Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

kozik123

myślę że histerezę masz za wysoką 0,2 to taka bezpieczna wartość bo przy 0,5 zanim wszystko się ustabilizuje wartość pewnie spada w okolice 1° a tu dogrzać jest ciężko.

Napisz jeszcze jak zachowuje się kocioł na tych nastawach tzn czy cały czas pracuje na 100% czy moduluje wentylatorem przy zadanej?

Jaką masz wartość maks temp spalin ustawioną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, jarektt1 napisał:

Pisze posta ale ich nie dodaje dziwne.

Zadaną masz za niską jak dla mnie powinna być 75

• Korekta wentylatora górna : 6 Procent

Zdecydowanie za wysoko jak dla niskich obrotów i dlatego masz tak wysokie spaliny 

Minimalna przerwa podajnika 28 

Powinno być okolice 10 se

Maksymalna około 30-35

Ale jaja,zwiekszylem zadaną na 75 i poszedłem na nocke do pracy...patrze a tu alarm ze za wysoka temp.i teraz z poziomu telefonu nie ma możliwości skasować alarmu.Piec się wychłodzi,i w domu bedzie zima jak w psiarni.......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielokrotnie powtarzane tu relacje mowia o tym, ze w peleciaku nie powinno sie trzymac temp powyzej 70 stopni. Zawyza to niepotrzebnie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pepa81 zwiększyłeś tylko zadaną czy resztę parametrów też zmieniłeś.

Masz za dużo peletu w palniku zredukuj dawki żeby piec aż tak bardzo sie nie rozgrzewał i te współcznniki.

Zwróć też uwagę na pompe.

Praca ze stałą prędkością

Edytowane przez jarektt1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, jarektt1 napisał:

Pepa81 zwiększyłeś tylko zadaną czy resztę parametrów też zmieniłeś.

Masz za dużo peletu w palniku zredukuj dawki żeby piec aż tak bardzo sie nie rozgrzewał i te współcznniki.

Zwróć też uwagę na pompe.

Praca ze stałą prędkością

Zmienilem według twoich zalecen,teraz wiem ze 70 st.to takie maksimum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz pokombinować z czasami podawania bo przy Twoim zapotrzebowaniu na ciepło kocioł powinien maks 6° więcej osiągnąć przy wygaszaniu a nie 12 lub więcej.

Ważne są tutaj też stałe ciśnienie w pracy pomp zauważyłem tu u siebie, przy zmiennym kocioł za szybko sie przegrzewa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, jarektt1 napisał:

kozik123

myślę że histerezę masz za wysoką 0,2 to taka bezpieczna wartość bo przy 0,5 zanim wszystko się ustabilizuje wartość pewnie spada w okolice 1° a tu dogrzać jest ciężko.

Napisz jeszcze jak zachowuje się kocioł na tych nastawach tzn czy cały czas pracuje na 100% czy moduluje wentylatorem przy zadanej?

Jaką masz wartość maks temp spalin ustawioną?

Na moim regulatorze pokojowym histereza z tego co pamietam jest 0,5 lub 1 stopien i tyle. Kociol podczas dochodzenia do zadanej pracuje 90-100 % a jak zblizy sie w okolice tej temp to moduluje 40-100 tak ze trzyma zadana +/-2stopnie . spaliny mam ustawione na 150 ale wiecej jak 90 nie osiaga( swiadomie podnioslem spaliny do 90stopni , bo przy 60-70 kondensat zalewal mi komin i wyczystke na czopuchu pieca, teraz sucho) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz za wysoką histerezę na regulatorze.

Jeszcze przy Twoim dociepleniu powinieneś ustawić 0,2 albo palić trybem ciągłym na niższej temperaturze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest tak do konca zle... Regulator jest jeden w najzimniejszym pokoju i jak da znac zeby dogrzac dom to temp na regulatorze spada max do 21,2 stopnia wzgledem 21,8 zadanej ( mowimy o najzimniejszym pokoju) w innych temp dobija nawet do 23 stopni. Jezeli sa wieksze przymrozki ( bylo juz -14 ) to piec pracuje caly czas bo nie jest w stanie przebic tej histerezy 0,5 stopnia zeby regulator wylaczyl piec. Sprawdze jakie spalanie wyjdzie przy obecnych nastawach i dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest tak:

Podawanie 3 sek co 30 sek

Korekty wentylatora na 0

Tylko zawór podłogowy

Temperatura zaworu 37-38 st

Powrót 37-38

Oczywiście po ustabilizowaniu pracy

Temperatura zadana pieca 60 st

Piec krąży między 55-60 st

Temperatura pokojówki 21,8

Wodę grzeję tylko kiedy potrzebuję

Spalanie nigdy nie przekroczyło 15 kg na dobę

Edytowane przez szpachla1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zaobserwowalem... Jak pompy ( co i cyrkulacyjna) przelaczylem na nizsze biegi to piec nie mogl ustabilizowac temp pracy, zadana 70 a temp wahala sie miedzy 62-70 ( wykres pracy kotla wygladal jak ekg) . Zmiana biegow na wyzsze spowodowala ze piec trzyma rowno 68-70 i powrot zadany na 55 tez nie spada ponizej jak to mialo miejsce wczesniej gdzie spadal nawet do 40 stopni ( 55 zadana)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, szpachla1 napisał:

U mnie jest tak:

Podawanie 3 sek co 30 sek

Korekty wentylatora na 0

Tylko zawór podłogowy

Temperatura zaworu 37-38 st

Powrót 37-38

Oczywiście po ustabilizowaniu pracy

Temperatura zadana pieca 60 st

Piec krąży między 55-60 st

Temperatura pokojówki 21,8

Wodę grzeję tylko kiedy potrzebuję

Spalanie nigdy nie przekroczyło 15 kg na dobę

Cześć,a mógłbyś podać nastawy swoje?Domyślam się że palisz w manualu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam miałem dziś drogą wizytę serwisant A defro heh! Mianowicie poprawił to co mi poustawiali instalatorzy.wyregulowal palnik  czyli nie kopci tak jak było  temp spalin to ok 90st.przh mocy 100proc.twierdzi że tak ma być.

Jakieś wydruki dostałem odnośnie ciągu kominowego.sprawności kotła itp.jest ok

Sterownik pokojowy  jak dogrzeje. To  zawory na co.i podłogówce obniżajà temp zadaną  o 10stopni. Aż do  sygnału że czas dogrzać 

Był ze 3 godziny.trochę sapał że przelew za naczynia mam do kanalizacji.

Mieliście taką sytuację że przy wyłączonym grzaniu bojlera grawitacyjne dogrzewało bojler 60stopni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To świadczy, że nie masz zaworu zwrotnego za pompą cwu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Trolik76 napisał:

Witam miałem dziś drogą wizytę serwisant A defro heh! Mianowicie poprawił to co mi poustawiali instalatorzy.wyregulowal palnik  czyli nie kopci tak jak było  temp spalin to ok 90st.przh mocy 100proc.twierdzi że tak ma być.

Sterownik pokojowy  jak dogrzeje. To  zawory na co.i podłogówce obniżajà temp zadaną  o 10stopni. Aż do  sygnału że czas dogrzać 

Mieliście taką sytuację że przy wyłączonym grzaniu bojlera grawitacyjne dogrzewało bojler 60stopni?

Jak możesz to wygeneruj swoje ustawienia z pieca, ciekawi mnie ta temperatura spalin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Trolik76 napisał:

Kocioł działa Ci w podtrzymaniu tak? Nie włącz/wyłącz jak termostat da sygnał że ciepło w domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi