Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalny czas pracy podajnika ustaw na 1sek

Maksymalny zostaw bez zmian chyba na 4 sek jest ustawiony

Minimalna przerwa podajnika ustaw na 7

Maksymalna przerwa podajnika ustaw na 33-35  to ten parametr jest ważny przy górnej pracy kotła 

Zapisz oczywiście obezne swoje ustawienia zanim zaczniesz zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarektt1 napisał:

Minimalny czas pracy podajnika ustaw na 1sek

Maksymalny zostaw bez zmian chyba na 4 sek jest ustawiony

Minimalna przerwa podajnika ustaw na 7

Maksymalna przerwa podajnika ustaw na 33-35  to ten parametr jest ważny przy górnej pracy kotła 

Zapisz oczywiście obezne swoje ustawienia zanim zaczniesz zmieniać

Mam jeszcze pytanie, szpachla pisał o takich czasach:
"podwyższaj czasy podawania peletu, ja mam minimalny czas na 7 a maksymalny na 35"

Więc jakie czasy najlepiej ustawić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to niestety nie ma recepty bo każdy budynek nagrzewa się inaczej.

Musisz tak sobie ustawić maksymalną przerwę podajnika żeby kocioł tak szybko się nie wygaszał jak również żeby nie miał większych problemów z dojściem do temperatury zadanej.

Jak ustawisz sobie 70° to kocioł powinien pracować w przedziale 65-74° 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie parametru okres czyszczenia pieca.

Opcja ta strasznie działała mi na nerwy w poprzednim sezonie 

Przykładowo piec dogrzał pomieszczenia i się wygasił, czekał około 6h aż temperatura spadnie i ledwie po rozpaleniu zaczyna się czyszczenie.

Jak jest u was czy ta opcja jest aktywna czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak palnik pracuje cały czas to się wygasza oraz proces czyszczenia jest co 6 godz. A w czasie pracy ruszt się przesuwa/czyści co 10 min. Tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie są nastawy fabryczbe.

Jeśli piec rozpala się w moim przypadku 5-6razy na dobę to zwyczajnie nie widzę sensu w działaniu tego parametru chyba że ma to dodatkowe znaczenie.

Interesuje mnie tylko czy ktoś to dezaktywował czy wszyscy z tym palą?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spala pellet to moim skromnym zdaniem dobrze, że tym rusztem przenosi dalej resztki. Myślę, że takie czasy są ustawione aby nie było problemu bo różnego paliwa ludzie używają. Jak dla mnie jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie mam,pokojówka w salonie steruje piecem a co z temperaturą  na piętrze? tzn. czy piec się włączy jak spadnie temp. w grzejnikach do jakiejś zadanej temperatury czy jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej,ja mam na jednym pionie podłogówke z mieszaczem z powrotu i ręcznie jest 36-38 st. ustawione a drugi pion to cwu + grzejniki góra--połączone to jest  zaworem czterodrogowym. Piec dogrzewa dom + cwu i sie wyłącza nie osiągając temp.zadanej kotła jak i temp.zadanej zaworu wbudowanego.Może mam coś zle zrobione...

Doszło do takiego momentu że salon dogrzany 22st.,cwu dogrzane,a temp.zaworu 30 st. i grzejniki ledwo letne,czyli cała góra.IMG_20181130_203839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile procent masz ustawioną moc kotła..??

Jak zmieniasz ustawienia pieca to po zmianach dobrze jest go wyłączyć z "hebla" na parę minut.

Czasami ten sterownik lubi sobie wygasić i rozpalić piecyk bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% .mam ustawione,do dzisiaj jechalem z pokojówką, która otwierała bądź zamykała siłowniki podłogówki,a piecyk działał non-stop ale dużo łykał pelletu,po zmianie dogrzewa i czuwa ale tym samym pion na grzejniki jest zimny bo grzał salon i cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 18:19, majdan1986 napisał:

Witam

dawno mnie nie było ( ale to chyba dobrze bo nie miałem żadnych problemów . poniżej moje odczucia po 18 miesiącach palenia w defro bio slim :

spalanie : ogólnie wychodzi coś koło 3t na cały rok ( od lipca do lipca ) dom 120m2 w domu 22,5 - 23 stopnie , + CWU dla 3 osób cały rok .

opał : zazwyczaj barlinek ( ale bywało różnie )

instalacja z pompą kotłowa + zawory mieszające ( jak ktoś zainteresowany to w początkowych postach opisane  jest )

opinia - ogólnie jestem bardzo zadowolony ale co wymagać od tak małego kotła ( brak popielnika + mały  zasyp ) to minusy , ale i tak wychodzi mi na to że popiół wybieram teraz przy minusowych tem. raz na tydzień ( odkurzaczem ) ok 5min i zasypuje w miare potrzeby czasu nie ma co liczyć .

poniżej zdjęcia kotła po 18 miesiącach palenia ( czyszcze odkurzaczem kominkowym i czasami szczotką kominową . )

dodam że pale od sterownika pokojowego ( czyli kocioł po osiągnieciu TEMP W POKOJU SIE WYGASZA i STOI az ta TEMP Spadnie , mam ustawianą histerezę 0,2 stopnia a zadaną 22,5

Palnika nigdy nie czyściłem

IMG_20181123_173916.jpg

IMG_20181123_174120.jpg

IMG_20181123_174126.jpg

Witam możesz podać korekty wentylatorów i podajnika wewnętrznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka,co zrobić albo co włączyć żeby piec załączył się kiedy temp.zaworu wbudowanego (grzejniki na górze) spadnie np. o 10 stopni,pomimo że dom i cwu jest dogrzane?

A może zastosować sterownik przylgowy na rurę ponad zaworem 4d,który reagowałby na obniżenie temperatury na grzejnikach i włączał by pokojówke nr2.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2018 o 17:01, pepa81 napisał:

Pytanie takie mam,pokojówka w salonie steruje piecem a co z temperaturą  na piętrze? tzn. czy piec się włączy jak spadnie temp. w grzejnikach do jakiejś zadanej temperatury czy jak to działa?

Generalnie jeśli masz normalnie ocieplony dom, to u góry zawsze masz cieplej. Pokojówka na dole i zawory termostatyczne u góry żeby nie było za gorąco, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eliks napisał:

Generalnie jeśli masz normalnie ocieplony dom, to u góry zawsze masz cieplej. Pokojówka na dole i zawory termostatyczne u góry żeby nie było za gorąco, tyle.

Pokojówka jest na dole,we wszystkich grzejnikach zawory termostatyczne,ale gdy zawor sie ochłodzi to nie załącza pieca (do wszyskiech grzejników dochodzi taka temperatura jak na zaworze 4D) a salon jest na tyle dogrzany ze nie puszcza pokojówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szpachla1 napisał:

Jeszcze jedną pokojówkę musisz dokupić.

Tu by moze wystarczył sterownik temp. Powyzej zaworu 4d (odejscie na grzejniki) ktory by sie włączył po obnizeniu temp.i wyłączył po osiagnieci  temp.zadanej,ale gdzie go wpiac zeby działal poprawnie?Jako pokojówka nr.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł i masz techa st292v2 bezprzewodowego bez kombinowania.

Bo może podłączysz czujnik tak jak napisałeś ale gdzie ustawisz jakieś progi do startu i wygaszania.

Temperaturę na zaworze pewnie ze 45°  trzeba ustawić to i kocioł będzie częściej startował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.