Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz drugi. Jeszcze raz dzięki za te wszystkie cenne wpisy.

Czy ktoś z użytkowników 850 miał problem z przyciskiem touch&play. Dziś rano przycisk zaczął się zawieszać tzn. po wciśnięciu nie odbijał. Później charakterystyczne kliknięcie całkiem całkiem ucichło. Przycisk dalej działa tylko nie wiem czy nic złego  się z tym nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 11:05, Tomek0407 napisał:

Dzisiaj dosypuje pelet do zbiornika a tu taka niespodzianka z worka mi się wysypała. Z niezłych trocin  wyprodukowali ten pelet. Dobrze że już tylko 0.5t i go zostało. Tylko jak takie coś mogło dostać się do worka ?

Zrzut ekranu 2019-01-13 o 11.03.15.png

Nie jesteś jedyny z takim prezentem też miałem podobny ale uznałem ze na pewno producent wiedział że mam kominek i że  mi się przyda na rozpałkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darekk1974 napisał:

Witam wszystkich po raz drugi. Jeszcze raz dzięki za te wszystkie cenne wpisy.

Czy ktoś z użytkowników 850 miał problem z przyciskiem touch&play. Dziś rano przycisk zaczął się zawieszać tzn. po wciśnięciu nie odbijał. Później charakterystyczne kliknięcie całkiem całkiem ucichło. Przycisk dalej działa tylko nie wiem czy nic złego  się z tym nie stanie.

Dzwon do kipi i powiedza co robic. W moim przypadku przyjechal serwisant potwierdzil to co przedstawilem kipi i przyslali nowy tylko ja mam 350 ale pewnie zasada ta sama bedzie. Procz tego po jakims czasie  nie moglo zalapac ze nim krece i zaczal sam wybierac czyli klikac po prostu co spowodowalo calkowite zle spalanie bo sterownik sam wybieral rozne opcje i potwierdzal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kolego jak tam kociołek z palnikiem się ogólnie spisują ,jakie spalanie,temp.spalin,czyszczenie i w ogóle czy jesteś zadowolony ,z tego co pamiętam masz mpm-a bio pelet

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 20:06, darekk1974 napisał:

 problem z przyciskiem touch&play.charakterystyczne kliknięcie całkiem całkiem ucichło. 

No to i u mnie brak tego charakterystycznego kliknięcia(ecomax 350).A nawet jeden sezon palnik nie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę chciałem Wam pokazać wpływ czyszczenia wymiennika na temperaturę spalin. Wykres z miesiąca i o 10st C spadek po wyczyszczeniu. 

A tak na marginesie to już chyba moje ostatnie czyszczenie Viadrusika bo zamówiłem i w najbliższych dniach przerzucę palnik do kotła biomax plus lumo 25kW. Chciałem tą operację wykonać po sezonie ale ceny tak idą do góry, że teraz sie na nią zdecydowałem.

Zrzut ekranu 2019-01-16 o 11.45.33.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będziesz miał bajkę przy czyszczeniu. Może sam się nie wyczyści ale ten pionowy rurowy wymiennik jest całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę ułatwienie w czyszczeniu, może jeszcze wiekszą sprawność ( jak znam siebie to napewno w ten pionowy wymiennik rurowy powkładam zawirowywacze), i naklejkę 5 klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazary mają takie rury z zawirowaczami i jednocześnie ręcznym lub mechanicznym czyszczeniem i zalecają przy mechanicznym ustawić takie czyszczenie 2x dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie wymiennika pomaga, bardzo pomaga A Lumo to dobry wybór 6faf43a4594b2c1101ed90308c1841b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pastor napisał:

a czemu ecoster200 mialby przyniesc oszczednosci? to tylko zdalne sterowanie tego co na kotle wisi

