Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna Praca W Rurach Cwu.


maciej1007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem po przeróbce instalacji cwu.z jej głośną pracą.

Posiadam dwa ogrzewacze które ze sobą spiąłem w następujący sposób. Zasilanie z sieci do ogrzewacza dwupłaszczowego 140 litrów, a z wyjście tego ogrzewacza podpiąłem do zasilania ogrzewacza elektrycznego 50 litrów. Po tej operacji wszystko było w porządku.

Następnie na wyjściu z ogrzewacza drugiego elektrycznego podłączyłem zawór termostatyczny mieszający ESBE vt 322,o zakresie pracy 35-60 stopni.

I w tym momencie instalacja zaczęła hałasować, wręcz jakbym wiercił wiertarką, lub też piszczy.

Dzieje się to tylko gdy woda jest nagrzana, gdy wystygnie jest cicho.

Nie rozumiem tego zjawiska. Czy ma to związek z ciśnieniem wody. Gdy odkręcę gorącą wodę mocniej wszelki hałas ustaje.

Czy wstawienie zaworu zasuwowego na wyjściu z drugiego ogrzewacza i regulacja naprawi ten defekt. Chyba że idę złym tropem i jest jakieś inne rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sprawdziłem. Jest obudowa nakładana z tworzywa, na niej są kierunki. Obudowę nakłada się na korpus i tam są jeszcze dodatkowe wypusty , aby dobrze to poskładać. Generalnie zawór mieszający działa. W tej chwili bodajże między 2 a 3. w skali 1 do 6.

 

Nie jestem pewny czy jeśli podpiąłem się pod ten drugi ogrzewacz poprzez istniejący zawór ZB 4 zrobiłem to poprawnie. Może należy go wymontować i założyć zawór bezpieczeństwa wypływowy na linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.