Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

efekty w zasadzie to od razu widać, po wahaniach % płomienia, temperaturze spalin, kotła itd,

 

Zgadzam sie z Samborem zaduża dawka paliwa i nie ma się jak spalić do końca i dlatego płomień też masz na tak niskim %

 

Dzisiejszy dzień - porażka. Zawyżyłem dawkę z 1500g na 1740g. Kaloryczność na 5,7kw/h. Nijak to nie chciało działać, płomień kilka razy dobił do ~90% i tyle. Po osiągnięciu 66* nie mogłem dobić do 69*, nawet spadło o 1*. Płomień był taki "kiepski" - pewnie zbyt ubogo towaru. Po ustawieniu kaloryczności na 5,2kw/h na chwilę się poprawiło, skokowo przekroczyło 90%.

Zauważyłem, że każda praca ślimaka/podajnika2 = spadek wartości płomienia. Po podaniu palnik powoli się rozkręca, kolejne podanie i znowu spadki. Szukając % palnika straciłem realną "moc".

 

Jak podczas wygaszania widzę 100% utrzymujące się przez kilka sekund, to sam nie wiem co myśleć - dopala resztki?

 

Widzę, że nie ogarnę tego. Może to wina paliwa. Dzisiaj przywiozłem dwa worki od innego producenta - może jutro zrobię reset do fabrycznych, ustawię podstawowe rzeczy i zobaczę co się będzie działo.

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek wartość spowodowany jest zbyt dużą partią nowej porcji pelletu, która przesłania otwór diody. W ogóle to sprawdź go czy nie nie masz na nim już jakiś zanieczyszczeń. Podczas wygaszania masz 100% bo więcej palnikowi nie dostarczany jest pellet.

 Wróć do realnej kaloryczności tego pellet nie więcej niż 5 a zwiększaj tylko jeden parametr -wydajność do takiego momentu aż uzyskasz zadawalające dłuższą stabilizację płomienia. Możesz nie uzyskać 100% ale tym sie nie przejmuj. Widocznie taki urok twojego paliwa. Spal go jak najszybciej, bo w zime może CI zabraknąć mocy. 

Może Ci jeszcze pomóc kwestia ustawień częstotliwością i długością obrotu komorą palnika podczas czyszczenia. Pomału zwiększ te parametry.

I tu jak już wielokrotnie pisałem wcześniej ,niezastąpiona jest możliwość podglądu i zmian parametrów przez internet. Każda zmiana powoduję w zasadzie natychmiastową reakcje a ja mam możliwość na wykresach obserwację i wyciągania wniosków.

Masz te same objawy, które sam miałem jak miałem gorszej jakości pelletu. 

Aha, i więcej cierpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba kumulację problemów - dawka rozpalania 100g, nie odpala za pierwszym, dosypuje jeszcze 10%, za drugim bez problemów już odpala. Od tego pewnie zaczyna się problem zalegającego paliwa - dzisiaj wysypię, wsypię 6mm od innego producenta. Reset + test podajnika i próba. Producent deklaruje stosunkowo niewielką kaloryczność - 17,2Mj. Czyli jakieś 4,8kW/h.

Najciekawsze dla mnie jest rozpalenie - czy pójdzie za pierwszym razem, na "fabrycznych" ~50sek grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem problemów z rozpalaniem. W tym roku próbowałem różnych dostawców od agropeletu, po gorszy no i lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalanie - eh, okazało się że gumka na zapalarce nie była założona! 10sek roboty i pali zawsze za pierwszym, na standardowym czasie. Teraz pozostaje temat ogarnięcia ustawień spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu odpuszczam sobie - nie będę się męczył przy takich temperaturach przy piecu :)

 

Poza tym, widzę że nie ustawię tego. Dostałem kilka cennych porad, ale nijak nie widzę pomysłu jak mam ustabilizować się w okolicach płomienia 100%. Nieraz dobiję do tej wartości, ale zaraz spada. W pogoni za % tracę moc kotła i potrafi mi na mocy minimalnej mieć spadki temperatury.

