Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez maxol82
      Dobry wieczór. Mam problem z rozpalaniem w piecu  defro delta ze sterownikiem defro opti 047.Otóż jest to kocioł  górnego spalania.,wszystko wykonuję  zgodnie z instukcjami dotyczącymi palenia od góry zasypu.Piec po rozpaleniu ładnie łapie temperaturę .Problemy zaczynają się  po automatycznym załączeniu pompy CO przy 40 stopniach,temperatura spada do 35 stopni to jeszcze rozumiem zimna woda z obiegu wychladza piec. Po krótkim czasie znowu dobija do 40 załącza  sie pompa CO i jest to samo kolejny spadek tyle że o dwa stopnie.Za trzecim razem temperatura już wzrast powyżej 40 stopni,dobija do 42 stopni i nie może  przebić  tej granicy przez kilka minut.Piec w tym momencie przechodzi  w tryb automatycznego wygaszania,przestaje działać wiatrak.To już moje czwarte rozpalenie i za każdym razem dzieje się to samo.Nie posiadam zaworu trzy i czterodroznego,hydraulik powiedział że nie jest potrzebny.Ustawienia w sterowniku sprawdzałem juz na wszystkie możliwe sposoby,nic nie pomaga.Bardzo bym prosił o pomoc.Z góry dziękuje. 
    • Przez leeon516
      Witam, chciałbym zasięgnąć informacji czy ktoś spotkał się z przeróbką pieca DEFRO Optima 20 STD na pellet?
      Ze względu na stan zdrowia zaszła konieczność wykluczenia częstego noszenia opału. Stąd właśnie pomysł przeróbki.
      Zastanawiam się nad KIPI 5-20 lecz brak mi wiedzy nt samego wymiennika stąd ten temat. Czy jego konstrukcja w połączeniu z palnikiem będzie uzasadniona.
      EDIT:
      Zamieszczam dodatkowe informacje nt samego obiektu:
      Dom z lat wczesnych 90, parter + piętro, całość ok. 140mkw użytkowych,
      Kaloryfery żeliwne,
      Pustak biały + ocieplenie styropianem 10cm,
      Okna plastik 2 szyby,
      Komin murowany z cegły (brak metalowego wkładu).

Załączam zdjęcia pieca (niestety nie mam informacji nt jego przekroju). Pierwsze zdjęcie przedstawia moją tabliczkę znamionową, drugie przybliżony wygląd pieca - mój to model jest bez sterownika.
      Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia.

• Przez buli912
      Witam ! Potrzebuje szybkiej porady. 
      Docieplam bufory folią - kocem ratunkowym .Jaki kolor w stronę bufora  -złoty czy srebrny ? Ja dałbym srebrny no ale  chciałbym potwierdzenia .
      Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam ! 
    • Przez beatka1
      Dzień dobry . Jestem tu nowy i nie znalazłem problemu który muszę rozwiązać , a mianowicie piec eco slim 20kw defro potrzebuje zmienić język w menu sterownika , jest to o tyle ważne ponieważ piec zamontowany jest za granicą , a defro się wypina i nie udzieli mi pomocy . Z góry dzięki.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.