Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam kotłownie przez ścianę z salonem - słyszę trochę podajnik wieczorem, jak wszyscy śpią i telewizor nie chodzi :) Dużo ciszej niż przy podawaniu ekogroszku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam właśnie kotłownię przy salonie dlatego pytam jak to wygląda, :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z kupnem pelletu, macie sprawdzonych dostawców lokalnych? czy może  przez internet?  możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z kupnem pelletu, macie sprawdzonych dostawców lokalnych? czy może  przez internet?  możecie coś polecić?

Z pelletem, to dużo zależy od Ciebie. Możesz kupować pellet za 1000zl i więcej, zasypywać i niczym się nie martwić, a możesz eksperymentować i szukać tańszego pelletu. Wtedy pewnie prędzej czy później trafisz na jakieś rodzynki ;)
Generalnie za 800zl a w zimie do 900 jesteś w stanie kupić coś sprawdzonego. Choć nie mówię, ze nie ma tańszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecane zdjęcie po jednej dobie. Palnik w trybie pracy z maksymalna mocą 16kW i nadmuchem 45%. Po dwóch dobach kupka spieków zaczyna zasłaniać palnik, czop zostaje w rurze i zaczyna rosnąć temperatura palnika, co prowadzi do alarmu...

00bed82c9d1aca8a6dbfb93eb1f4d6c6.jpg

PS. Czy wiecie dlaczego po wyjęciu cegieł z boków palnik przekraczał alarmowa temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji: średnie spalanie od 17.01 - 31,7kg/dobę. Chce takie wyniki, jak mixiorek... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gonzo19 napisał:

ja tez mam kotłownie przez ścianę z salonem i nic nie słychać, ani kotła, ani podajnika, ani sypania pelletu, dosłownie nic. ale pewnie mam inny podajnik, bo kocioł na pewno.

Albo masz gorszy słuch. Hałasowanie to subiektywne odczucie. Na pewno kocioł z palnikiem pelletowym pracuje ciszej niż na ekogroszek. Swój podajnik od ekogrocha słyszałem na piętrze a kotłownia w piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mhosaja napisał:

I przy okazji: średnie spalanie od 17.01 - 31,7kg/dobę. Chce takie wyniki, jak mixiorek... :/

Podobnie jak u mnie.

image.thumb.png.232385c6a5efed2ca511cc94a3c92627.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasobnik zasypany 18 workami sobotę 12.01 a dziś alarm z rana, że brak paliwa czyli średnia dobowa 22,5 kg/24h (270kg pelletu/12dni). 

Czyli jest pięknie przy smieciuchu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś będzie podobnie. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mhosaja napisał:

Wrzucam obiecane zdjęcie po jednej dobie. Palnik w trybie pracy z maksymalna mocą 16kW i nadmuchem 45%. Po dwóch dobach kupka spieków zaczyna zasłaniać palnik, czop zostaje w rurze i zaczyna rosnąć temperatura palnika, co prowadzi do alarmu...

00bed82c9d1aca8a6dbfb93eb1f4d6c6.jpg

PS. Czy wiecie dlaczego po wyjęciu cegieł z boków palnik przekraczał alarmowa temperaturę?

Może jakieś zawirowania spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jaszcze rura podajnika się jaszcze nie przepaliła a palę używam dwóch palników i trochu pelletu przez 3 lata przepaliłem , ale spieków jakiś dużych nigdy nie miałem , co do rury spiro to zrobiłem test jak się pali , podpaliłem zapalniczką rura szybko się przepala pali się małym ogniem ,ale po odstawieniu ognia szybko gaśnie ,więc nie ma obawy że zajmie sie cała ogniem i  doprowadzi do pożaru , co do obniżenia temperatury palnika to myślę że tak na 50st można ,przy większym obniżeniu może załączyć się alarm , temperatura palnika w trakcie pracy nie jest wysoka , zbliżona do temperatury otoczenia , ale po wygaszeniu trochę rośnie u mnie nawet do 40st , można to zobaczyć w econecie , trzeba by było zwiększyć czas wygaszania , żeby lepiej wystudzić palnik , ale z drugiej strony kocioł i tak jest nagrzany więc temperatura palnika i tak się nieco podniesie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkujący z tematem peletu i pieca , od października 2018 mam zamontowany palnik:

 

KIPI 5-26KW

Piec Olejowy Viessmann Vitola max 27KW ( palnik pasuje P&P) + komin kwasiak fi150,

CO i CWU na jednej pompie grundfos,

zbiornik na ciepłą wodę 400L,

bez podłogówki, 9 grzejników 

Budynek 150m2, stare budownictwo , ocieplone fundamenty, mury 50cm grubości,  strop belki + rygips i wełna 200mm

 

paliwo: pellet sosnowy dobrej jakości bez spieków, wydajność podajnika 13,6 kg /h 

 

 

aktualnie przy temperaturach + 2 / - 8  spalam 110kg / 3 dni 

tryb fuzzy logic z termostatem pokojowym dzień 20,5 noc 19,5 stopnia 

temperatura zadana kotła 50 stopni 

około 3-4 rozpalenia w ciągu doby 

 

Jak ustawić optymalnie ten palnik?

 

Edytowane przez patriko195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz osiągnąć? Zmniejszyć spalanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiek30 napisał:

Może kiedyś będzie podobnie. 

Jak zmienię wymiennik na coś bardziej przypominającego Kocioł będzie zapewne jeszcze lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patriko195 napisał:

Tak tego nie napisałem, własnie chyba za dużo spala

Jak teraz palisz? w Jakim trybie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę grzebałem w ustawieniach, testowałem co zasyp ale różnica była znikoma,  w ustawieniach serwisowych mam teraz:

 

czas cyklu praca 20 sek

kaloryczność 5,1

wydłużenie pracy podajnika 2 - 9 sek 

 

w modulacji

nadm. max 35%

nadm. średni 28%

nadm. min 24% 

moc max 18kw

moc średnia 10kw

moc min 5 kw

czyszczenie 5%

 

pierwszy miesiąc gdzie temp była na +  spaliłem niecałe 500kg , a teraz około 1200 kg 

 

Edytowane przez patriko195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, co na pewno wielu użytkowników pelleciaków (i nie tylko) potwierdzi. By zaoszczędzić na spalanym paliwie to najważniejsze (prócz ocieplenia budynku) jest kontrola nad rozbiorem ciepła. Nic nie napisałeś na ten temat. Czy masz choćby głowice termostatyczne na grzejnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na max? Jaką masz temperaturę w pomieszczeniach? Na ile stC prowadzisz kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.