Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Grawitacyjne


piotrkierys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sambor a mam takie pytanie czy w tym moim schemacie instalacji nie bedzie takiego zjawiska zamiast ciepla woda z kotla isc na ogrzewanie domu to bedzie krążyła przez zbiornik C.W.U krotki obieg bo do domu będzie troche daleko jescze dodatkowa na tym odcinku 8m mam dwa załamania

85b849700fed7db39fdb98e0ce390335.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie brakuje zaworka zwrotnego przed pompą CWU. W efekcie pompa co to gania na grzejniki będzie ganiać także przez CWU.

Dodatkowo czujnik temperatury powrotu winien być zamontowany najbliżej pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawor zwrotny w tej sytuacji cos da bo pompa C.W.U jest bezdlawicowa i pompa C.O bedzie pchala zasilaniem wode do bojlera

Tak mi sie wydaje dlatego czekam na wasze wypowiedzi co otym sadzicie

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jescze mam takie pytanie czy taki schemat jak nizej przedłużenie rur do nowej kotlowni bedzie dobry wiadomo wszystkie dodatkowe zawory i pompy beda montowane według schematu podanego wczesniej

I czy jak bym tak dołożył grzejnik to on bedzie grzal

 

I z góry przepraszam za taki kiepski schemat

Pozdrawiam wszystkich 6fd349a9f8368f87b8cdcaa8fe84178a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie zrobione jak na tym schemacie tylko chodzi mi oto czy zasilanie i powrót moze isc jak na rysunku co narysowałam i czy ten grzejnik bedzie grzal

A w kotlowni zrobie jak na schemacie niżej e4b523b513a741990bdf4e65fed140ab.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz_ jak będzie taki układ nak na tym szkicu poniżej to będzie działać, jak grzejnik będzie wpięty między pompę a kocioł to nie będzie działać.

Tylko ten grzejnik będzie musiuał mieć możliwość regulacji przepływu. tak aby nie brał większości wody z inst CO

 

post-18578-0-98705800-1500575268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko zrobiłem rysunek

I tez chodzi mi oto czy powrót wychodzi w starej kotlowni przy podłodze musze go pociągnąć pod sufit puzniej 8m pod sufitem i zas do powrotu do pieca ,czy to nie bedzie przeszkadzało

A przy tym grzejniku zaloze termostat i zawór u dołu i go troche skręc

Wiadomo jescze naczynie wyrównawcze i zbiornik C.W.U

 

Czy tak bedzie dobrze ce2060cd60c5be99e747327a28a4de53.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Sambor a twój skicz co dodałeś ma jakis blad bo sie nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha a to zasilanie w starej kotlowni to zasila cale centralne ogrzewanie domu tam stal stary kociol i wszystko dzialalo nie grawitacyjne

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich ponownie

Mam jescze takie pytanie jak wysoko powinien byc zamontowany zbiornik wyruwnawczy w moim układzie

,czy taki zbiornik musi miec odpowiednia pojemnosc czy to jest bez różnicy, bo mam w domu taki zbiornik 60 litrow nierdzewny .

Czy jak tak zamontuje to zbiornik wyruwnawczy bedzie to dobrze 9548bc39f0209adc7f662d69b5ed0fec.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz tak jak na rysunku to będzie bardzo dobrze. Rury sygnalizacyjnej nie musisz instalować. Zamiast niej wstaw termomanometr na powrocie kotła. Będziesz wiedzieć jaka temperatura wpada do kotła i ile masz ciśnienia statycznego w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie samo wyjdzie jak napełnisz układ na max. Jeżeli pompę zainstalujesz na zasilaniu czyli na tym czerwonym odgałęzieniu w prawo to wystarczy, że dno naczynia będzie 30 cm wyżej nad najwyższym grzejnikiem. Gdy zainstalujesz pompę na powrocie co polecam to przy zastosowaniu pompy "40" naczynie musi się znajdować 2,8 m wyżej nad najwyższym grzejnikiem. 10 metrów wysokości słupa wody daje ciśnienie 1 bar. Wiec jak np pomiędzy powrotem kotła a naczyniem będziesz mieć np 12 metrów różnicy to ciśnienie statyczne w instalacji wyniesie 1,2 bara. Dodatkowo w kocioł wkręć zawór bezpieczeństwa na 1,5 bara tak dla świętego spokoju gdyby np naczynie na strychu zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mój najwyżej osadzony grzejnik jest na wysokosci 5,5m

A zbiornik dam na wysokosc 8,5 m to bedzie dobrze bo wyzej juz nie dam rady go podnieść

To cisnienie w kotle bedzie 0,8 bara to tez bedzie dobrze

Pompa na powrocie

Tak jak w tym układzie 5b2911a894418a03cf17e6d960ee6476.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując pompę "40" różnica wysokości 3 metrów u Ciebie będzie OK bo wymagane jest minimum 2,8 m., Ciśnienie u mnie w kotle wynosi 0,2 bara i też mam OK ;) Nie instaluj tylko pompy "60" bo wtedy naczynie musiałoby być wyżej aż o 4,2 metra nad najwyższym grzejnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie sie przymiezam do zakupu takie pompy

WILO POMPA c.o STRATOS PICO 25/1-6 AUTOADAPT 25/60

Bo przenoszę kociol o jakies 10m od starego miejsca

I sie zastanawiam czy pompka 40 da rade popchać wode

Czyli nie kupowac pompy 60 bo w moim przypadku jak nie dam rady podnies wyzej zbiornika wyruwnawczego to bedzie mi wyrzucalo wode przez niego tak

A pompka 40 da rade umnie popchac wode 10m w poziomie a i 6m do góry

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji pompy na powrocie wymagane jest by była ona wyżej o najwyzszy punkt instalacji o wartość 0,7 hp. Czyli jeżeli pompa ma 4 metry "podnoszenia" to 4x0,7 = 2,8 m. Powinieneś o tym wiedzieć Heniu ... Wspomniane przez Ciebie wyżej 2,7 oczywiście nie jest spełnioną wartością i wtedy może mu się p[przelewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji pompy na powrocie wymagane jest by była ona wyżej o najwyzszy punkt instalacji o wartość 0,7 hp. Czyli jeżeli pompa ma 4 metry "podnoszenia" to 4x0,7 = 2,8 m. Powinieneś o tym wiedzieć Heniu ... Wspomniane przez Ciebie wyżej 2,7 oczywiście nie jest spełnioną wartością i wtedy może mu się p[przelewać.

No popatrz a inżynier z uprawnieniami i posługujący się programem zgodnym z normami europejskimi jest taki głupi i tego nie wie. Wiecej - ten co pisał ten program i ci eksperci unijni co go zatwierdzali też są tacy nierozgarnięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.