okolicy sobie załatwił, to niech teraz nie psioczy na producenta, a tym bardziej na Ciebie. To jest jak lanie oleju opałowego do diesla z common rail, bo ropa to ropa.

 

Dzięki za cierpliwość dla mojej dociekliwości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia jak jest rozwiązana sprawa podawania paliwa na ruszt palnika , chodzi mi o to czy pellet jest poprostu wrzucany na ruszt bezpośrednio z rury , czy jest tam zastosowany dodatkowy ślimak który dozuje ilość paliwa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.