Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@misiek30 no nie mów, że tu siedzi palnik pomiędzy tymi cegłami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie wchodzi między, tylko jest bardzo blisko, bo , on ledwo z drzwiczek wystaje.

20190114_112601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy na 2019 życzę Wam najmniejszego spalania ;-)

Do rzeczy, może to zainteresuje kogoś. Kupiłem 500 kg jak zwykle od mojego dostawcy pelletu (no name, miskant+trocina sosnowa ok 50/50, 8 mm). Pech taki że tym razem spieki jak strusie jajo. Zawsze były ale palnik dawał radę. Tym razem katastrofa temp. podajnika w niebo wystrzeliła, dym w kotłowni, awaryjne wygaszanie.. Wyczyściłem, dziwiąc się że się palnik nie zablokował tyle było w rurze .. zabetonowało.. Kombinowałem jak koń pod górę i wymyśliłem takie rozwiązanie - metodą prób i błędów. Cykl rotacyjnego czyszczenia skrócić - było 180s teraz mam 120s. Intensywność czyszczenia 10% (to wychodzi jakieś 8 kliknięć). Jak cykl był krótszy to kocioł nie dochodził do zadanej na 68 C temperatury. Powietrze jak dawniej i wartości paliwa jak dawniej. Teraz jest bez spieków! wszystko się przesypuje przez ruszt.  Bardzo się ucieszyłem a już miałem ten pellet zakopać w ogrodzie. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Vidarus tylko Mering dolnego spalania. Taki lokalny śmieciuch :). Jestem z Pomorza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja, Viadrusy potęgą są, będę ze łzami  wspominał moje palenie we Viadrusie U-22 ale przyszła już pora na na zmianę. I najpierw spróbuje go sprzedać a jak nie to na złom ( strasznie szkoda). 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, misiek30 napisał:

On nie wchodzi między, tylko jest bardzo blisko, bo , on ledwo z drzwiczek wystaje.

20190114_112601.jpg

Co to za patent z tą rurką (dyszą) pod palnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem tak zrobić bo nad ruszta palnik się nie mieści, przy okazji dorobiłem przedmuch , żeby usuwał popiół z przed palnika. Także da się wszystko zrobić.  A jak przyjdzie do wymiany to prawdopodobnie wpadnie nowy U22.

20190118_175452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiek30 napisał:

przy okazji dorobiłem przedmuch , żeby usuwał popiół z przed palnika.

Ty to jednak jesteś Pomysłowy Dobromir ;-) A czym realizujesz ten przedmuch i jak często?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, misiek30 napisał:

Ja musiałem tak zrobić bo nad ruszta palnik się nie mieści, przy okazji dorobiłem przedmuch , żeby usuwał popiół z przed palnika. Także da się wszystko zrobić.  A jak przyjdzie do wymiany to prawdopodobnie wpadnie nowy U22.

20190118_175452.jpg

Ostro normalnie szok. Muszę na próbę u siebie zamontować palniczek pod rusztami aaa tak z ciekawości jak to będzie chodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, HarryH napisał:

Ten Viadrus to jednak potęga, że to znosi.

 

11 minut temu, misiek30 napisał:

Ja musiałem tak zrobić bo nad ruszta palnik się nie mieści, przy okazji dorobiłem przedmuch , żeby usuwał popiół z przed palnika. Także da się wszystko zrobić.  A jak przyjdzie do wymiany to prawdopodobnie wpadnie nowy U22.

20190118_175452.jpg

a zdradź jak podpiołeś powietrze do tej rurki i skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma parę lat, więc trzeba było coś wymyślić żeby go nie zmieniać razem z palnikiem, więc części typu agregat z lodówki, zbiornik z układu pneumatyki z audi, jakiś elektrozawór , przewody , czasówka i trochę drobnicy i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, misiek30 napisał:

Piec ma parę lat, więc trzeba było coś wymyślić żeby go nie zmieniać razem z palnikiem, więc części typu agregat z lodówki, zbiornik z układu pneumatyki z audi, jakiś elektrozawór , przewody , czasówka i trochę drobnicy i działa. 

Czyli jak zwykle Pomysłowy Dobromir! Jak znam życie będzie działać do końca świata. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor można kupić za 250 zł i też będzie działał, kwestia elektrozaworu i czasówki, ale ja sobie zbudowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kubajurek napisał:

 

a zdradź jak podpiołeś powietrze do tej rurki i skąd?

Najprościej jak się da, rurka miedziana fi 6 , powiercona pod palnikiem ,a później wężyk do kompresora. Czasówka ustawiona co godzinę na trzy sekundy, przy ciśnieniu 3 bar. Do pelletu przemysłowego daje radę. 

20190118_190656.jpg

20190118_190723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Musisz to opatentować te dodatkowe czyszczenie 

Hahahaha, kto chce niech montuje, choć w U22 możnaby też coś takiego zamontować na stałe pod palnikiem, ale na ruszcie  , i jak się nasypie kupka popiołu który nie chce przelecieć przez ruszta , powietrze rozgrzebie ją po ruszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek30 napisał:

Najprościej jak się da, rurka miedziana fi 6 , powiercona pod palnikiem ,a później wężyk do kompresora. Czasówka ustawiona co godzinę na trzy sekundy, przy ciśnieniu 3 bar. Do pelletu przemysłowego daje radę. 

20190118_190656.jpg

20190118_190723.jpg

Mocarne, kompresor lodówki ma ze 4 bar malowałem kiedyś z takiego aerografem, ze zbiornikiem to ma niezły dmuch. I jest cichutki. Elektrozawór i jakaś czasówka za parę zeta. Dla mnie do przemyślenia - może nawet jako "wyrzucacz spieków"  w palniku. Palić zamierzam najtańszym... W moich okolicach najtaniej jest drewnem. Ale wygoda palenia w KIPI bezcenna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubajurek napisał:

Mocarne, kompresor lodówki ma ze 4 bar malowałem kiedyś z takiego aerografem, ze zbiornikiem to ma niezły dmuch. I jest cichutki. Elektrozawór i jakaś czasówka za parę zeta. Dla mnie do przemyślenia - może nawet jako "wyrzucacz spieków"  w palniku. Palić zamierzam najtańszym... W moich okolicach najtaniej jest drewnem. Ale wygoda palenia w KIPI bezcenna.

 

Zbiornik musi być, żeby uderzenie powietrza było duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezar76 napisał:

Adam Słodowy lepiej by tego nie wymyślił... :)))

To mogłoby być lepiej zrobione, ale na razie mam wydatki typu nowe okna, ocieplanie  , więc musi poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiek30 napisał:

Ja mam.

20190101_171742.jpg

 

Nie zapowietrza Ci się instalacja? Bo gotowanie wcale nie oznacza bulgotania w kotle.  Druga sprawa wychładzanie kity płomienia może mieć negatywny wpływ na sam proces spalania. Może tego nie widać ale pellet spala się mniej efektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.