Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

To u mnie wystarczyla tylko regulacja gora/dol wentylatora zeby komora spalania byla ladnie wypalona(siwa) i zeby pozbyc sie spiekow na palniku. Tyle ze dlugo piec dochodzi mi do zadanej temp ale nie widze w tym problemu bo dom dogrzany ( jak temp pieca zrowna sie z zadana zaworu 4d to dogrzewanie sie przedluza ale wedlug mnie to normalne bo wtedy czesc ciepla idzie na dom) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trolik76 napisał:

Nie wychodzi mi ustawianie .A  i pomieszalem   coś na zaworach (w sterowniku).bonanza! Dalej kopci ..itp.a komorą czarna 

Umówiłem wizytę serwisantA  z defro.tzw rozruch zerowy.350zł zażyczył i powiedział żeby zarezerwować sobie 3-4godz czasu.zdecydowałem się bo nie mam narazie czasu na siedzenie w kotłowni.za tydzień ma być.taki będę miał prezent od Mikołaja hihi!

Miał ktoś taką usługę ?

Witaj

To zdaj relację z wizyty serwisanta. Oczywiście jak możesz :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie: jezeli w pidzie np.

1 wentylator roboczy min 20

1 wentylator roboczy max 30

To w manualu przy 100% predkości ,te same obroty wentylatora odpowiadaja biegowi 30?

Chodzi mi o to , że teraz pale w pidzie i w miarę mam płomień ogarniety,ale zależy mi na podtrzymaniu,a ta opcja jest tylko w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzisiaj na infolinie defro, nie dosc ze 8 w kolejce to konsultant przytakiwal na wszystko co mowilem i ze tak dobrze i tak tez ok... Jedyne co warte uwagi to ze dobrze jest raz na 2-4 tyg przeczyscic czujnik pid na czopuchu( faktycznie obrosniety popiolem) . Zmienilem tez pare ustawiem na kotle w celu przetestowania. Obecnie moc ustawilem na 100%  ( bylo 90) , pompe przewalowa kotla na 1 bieg , podobnie jak pompe co ( na grzejniki) na 1 bieg. Efekt, piec dochodzi do zadanej temp szybko ale i wahania temp na zaworze 4d sa szybkie ( spadki/wzrosty temp. ) , zauwazalny jest tez wzrost temp. Spalin w okolice 80-90stopni . Zobacze jak to przelozy sie na spalanie dobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sylweks1980 napisał:

Panowie mam zastrzeżenie chyba dobre natomiast chodzi o ochronę powrotu jak na ona funkcjonować na zasadzie mojej instalacji nie wiem jak piec ma nią sterować pompy za zaworem 4d no po prostu z zielenialem może jakieś  rady zaznaczę zrobił to servisant defro 

20181215_202744.jpg

20181215_202815.jpg

20181215_202754.jpg

Dodam prawa pompa idzie na co . A lewa na bojler 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest ok.

Lewa pompa jak piszesz cwu zrobiona z priorytetem bez żadnych mieszających zaworów kiedy ona będzie pracować powrót będzie napewno dogrzany, zawór mieszający jest przy pompie co i w zależności czy powrót będzie za zimny będzie się przymykał a otwierał po przekroczeniu zadanej temp powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 11:55, pepa81 napisał:

Takie pytanie mam: czy rowniez macie problem z niezsypywaniem się pelletu w całości w zbiorniku? Ścianki dolne sa ze skosa a i tak jakby sie klinował i robi sie taki lej w miejscu ślimaka i czujnik woła o pellet a w rzeczywistosci jest połowa zbiornika.

Zaklej taśmą czujnik ilości peletu i po problemie. Ja tak zrobiłem bo co chwila komunikat był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szpachla1 napisał:

Zaklej taśmą czujnik ilości peletu i po problemie. Ja tak zrobiłem bo co chwila komunikat był...

