Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

kozik123

myślę że histerezę masz za wysoką 0,2 to taka bezpieczna wartość bo przy 0,5 zanim wszystko się ustabilizuje wartość pewnie spada w okolice 1° a tu dogrzać jest ciężko.

Napisz jeszcze jak zachowuje się kocioł na tych nastawach tzn czy cały czas pracuje na 100% czy moduluje wentylatorem przy zadanej?

Jaką masz wartość maks temp spalin ustawioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarektt1 napisał:

Pisze posta ale ich nie dodaje dziwne.

Zadaną masz za niską jak dla mnie powinna być 75

• Korekta wentylatora górna : 6 Procent

Zdecydowanie za wysoko jak dla niskich obrotów i dlatego masz tak wysokie spaliny 

Minimalna przerwa podajnika 28 

Powinno być okolice 10 se

Maksymalna około 30-35

Ale jaja,zwiekszylem zadaną na 75 i poszedłem na nocke do pracy...patrze a tu alarm ze za wysoka temp.i teraz z poziomu telefonu nie ma możliwości skasować alarmu.Piec się wychłodzi,i w domu bedzie zima jak w psiarni.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pokombinować z czasami podawania bo przy Twoim zapotrzebowaniu na ciepło kocioł powinien maks 6° więcej osiągnąć przy wygaszaniu a nie 12 lub więcej.

Ważne są tutaj też stałe ciśnienie w pracy pomp zauważyłem tu u siebie, przy zmiennym kocioł za szybko sie przegrzewa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarektt1 napisał:

kozik123

myślę że histerezę masz za wysoką 0,2 to taka bezpieczna wartość bo przy 0,5 zanim wszystko się ustabilizuje wartość pewnie spada w okolice 1° a tu dogrzać jest ciężko.

Napisz jeszcze jak zachowuje się kocioł na tych nastawach tzn czy cały czas pracuje na 100% czy moduluje wentylatorem przy zadanej?

Jaką masz wartość maks temp spalin ustawioną?

Na moim regulatorze pokojowym histereza z tego co pamietam jest 0,5 lub 1 stopien i tyle. Kociol podczas dochodzenia do zadanej pracuje 90-100 % a jak zblizy sie w okolice tej temp to moduluje 40-100 tak ze trzyma zadana +/-2stopnie . spaliny mam ustawione na 150 ale wiecej jak 90 nie osiaga( swiadomie podnioslem spaliny do 90stopni , bo przy 60-70 kondensat zalewal mi komin i wyczystke na czopuchu pieca, teraz sucho) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do konca zle... Regulator jest jeden w najzimniejszym pokoju i jak da znac zeby dogrzac dom to temp na regulatorze spada max do 21,2 stopnia wzgledem 21,8 zadanej ( mowimy o najzimniejszym pokoju) w innych temp dobija nawet do 23 stopni. Jezeli sa wieksze przymrozki ( bylo juz -14 ) to piec pracuje caly czas bo nie jest w stanie przebic tej histerezy 0,5 stopnia zeby regulator wylaczyl piec. Sprawdze jakie spalanie wyjdzie przy obecnych nastawach i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

Podawanie 3 sek co 30 sek

Korekty wentylatora na 0

Tylko zawór podłogowy

Temperatura zaworu 37-38 st

Powrót 37-38

Oczywiście po ustabilizowaniu pracy

Temperatura zadana pieca 60 st

Piec krąży między 55-60 st

Temperatura pokojówki 21,8

Wodę grzeję tylko kiedy potrzebuję

Spalanie nigdy nie przekroczyło 15 kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaobserwowalem... Jak pompy ( co i cyrkulacyjna) przelaczylem na nizsze biegi to piec nie mogl ustabilizowac temp pracy, zadana 70 a temp wahala sie miedzy 62-70 ( wykres pracy kotla wygladal jak ekg) . Zmiana biegow na wyzsze spowodowala ze piec trzyma rowno 68-70 i powrot zadany na 55 tez nie spada ponizej jak to mialo miejsce wczesniej gdzie spadal nawet do 40 stopni ( 55 zadana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szpachla1 napisał:

