Skocz do zawartości
robin60

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany, tak jak koledzy pisali, pellet zakleszczył się między podajnikiem a obudowę palnika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Dziś z racji iż już kocioł nie ma co robić a pogoda zapowiada się słoneczna i tylko cieplej, postanowiłem zakończyć sezon grzewczy mego domu pow. jak w stopce.

Sezon rozpocząłem dnia 1.10.2018r  i trwał do dziś 19.04.2019r czyli 201 dni w tym paliłem na ruszcie przez 45 dni , samym pelletem zaś 156 dni.

Przez 156 dni spaliłem 146 worków X 15 kg co daje 2,190 kg, jak podzielimy to przez liczbę dni 156 to średnia dobowa wraz z grzaniem wody wynosi = 14,0384615385 .

Uruchamiałem kominek na pellet od czasu do czasu gdzie spaliłem 6 worków pelletu czyli 90 kg.

Temp w domu średnia 21,5 C.

Zdrowych i Pogodnych Świąt.

20190419_184200_1555692852596_resized.thumb.jpg.ef7ab650b0daa50d2d1a55a5a2ca0c64.jpg20190419_183000_1555692855884_resized.thumb.jpg.d6078e71cac40f65cb442581080d22f1.jpg20190419_183927_1555692854332_resized.thumb.jpg.d70186227f1090f78207fd89e7c9aa28.jpg

Edytowane przez robin60

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładny wynik ,a na ruszcie czym paliłeś ,drewnem i ile tego poszło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykłem drewnem w tym drewnem z gałęzi ze swej posesji gdzie wiosną robię porządki. Trudno powiedzieć ile go poszło szkoda , że nie zrobiłem fotki big baga gdzie takowe fotki robiłem  w roku ubiegłym, ale myślę , że około 1,5 m3. Raz dziennie rozpalałem i raz dorzucałem do pieca, zabawa którą lubię i wykonywałem przez 19 lat, więc to mi zostało. Jak utylizowałem drewno na ruszcie  to powietrze dozował miarkownik ciągu, palnik był całkowicie wyłączony w tym nadmuch jedynie sterowanie pracowało 4 D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę Robin że staż palacza masz podobny do mojego , mój to 22 lata . w tym sezonie również przepalałem drewnem , oczywiście swoim bo inaczej to wolał bym bigbaka peletu dokupić z tym ze trochu inaczej jak ty , bardziej wygodnie bo drewno na ruszcie odpalałem palnikiem ,jak się zaczynało tlić to przestawiałem na tryb ruszt i tak do godziny 21 ,22 , potem z powrotem na pellet żeby rano palnik się sam odpalił i dogrzał  chatę po nocy , paliłem tak w najchłodniejsze miesiące , od połowy grudnia do konca stycznia , dzięki temu spalanie zamiast 25 kl było około 10 kl  , tak po prostu mam czas na bawienie się z drewnem , a wieczory są długie to mi się nie nudzi , oczywiscie te dane  zamiast 25 kl to było 10 to taki przykład  orientacyjny  ale tak to mniej więcej wyglądało , dlatego nie chciał bym kotła typu  lodówka  , szkoda żeby się drewno marnowało . Na koniec  pozdrowienia dla wszystkich zdrowych i pogodnych świąt ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi