Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Zmywarki.


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, koleżanki. Chciałbym podłączyć zmywarkę i czegoś nowego się nauczyć. Baterie od zlewozmywaka mam w ścianie, więc kucie odpada. Chciałbym więc się przedostać z wodą od piwnicy. Rury mam w piwnicy, która jest nad łazienką. Musiałbym się przebić do drugiej piwnicy, a potem w górę do kuchni. Wiercenie to nie problem. Ale jak to wszystko podłączyć.

Chciałbym założyć na rurze, która idzie trójnik i wtedy przebić się do drugiej piwnicy i w górę. Ale pytanie mam takie. Takie rurki gwintować,czy jak? Są to rurki plastikowe. Jak by to zrobić?

 

Pytam tu, bo gdzie o lepszych fachowców hydraulików. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skleiłem z CPVC 8 lat temu, tez do zmywarki i działa, nie cieknie, koszt minimalny. Unikać tylko skręcania CPVC/metal bo tam trzeba dać teflon a jak juz dawać to dobry i grubo. Pierwszy raz w życiu ta techniką robiłem i jakoś poszło, jak drugi raz robiłem to ciekło na tych skręcanych złączkach - pewno zgubiła mnie rutyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta technologia mnie zupełnemu laikowi zupełnie obca ale na przyszłość w miarę potrzeb biorę ją pod uwagę. A na jaki minimalny promień można giąć ręcznie takie rury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supermarkety budowlane jak Castorama czy Leroy.

EDIT

A dlaczego nie chcesz zrobić PEX, w piwnicy poprowadzisz jedną rurą, estetyka raczej obojętna (przynajmniej dla mnie) i wyjście z podłogi za zmywarką.

Zwróć uwagę, że jeżeli zmywarka do zabudowy to za nią jest tylko 1,5 cm miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz zmywarkę do ciepłej wody a zaoszczędzisz na prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.