 

Może ktoś wybiera się na wczasy w stronę Bieszczad? Mogę ogarnąć jakiś fajny nocleg i chętnie przyjąłbym jakąś pomoc w konfiguracji :)

 

Lokalny produkt >40% też by się znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie nie ma się co "spuszczać" nad tym wszystkim, zastosuję się do porad obserwacji popiołu i kotła wewnątrz.

Zresztą, najbliższa zima nie będzie jeszcze grzaniem na 100%, zamierzam się wprowadzać na wiosnę, a nie mogę sobie pozwolić na wpuszczenie zimna i wilgoci na tym etapie :)

 

Pierwszy pellet za 580-600zł za tonę mocno się spieka, może to kwestia ustawień, wypalę te 10 worków i sobie odpuszczę. Drugi, za 615zł spala się już lepiej - nad nim można pomyśleć. Został jeszcze do sprawdzenia jeden za 580zł, drugi za 700zł, trzeci za 700zł. Co jak co, mam w okolicy trochę tego. Wiadomo, żaden z nich nie jest certyfikowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poczekaj trochę jak się zacznie sezon to coś doradzimy ze swoimi nastawami teraz nie chce mi sie uruchamiać całego ustrojstwa bo panele grzeją wodę. Na pewno coś zaradzimy.

Powiedz ten palnik to kupiłeś sam i go wstawiłeś czy jakiś fachman od siedmiu boleści Ci go uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich zainteresowany zakupem kotła pelletowego wraz z palnikiem KIPI w tym sterowanie PLUM -kompletny kocioł tylko wnieść i podłączyć w bardzo dobrej cenie 7900 zł odsyłam pod ten link http://www.narmet.com.pl/kociol-pellet.html.

W dniu dzisiejszym rozmawiałem z producentem cena obowiązuje do końca obecnego roku chodzi o kocioł 17,5 KW. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za sam wymiennik bez palnika sobie cenią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem ile sam wymiennik bez tej lodówkowej obudowy i zasobnika z paletem który jest bardzo duży.

Ale odpowiem Ci już nie długo a ty zadzwoń do producenta i spytaj ile zaśpiewał.

Zrobiłem kilka fotek samego wymiennika po otwarciu drzwi lodówki na hali produkcyjnej

Powiem tak w środku przemyślana konstrukcja z półkami żeliwnymi dwiema, rusztu wodnego nie ma jest za to pod szufladką do popiołu płaszcz wodny.

Poza tym jest ruszt ale żeliwny wyjmowany na którym można spalać drewno i śmiecie. Nad nim tuż wychodzi otwór z palnikiem , z tyłu dwa płaszcze wodne pionowe , czyszczenie bezproblemowe dostęp z każdej strony. Podoba mi się.

post-67496-0-31217400-1504187931_thumb.jpgpost-67496-0-35749400-1504187974_thumb.jpgpost-67496-0-50958800-1504188021_thumb.jpgpost-67496-0-94384400-1504188061_thumb.jpgpost-67496-0-96602500-1504188103_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ROBIN60 też już polecał ten kociołek ! A może ktoś tego WULKANA użytkuje i mógłby coś pokazać więcej o tym kotle?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał się ktoś z was w jaki sposób przy tej konstrukcji (ww. kocioł) można wyczyścić ścianki tego kotła? Bo raczej chyba nie ma takiej możliwość - patrząc na  folder tego kotła  załączony przez tedi90.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś dzwoniłem i pytałem o czyszczenie to niby mówili, że od dolu- chyba to jakieś nie porozumienie (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz te same informacje co ja, po telefonie do firmy, dowiedziałem sie, że raczej nie ma możliwość go wyczyścić. Ciekawe jaka będzie sprawność pod koniec sezonu bez czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi nie ma takiej rury na świecie której nie można odetkać .Na stronie KIPI jest też takie info - Ponieważ cechuje nas innowacyjne, kreatywne podejście do tematów, którymi się zajmujemy, pracujemy obecnie nad kolejnym przełomowym rozwiązaniem w technikach grzewczych – kotłem cyklonowym. Prototyp jest już gotowy i badany przez Instytut Energetyki w Warszawie- https://www.youtube.com/watch?v=UhaCN8ZqxCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.