Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

spokojnie :) będziesz miał czas i chęci to wstawisz. Kolega wyżej wstawił fotki i komora oraz palnik wyglądają całkiem ok.

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko jakim pelletem palicie w swoich kotłach. Ja pale Olimpem zasypałem 14 lipca pięć worków bojler 120 dwupłaszczowy mycie + kapiel 2 osoby w zasobniku zostało około 2 worków także na razie zadowolony mega. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pali Ci tyle co nic, ja pale pelletem od lokalnego dostawcy z certyfikatem, wypala sie w sypki popiol zero spiekow jestem zadowolony 780 za tone z dowozem, ale teraz sprobowalem od tego samego dostawcy troche gorszy bez certyfikatu 590 za tone wzialem 10 workow i juz widzialem male spieki , nie duze ale widac juz ze jakies tam dodatki musi miec, temp osiaga tak samo dobrze jak ten z certyfikatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pale barlinkiem 8mm , ( zastanawiam się czy była by różnica jakbym wziął 6 mm ) ale mam takie pytanie do was . jaką macie temp . spalin . u mnie temp spalin jest prawie cały czas 95-105 stopni ( przy dochodzeniu do żądanej temperatury) czyli wentylator niby pracuje 100%  . jak kocioł dojdzie do żądanej temp to temperatura spalin jeszcze spada . Pale narazie w automacie czyli PID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie grzeje , ale trochę chcę zamieszać i połączyć podlodówkę z pokojówka  , nie wiem jak to wydzjdzie ale z moich doświadczeń wyjdzie najlepiej ( w okresach typowo jesiennych ) a zobaczymy jak to będzie  zimą. ale myśle że będzie ok jeżeli ustawimy kilka temperatur w ciągu doby ,   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie....zakupiłem bio slima 15kw...dzisiaj hydraulik rozpoczął podłączanie , w poniedziałek ma być pierwsze odpalenie i tu mam do Was pytanie czy sam jestem w stanie poradzić sobie  z początkowymi ustawieniami bez serwisanta defro ???? Na co zwrócić uwagę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzisiaj hydraulik rozpoczął podłączanie , w poniedziałek ma być pierwsze odpalenie i tu mam do Was pytanie czy sam jestem w stanie poradzić sobie  z początkowymi ustawieniami bez serwisanta defro ??

 

To masz farta, dobrze że piec podłącza hydraulik nie instalator,

bo ten drugi by 5 x tyle co hydraulik zażyczył. Poczytaj instrukcję

raz, drugi, trzeci, nawet jak uważasz że nic nie pojmujesz.

Jak będziesz ją przerabiał po raz 101, razem z praktyką

zobaczysz jakie to proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego kotła, nawet nie wiem jak ten kocioł się prezentuje.

Ale bądź dobrej myśli, masz najlepszy i najbardziej ekologiczny kocioł na

wschód od Odry. A na co masz uważać, hmm jak z sąsiadem ustawiasz PIDa

a małżonka chce co chwila sprawdzać cug w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak tam uzytkowanie Bio Slimow? Czy ktos natrafil na jakies problemy?

 

Ja mam akurat pytanie do osob ktore maja instalacje z buforem. Do jakich temperatur grzejecie swoje bufory?

Ja teraz mam tak ustawione ze grzeje tak dlugo az na dole buforu bedzie 55 stopni, a dogrzewa ponownie jak u gory bedzie 50. Zadana kotla 68 i to starcza mi teraz na caly dzien grzania temp w pokojach 23 stopnie. Zaznacze ze niecale 2 miesiace dopiero mieszkam w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam bufora , ale mam pytanko co do ustawień , czy coś kombinowaliście z ustawieniami , czy poprostu ustawienia fabryczne i PID załączony ( chodzi o prace palnika - moc kotła ) , bo u mnie długo się instalacja nagrzewa . przy temperaturach jakie sa obecnie i boję się że przy -15 może być problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale PIDem, z lekka korekta podniesienia powietrza, bo lekko mi kopcilo, a tez dzieki temu podnioslem troche temperature spalin co przy moim murowanym kominie wyjdzie na plus. U mnie piec dosyc szybko dochodzi do temp zadanej i nagrzewanie bufora 1000 L trwa niecale 2h. I teraz wlasnie moje pytanie czy lepiej grzac go do jeszcze wyzszych temp czy wtedy straty sa juz zbyt duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.