Skocz do zawartości
gryesiek1209

Buderus Kocioł Zgazowujący Buderus S171

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na forum jest jakaś osoba, która korzysta z kotła jak w temacie ? 

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-zaladunkiem-recznym/logano-s171.html

Warto takim kotłem się interesować ? Mam okazję kupna w granicach 7 tyś.

Instalacja bez bufora (tylko zawór czterodrożny z pompą)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm bez bufora? Mości Waści rozumiem, że masz do ogrzana  minimum  400m2 nieocieplonego budynku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Po prostu nie mam na razie miejsca na postawienie bufora, a chcę palić drewnem - bo mam. Powierzchnia 240 m2 po podłodze, około 600m2 kubatury ściana z MAX 220 szer 29 cm + planowane ocieplenie 15 cm

U znajomego kocioł zgazowujący 25 kW śmiga już 15 rok bez bufora na powierzchni 180 m2 domku drewnianego. Oczywiście na czterodrożnym zaworze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zrób dokładnie jak u znajomego. Jota w jotę. Bo u mojego znajomego po bodajże 5 latach orlan się rozciekł i poszedł na złom. Instalacja na zaworze 4D. A palił ostro, bo chałupa duża i dosłownie zero ocieplenia więc kociołek miał co robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sony z tego co piszesz ten orlan pracował właśnie w takiej samej konfiguracji jak u mojego znajomego tyle ze tylko 5 lat wiec nie rozumiem o co dokładnie chodziło w Twojej wypowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło o to, że przypadek Twojego kolegi jest dosyć odosobniony więc albo ma po prostu wyjątkowo udany kocioł albo potrafi w nim świetnie palić. Dlatego proponowałem perfekcyjne naśladownictwo... Przykład mojego znajomego pokazuje, że podobna konfiguracja całkowicie poległa. Było to wprawdzie z 15 lat temu ale już nikt w mojej bliskiej okolicy nie zdecydował się na taki kocioł a drewna ci u nas dostatek. Może jeszcze 4D z siłownikiem i sterownikiem pilnującym przede wszystkim temp. powrotu pozwoliłby kociołkowi dłużej pożyć ale miejscowi instalatorzy o takich cudach wtedy a nawet i teraz nie słyszeli...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten kocioł to z firmy domgaz z Marek pod Warszawą. Proponujesz inny kocioł na drewno w tym przypadku czy instalacje razem z buforem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie proponuję, tylko uczulam że takie kotły są wymagające jeżeli chodzi o instalację i eksploatację i trzeba najpierw dokładnie zgłębić problem. I popytać nie tylko tych co obecnie mają takie rozwiązanie ale i takich co już go nie mają. Wtedy ludziom rozwiązują się języki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edycja

Nie napisałeś o jaką moc kotła chodzi . Wszystko co było napisane odnosiło się do mocy 50Kw.

Edytowane przez Mario1969

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja 20 kW, a kolegi domgaz był 25 kW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Sunsu
      Witam.
      Obecnie trwa u mnie montaż instalacji gazowej, fachowiec powiedział że piec Buderus Logamax plus GB012KV2 (7,8-27,2 kW) będzie w moim przypadku najlepszy. Z tego co ja wyczytałem, lepszym wyborem będzie Buderus Logamax plus GB122 (3-25 kW).
      Mam mały, stary domek Ok. 72m, na razie bez ocieplenia na ścianach, to będzie robione w najbliższym czasie. Na stropie wełna 30cm, nowe okna, drzwi. 1 łazienka, prysznic, dom zamieszkiwany przez 1 osobę, piec dwufunkcyjny, 5 grzejników, bez ogrzewania podłogowego.
      Wydaję mi się, że GB012 będzie za mocny, a to przełoży się na duże rachunki. Nie wiem już sam co będzie lepsze, cenowo dużej różnicy nie ma.
    • Przez Klaudiusz
      Mam kocioł GB072-20 V2 i do tego gateway MK200.
      Pracuję nad systemem monitorowana pracy kotła oraz integracją z domowym systemem automatyki.
      Gateway pozwala m.i. na odczyty sensorów tempetatury. Aktualnie wartości:
      sensors': {'temperatures': {'chimney': -3276.8,
                                               'hotWater_t2': 26.6,
                                               'outdoor_t1': 10.5,
                                               'return': -3276.8,
                                               'supply_t1': 42.3,
                                               'supply_t1_setpoint': 40.0,
                                               'switch': 33.9}},
      Czy ktoś może mi powiedzieć czy to dobrze że temperatura powrotu (return) wynosi -3276,8.
      Czy to oznacza, że nie ma takiego czujnika czy że czujnik jest zepsuty? Czy jest gdzieś w menu serwisowym aktualna wartość temperatury powrotu?
      Pozdrawiam,
      Klaudiusz
    • Przez marian9
      Witam,
      Sytuacja jest następująca:
      1. Góra - rozdzielacz podłogówki (11 obwodów)
      2. Dół - rozdzielacz podłogówki ( 7 obwodów)
      3. Dół - szafka z podłączonymi trzema kaloryferami z garażu i kotłowni - nie ma wymagać co do silnego grzania.

Hydraulik proponuje podłączenie pod piec równolegle HSM25/6 (z MM100) oraz szafkę dla tych trzech kaloryferów.
      Natomiast do HSM25/6 podłączyć oba rozdzielacze podłogówki. Dodatkowymi elementami będą: sterownik RC310 i czujnik temp. zewnętrznej.
      Mam wątpliwości czy będzie to dobrze działać . Proszę o opinię i ewentualne sugestie jak to powinno być prawidłowo połączone.

Pozdrawiam,
      Marian

• Przez ml0dy
      Witam
      czy ktoś może podpowiedzieć jak wejść w menu serwisowe w piecu GB062-24 H V2

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.