Zależy to w dużej mierze od instalacj i ocieplenia budynku na ile kocioł moze pozwolić sobie na stóp! Np u mnie po założeniu i wyłączeniu pomp od termostatu spalanie spadło przynajmniej o 30%. Mieć kocioł z zapalarka i palić non stop to nieporozumienie moim zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i zwykły oszczędność ta sama, ale brak obsługi kotła z poziomu sterownika. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie spadło spalanie bo kocioł dużej stoi, rzadziej się rozpala, ale tez właśnie zależało mi żeby nie latać co chwile do kotłowni jak starałem się ustawić parametry palnika, po za tym tez widzę jaki mam poziom paliwa w jakim trybie jest piec, a i w razie alarmu przynajmniej go słyszę jak jestem na pietrze.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja grzeje z obniżeniem temp. o 5st na mieszaczu. Jako że kotłownia jest dwa piętra poniżej A nie chciało mi się ciągnąć kilometra kabla do ecostera to kupiłem najtańszy bezprzewodowy i wszystko działa. Dobę podzieliłam na cztery okresy, ranny, dzienny, wieczorny i nocny. Dzienny i nocny 21, ranny i wieczorny 21,5. I to pół stopnia różnic daje mi ok 5kg pelletu oszczędności i na dobe. A całe sterowanie mam na telefonie.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ecoster nie zmniejszył spalania  ponieważ  wcześniej paliłem w harmonogramie  ,kocioł i tak był w długich postojach , jednak  uważam to urządzenie za bardzo przydatne poszerza nam możliwości w  sposobie  prowadzenia kotła  i  sterowania  rozbiorem ciepła  , mamy podgląd pracy kotła , sterowanie zdalne , uważam ze warto  się w ecoster się doposażyć  bo nie jest to niepotrzebny gadżet .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ecoSTERa do korekt temperatury na ogrzewaniu podłogowym.  Sprawdza się bardzo dobrze. Idealnie trzyma temperaturę pomieszczenia w określonych widełkach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze podpowiecie, mam sterownik pluma 350 i sterowanie zaworem 4d przez zewnetrzny sterownik techa st431n ktory steruje zaworem pogodowo. Lepiej zeby wziac ecoster200/touch( nie zalezy mi na sterowaniu kotlem w pokoju)do pluma czy kupic techa st280 i wpiac go w sterownik zaworu i po osiagnieciu temperatury w domu sterownik pokojowy przymknie zawor na zalozmy 15-20% pompy beda chodzily i przeplyw przez grzejniki bedzie caly czas zeby nie dopuscic ich do wychlodzenia natomiast nie bede mial kontroli na kotle w postaci wylacz palnik po osiagnieciu zadanej w pokoju tylko zgasnie sam po dobiciu do zadanej na kotle i wlaczy sie ponownie powiedzmy jak spadnie histereza o 20-25stopni, dogrzeje sie znowu do zadanej i znowu pauza chyba ze w tym czasie sterownik pokojowy otworzy zawor to bedzie dobijal pokoj az osiagnie zadana w pokoju, przymknie zawor i potem jak wyzej kociol dobije do zadanej na kotle i znowu pauza. Czy lepiej jak po prostu dobije do zadanej wygasza palnik i czeka az znowu spadnie w domu tylko boje sie wielkich skokow temperatur w domu i ten czas co palnik byl w postoju potem bedzie musial nadgonic dluzsza praca i spali wiecej paliwa zeby uzupelnic straty. Mam nadzieje ze zrozumiecie o co chodzi. 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szkoda, że nie doposażyłeś tej 350tki w moduł B zamiast tego Techa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz  ecoster jest właśnie po to żeby utrzymywać zadaną temperaturę pokojową  , a co będzie lepiej to  już sprawa indywidualna , wiem jedno w żadnym przypadku  nie utrudni ci to życia , wręcz przeciwnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam zamiaru wywalac znowu kasy do tego badziewnego sterownika. Serwisant wprowadzil mnie w blad przy zakupie bo mowil ze niczym sie sie roznia funkcje maja te same tylko ilosc mieszaczy do podpiecia rozna no i uwierzylem nie sprawdzajac a ze nie mialem wtedy zaworu 4d to to olalem zwyczajnie dlatego jak ten padne to kupie inny „madrzejszy” do sterowania kotlem a poza tym wolalem tego st 431n bo mam 3 kotly wpiete w uklad i lepiej mi panowac nad tym wszystkim. Dlatego chyba zdecyduje sie na st280 i jakos to zgram wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla modułu A czy to 350, 850, 860 jest taka sama 1szt. Po więcej trza się zgłosić po moduł B (350/850/860) lub C (850/860). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.