Teraz zmieniłem dostawce pelletu,zauważyłem inna strukture,jest śliski takze mam nadzieje ze bedzie okej.poprzedni był chropowaty i dużo pyłu,to mogła być przyczyna klinowania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochrony powrotu na piecu jest napisane min 55, jak to sie ma do rzeczywistosci... Nie wiadomo. Ja zaobserwowalem kilka rzeczy. Powrot na 45 stopni kociol na 65 ( kociol dogrzewa sie pomalu ~2-3h , grzejniki szybciej sa cieple) . Powrot 55stopni ( kociol szybko stabilizuje swoja temp ale grzejniki do zadanej temp dochodza okolo 2h ) . Jako ciekawostke dodam ze jak pompe co na grzejniki ustawilem na min bieg to zawor 4d na silowniku zglupial i otworzyl sie na 100% tak ze na powrocie temp spadla do 35stopni, pomogla dopiero kalibracja zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kombinuję z minimalnym otwarciem zaworu.Temp.zadana zaworu 50st.,ochrona na 50st. otwarcie min.50%...(różnie to zmieniam) piec szybko łapie temperature (70 ustawione,dochodzi do82)i sie wygasza,powrót oscyluje w granicach 42st. Spaliny dochodzą do 150st.Nie wiem co zrobić żeby piec sobie delikatnie pykał w okolicach 65-70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszają stopniowo ochronę powrotu. Piec zacznie wcześniej stabilizację pracy.

Jak to nie pomoże zwiększ maksymalną przerwę w podawaniu.

Sprawdź też maks temperaturę spalin bo ostatnio zauważyłem że to też sporo robi przy krążeniu temp zadanej

Jeszcze jedno jeśli spaliny masz tak wysokie to pewnie współczynniki masz przestawione za wysoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kozik123 napisał:

Co do ochrony powrotu na piecu jest napisane min 55, jak to sie ma do rzeczywistosci... Nie wiadomo. Ja zaobserwowalem kilka rzeczy. Powrot na 45 stopni kociol na 65 ( kociol dogrzewa sie pomalu ~2-3h , grzejniki szybciej sa cieple) . Powrot 55stopni ( kociol szybko stabilizuje swoja temp ale grzejniki do zadanej temp dochodza okolo 2h ) . Jako ciekawostke dodam ze jak pompe co na grzejniki ustawilem na min bieg to zawor 4d na silowniku zglupial i otworzyl sie na 100% tak ze na powrocie temp spadla do 35stopni, pomogla dopiero kalibracja zaworu.

Podaj proszę swoje podstawowe nastawy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze posta ale ich nie dodaje dziwne.

Zadaną masz za niską jak dla mnie powinna być 75

• Korekta wentylatora górna : 6 Procent

Zdecydowanie za wysoko jak dla niskich obrotów i dlatego masz tak wysokie spaliny 

Minimalna przerwa podajnika 28 

Powinno być okolice 10 se

Maksymalna około 30-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szpachla1 napisał:

Podaj proszę swoje podstawowe nastawy pracy.

Defro bs15 , zawor 4d z silownikiem, regulator pokojowy z histereza 0,5 stopnia, ogrzewanie wylacznie grzejnikami. Zadana kotla 70, zadana zaworu 4d 50stopni, ochrona powrotu min 55stopni , moc kotla ustawiona na 95% , dol wentylatora 2 gora 10, min czas podawania 2s max 4s, minimalna przerwa podawania 12s max 22s. Obecna temp spalin max 90stopni. Spalanie pelletu przy obecnych 0 w dzien/-6 noc 25-30kg doba. Dom srednio ocieplony, sciany 8cm okna plastiki, strop suprema...( w sumie jak bez ocieplenia) , 140m2 uzytkowych . Piec odpala sie i w 3-4h dogrzewa dom nastepnie  2,5h przerwy i od nowa odpal. Temp zadana w domu 21,8 stopnia cala dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.