Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No tak . Więc problem może być w samym sterowniku

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt bardzo miły i bezproblemowy , diagnoza i recepta błyskawiczna w dyskusje z pytaniami typu np.czy brak powietrza w kole ma związek z jakością benzyny nie wchodziłem.Wcześniej tą samą diagnoze stwierdził lokalny dystrybutor pelletu który montuje też palniki (ma byc u mnie na dniach z pelletem i tp,),oni znają to co produkują jak nikt inny a jak będzie zobaczymy.Palnik odpalam codziennie do wu.

post-73396-0-58537300-1497898050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim za porady,oczywiście mieliście racje winny był element sterujący czyli przekaznik.Po zgłoszeniu na nowy czekałem mniej niż 20 godzin i  był u mnie w domu,montaż banalnie prosty(nie dla daltonistów)na tą chwile wszystko działa jak należy.Pozdrawiam!

post-73396-0-53447900-1497960478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jak tam Wasze Kipi? Chyba wszystko działa jak należy bo taka tu cisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów to cisza, zapewne użytkownicy robią zapasy na zimę ja już zrobiłem zakupiłem 4 tony pelletu od producenta miejscowość Raczki towar I klasa w cenie po 620 zł przywiózł mi kolega za flaszkę burbona , Z przyjemnością ponosiłem do kotłowni  o zapachu już nie wspomnę czysty las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję na nowy sezon. Dom ocieplony już mam cały, dach 18cm, ściany 12 grafit, 0,031. Ciekawe jak w tym sezonie mi wyjdzie spalanie? W lato nie palę , solary grzeją ciepłą wode

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin60 ja kupiłem (2 tony bo 1,5 zostało z poprzedniego zakupu) pellet z Sielunia pod Rożanem i powiem lepszego nie widziałem i nie czułem haha.

P.S Jak będę miał Econet pomożesz w uruchomieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja czekam - w środę pierwsze odpalenie instalacji. Kipi + MPM. Zakupione póki co 11 worków pelletu po 600zł/tona, mam blisko jeszcze dwóch producentów w nawet nieco niższej cenie. Zamontowana pogodówka, sterownik pokojowy też już wisi. Dzisiaj zrobiłem test podajnika, w 6min 1345g.

 

To Forum duuuużo mi pomogło, z totalnego Zieleniaka teraz coś wiem :) Wybrałem dobry palnik, ciekawy kocioł, no i Panowie doradziliście mądrą instalację - niezależny obieg na grzejniki i podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-73396-0-93188100-1501017559_thumb.jpgpost-73396-0-69507200-1501017639_thumb.jpgWitam ,kipi odpalany codziennie cwu ,o drobnym problemie opisanym wcześniej już nie pamiętam.Chciałem jeszcze zapytać odnośnie termostatu pokojowego mam st 292 bezprzewodowy i tu pytanie czy  podłączyc go do ecomaxa czy do sterownika zaworu 4d czyli st431n, bo tak się złożyło że miałem ten zawór i sterownik z siłownikiem wcześniej a ecomax 350 jest bez obsługi zaworu 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST 292 bezprzewodowy techa nie będzie współpracował z ecomaxem, 350 ani żadnym  innym,

Jeżeli chcesz wykorzystać zawór 4 D z siłownikiem to musisz wymienić na regulator ecomax 850.

Musisz pozbyć się st 292 bo jest dla Ciebie bezużyteczny i dokupić ecoster 200 bądź touch innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to łącz bezprzewodowo powodzenia jak Ci się uda i tak masz ubogie wartości temp. zadania pomieszczenia , osiągnięto ST wyłącza pompę i tyle.Chciałem dla Ciebie profesjonalizm ale widzę , że się nie da Tanie mięso to pupil jeść nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaką macie dawkę pelletu na rozpalanie i czy coś wzgledem ustawień fabrycznych przestawialiscie?

Na fabrycznych u mnie jest kiepsko. Jak ustawiliscie u siebie?

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Moderatora o scalenie moich postów - pisane z telefonu, jakiś błąd był.

 

Pierwsze odpalenie za 7mym razem. Jak podniosłem dawkę "na start" to za 4tym. Nie wiem co tam przestawiać, nie chcę błądzić. Jutro dam dawkę na 300g i zobaczę co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dąży się do jak najmniejszej dawki rozpalającej. Dołączam moje parametry rozpalające, przy których nawet przy  gorszej jakości peletu nie było żadnych problemów przy rozpalaniu i to zawsze przy pierwszej próbie. Nie zmieniałem parametrów fabrycznych.

post-65375-0-82148400-1501303342_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.