Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe że się wygasza ja np w sezonie paliłem na przerwie min 13, max 43 sek w lato zszedłem do max 22sek

A jaki masz czas podsypu pierwszego i parametr taki jak ruszt w pracy?

Palę już rok tym piecem i doszedłem do wniosku że z tym płomieniem to nie ma się co tak martwić bo przecież kocioł nie pracuję ciągle na tych samych parmetrach

Tu gdzie masz ładny płomień za chwilę wiatrak zwalnia i płomień zmienia barwę żeby przystosować się do nowych parametrów wiatraka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 09:09, szpachla1 napisał:

Na tych ustawieniach piec się wygasza.

6mm od lokalnego producenta.

Witam

Mam kocioł defro bio slim 10. Ogrzewanie podłogowe dom 130 m2, ocieplony ściany styropian 20 cm podłoga styropian 10 cm, dodatkowo 2 drabinki w lazience i pralni. Histereza w okresie jesiennym ustawiona na 18 stopni do tego posiadam sterowanie pokojowe salus plus zawory termostatyczne w pokojach. Ostatnio kocioł bardzo często się uruchamia pomimo że większą część grzybkow na listwie jest zamknięta. Temperatura w domu ok 22 stopnie. Spalanie na dzień dzisiejszy ok 15 kg na dobę. Palę z włączonym Pid. Proszę o opinie osób uzytkujacych ten kociołek. Może ustawic wyższa temp. Zaworu podłogowego aby pomieszczenia szybciej się dogrzewa? Przy temp. Zaworu ustawionej na 30 stopni podłoga jest zimna... Lub zwiększyć temp na zawor ach termostatycznych w pomieszczeniach, obecnie ustawione w zakresie 21-23 stopnie plus garaż 15. Poniżej zdjęcie krzywej temp. Kotła. 

mms_20180930_084515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ten kociol z tego co widze ma pojemnosc wodna, zaledwie 48. Przy peletowcu to moim zdaniem duzy minus. Taki kociol bedzie niestety sobie czesto pracowal. Rozwiazaniem bylby bufor. Zwlaszcza przy podlogowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzanej podłodze bufor to prawie must be. Poza tym 15kg to dużo przy tej pogodzie.  U mnie 10kg dziennie, 23 stopnie w najzimniejszym miejscu, instalacja lata 90te, grube rury, grzejniki, 140m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarektt1 napisał:

Nie wiem jak długo używasz tego kotła ale wydaje mi się że masz za niską temperaturę zadaną ustawioną.

Mój kocioł zdecydowanie lepiej pracuje na wyższych temperaturach 

Jeśli to nie pomoże to pobaw się czasami podtypu 

 

Jaka masz ustawiona temperaturę zadana zaworu? 

Dodam, że moc kotła mam ustawiona na 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie od dwóch dni walczę z rozpalaniem a mianowicie przy zmianie pellletu na 8mm piec mi się nie rozpala pomimo tego iż w palnik był ogień. Dzwoniłem dzisiaj do serwisu (serwis telefoniczny rewelacja) podano mi nowe ustawienia. Wydłużono czas podawania pellletu przy rozpalaniu do 28s a opóźnienie rozp do 2min. Ponadto zwiększono obroty wentylatora. Piec zaczął mi się dłużej rozpalac bo ok 3,30min ale się rozpala(zmniejszylem czas podawania pellletu do 23s gdyż wydaje mi się że troszeczkę za dużo tego pellletu podawał) Czy ktoś miał problem z rozpalaniem przy pellecie 8mm. Pellet firmowy Poltarex premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane innym dawkowaniem peletu o większej średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich..opiszę całą sytuację i mam pytanie:

Posiadam kocioł BioSlim 10, do niego są dwa piony: góra tzn.trzy grzejniki z termostatami,podłogówka z drabinką (termostat).dół podłogówka : łazienka+drabinka(termostat)-(1 pętla) , otwarta klatka schodowa bez wiatrołapu-działa nonstop-(1.pętla), kuchnia+salon-(3 pętle). Salon z kuchnią działa z termostatem pokojowym,przy czym steruje on siłownikami a nie piecem.Piec działa non stop,zjada przy teraźniejszych temp.20 kg.pelletu. Dom nieocieplony,dach wełna 25cm. I pytanie: czy lepiej jak termostat sterował będzie siłownikami czy piecem? W domu mam 22st. i jest okej,w łazienkach cieplej,klatka też okej,jednak każdy szuka oszczędności.Termostat to salus 091fl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że już to pytanie pojawiło się w powyższych wypowiedziach, ale mamy kolejny sezon grzewczy i czy może jest ktoś kto pali w trybie ręcznym bez PID i może podzielić się swoimi ustawieniami, spalaniem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zdjecie z emodul

Screenshot_20181120-042912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że już to pytanie pojawiło się w powyższych wypowiedziach, ale mamy kolejny sezon grzewczy i czy może jest ktoś kto pali w trybie ręcznym bez PID i może podzielić się swoimi ustawieniami, spalaniem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


Ktoś, coś?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.