U mnie jest tak:

Podawanie 3 sek co 30 sek

Korekty wentylatora na 0

Tylko zawór podłogowy

Temperatura zaworu 37-38 st

Powrót 37-38

Oczywiście po ustabilizowaniu pracy

Temperatura zadana pieca 60 st

Piec krąży między 55-60 st

Temperatura pokojówki 21,8

Wodę grzeję tylko kiedy potrzebuję

Spalanie nigdy nie przekroczyło 15 kg na dobę

Cześć,a mógłbyś podać nastawy swoje?Domyślam się że palisz w manualu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem dziś drogą wizytę serwisant A defro heh! Mianowicie poprawił to co mi poustawiali instalatorzy.wyregulowal palnik  czyli nie kopci tak jak było  temp spalin to ok 90st.przh mocy 100proc.twierdzi że tak ma być.

Jakieś wydruki dostałem odnośnie ciągu kominowego.sprawności kotła itp.jest ok

Sterownik pokojowy  jak dogrzeje. To  zawory na co.i podłogówce obniżajà temp zadaną  o 10stopni. Aż do  sygnału że czas dogrzać 

Był ze 3 godziny.trochę sapał że przelew za naczynia mam do kanalizacji.

Mieliście taką sytuację że przy wyłączonym grzaniu bojlera grawitacyjne dogrzewało bojler 60stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świadczy, że nie masz zaworu zwrotnego za pompą cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Trolik76 napisał:

Witam miałem dziś drogą wizytę serwisant A defro heh! Mianowicie poprawił to co mi poustawiali instalatorzy.wyregulowal palnik  czyli nie kopci tak jak było  temp spalin to ok 90st.przh mocy 100proc.twierdzi że tak ma być.

Jakieś wydruki dostałem odnośnie ciągu kominowego.sprawności kotła itp.jest ok

Sterownik pokojowy  jak dogrzeje. To  zawory na co.i podłogówce obniżajà temp zadaną  o 10stopni. Aż do  sygnału że czas dogrzać 

Był ze 3 godziny.trochę sapał że przelew za naczynia mam do kanalizacji.

Mieliście taką sytuację że przy wyłączonym grzaniu bojlera grawitacyjne dogrzewało bojler 60stopni?

Jak możesz to wygeneruj swoje ustawienia z pieca, ciekawi mnie ta temperatura spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Trolik76 napisał:

Witam miałem dziś drogą wizytę serwisant A defro heh! Mianowicie poprawił to co mi poustawiali instalatorzy.wyregulowal palnik  czyli nie kopci tak jak było  temp spalin to ok 90st.przh mocy 100proc.twierdzi że tak ma być.

Jakieś wydruki dostałem odnośnie ciągu kominowego.sprawności kotła itp.jest ok

Sterownik pokojowy  jak dogrzeje. To  zawory na co.i podłogówce obniżajà temp zadaną  o 10stopni. Aż do  sygnału że czas dogrzać 

Był ze 3 godziny.trochę sapał że przelew za naczynia mam do kanalizacji.

Mieliście taką sytuację że przy wyłączonym grzaniu bojlera grawitacyjne dogrzewało bojler 60stopni?

Kocioł działa Ci w podtrzymaniu tak? Nie włącz/wyłącz jak termostat da sygnał że ciepło w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Trolik76 napisał:

Witam miałem dziś drogą wizytę serwisant A defro heh! Mianowicie poprawił to co mi poustawiali instalatorzy.wyregulowal palnik  czyli nie kopci tak jak było  temp spalin to ok 90st.przh mocy 100proc.twierdzi że tak ma być.

Jakieś wydruki dostałem odnośnie ciągu kominowego.sprawności kotła itp.jest ok

Sterownik pokojowy  jak dogrzeje. To  zawory na co.i podłogówce obniżajà temp zadaną  o 10stopni. Aż do  sygnału że czas dogrzać 

Był ze 3 godziny.trochę sapał że przelew za naczynia mam do kanalizacji.

Mieliście taką sytuację że przy wyłączonym grzaniu bojlera grawitacyjne dogrzewało bojler 60stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dogrzane to pokojówka obniża temp.zaworów .kocioł dochodzi do zadanej 70st jakbprzekroczy to wchodzi na czuwanie.histerezę mam 12stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia póżniej wyślę. A zawór zwrotny jest.dziwna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji sterownika jest napisane ze histereza kotla nie dziala jezeli jest zalaczony pid, skoro piec pracuje Ci w histerezie 12st to wychodzi na to ze pid masz wylaczony ( apc3 slim) . u mnie obecnie piec pracuje na zadanej 68 i ochronie powrotu na 55stopni , wyglada to tak ze pierwsze 20 min dba o swoje temp ( zawor wtedy minimalnie otwarty na 5%) a pozniej sukcesywnie ogrzewa grzejniki. Krzywa pracy kotla teraz trzyma rowno 65-68 stopni. Spaliny max to 95stopni przy 100% nadmuchu. Zasobnik teraz starcza na 4 dni wiec spalanie spadlo o jakies 6-7 kg na dobe( wczesniej 100kg na 3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po części kolego masz rację. Ja posiadam apc 3 slim z niby najnowszą aktualizacją tj 3.2.7. Jak ją zainstalowałem to trochę się zdziwiłem że zawsze pierwsze palenie wygasza się po uzyskaniu temp zadanej kotła (cały czas praca z pid) spada o histerezę i następnie znowu się rozpala tyle że już pali się aż pomieszczenie się odgrzeje (spk lux w pokoju). Dzwoniłem do serwisu defro i tam konsultant powiedział mi że wraz z nową aktualizacją występuje takie a nie inne zjawisko tj pierwsze odpalenie temp zadana kotła dopiero później sterownik pokojowy. Mówił ze to jest niby jakieś zabezpieczenie, ale czego nie wiem. Szczerze mówiąc trochę mnie to zdziwiło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozik123 patrzyłem i w opcji włącz /wyłącz pid jest załączony.histereza działa też .apc3slim.to ja nie wiem jak to już jest

Szpachla1 

Moc 100proc 

Temp spalin max 90st

Korektaxwent dolna 5.górna0

Współczynnik 50proc.

Czas podsypu23 sek

Praca podajnika min.1 max4

Przerwa w podawaniu min10sek max17

Went roboczy 1.min8bieg.max18

Min obroty 315.max700

Tak mi poustawiał.w domu nie mieszkam tylko trzymam temp 10st.żeby nie pozamarzało

A pompa na cwu.to ta po lewej zawór nad nią

20181219_162642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trolik76 napisał:

Jak mam dogrzane to pokojówka obniża temp.zaworów .kocioł dochodzi do zadanej 70st jakbprzekroczy  to pracuje w granicach 4-10 proc.aż dobije do 75 i to wchodzi na czuwanie.histerezę mam 12stopni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że wygrzewasz dom i nie mieszkasz. Dla mnie kocioł peletowy powinien działać w sposób do którego został stworzony,  czyli termostat go włącza/wyłącza. No chyba że dom to durszlak, ale przecież to różni go od ekogroszka który działa 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks a u Ciebie jak jest  pokojówka wyłącza kocioł? Nie wiem czy w moim przyoadku to że obniżana jest temp.na zaworach jak dogrzeje jest ok! Bo cały czas jest w domu 12st.i nie dogrzewa  domu. kocioł pracuje cały czas oscylilując wokół 67 -72 st.chodzi mi oczywiście o  spalanie.

Czy nie lepszą opcją byłoby np.wyłàczanie kotła.nie wiem jak to jest .co  otym sàdzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.