Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi się wydaje są dwa programy ecoUpdater i ecoConfigurator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta temp zewnętrznej jest niewidoczna w econecie, tylko w sterowniku w ustawieniach ogólnych tam gdzie zegar i kontrast

 

Jest widoczna dopiero po podpięciu czujnika.

 

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek0407 napisał:

Zmieniasz parametr "Mnożnik szybkości podawania paliwa" na 0,2  w ustawieniach serwisowych i wtedy jest możliwość zwiększenia pojemności zasobnika. Przy tym parametrze ( 0,2) zwiększysz do 500kg

Zrzut ekranu 2019-01-10 o 12.51.43.png

Tak , ale w nowej wersji nie ma tego parametru :( , można wstawić to za pomocą ecokonfiguratora ale nic nie daje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miros napisał:

Korekta temp zewnętrznej jest niewidoczna w econecie, tylko w sterowniku w ustawieniach ogólnych tam gdzie zegar i kontrast

 

Jest widoczna dopiero po podpięciu czujnika.

 

Jest tak jak napisałeś. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop odnośnie econetu panowie. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, a mam go ok roku. Dzisiaj dopiero szukając jakiejś CD ze sterownikiem, w związku z gorącym tematem aktualizacji, zwróciłem uwagę, że mój econet nie ma żadnych oznaczeń Plum-a... Nic, kompletnie. Na pudełku też tylko TP-link, instrukcje tak samo. Kupiłem go od autoryzowanego instalatora (który nawet nie pytał o wersje oprogramowania sterownika) i działa bez problemu. Po wyjęciu z pudełka, podłączyłem, skonfigurowałem i hula bez żadnych problemów, żadnych zwiech... Działa po Wifi, sygnał ciągnie prawie prostopadle przez dwa betonowe stropy, siła sygnału ok 54%. Ja wiem, że to najzwyklejszy routerek z odpowiednim oprogramowaniem. Wniosek nasuwa mi się taki, że jak się ma dostęp do odpowiedniego oprogramowania to ze zwykłego tp-linka można zrobić działający econet. 

Sorki za jakość zdjęcia, ale człowiek jakiś odwodniony wieczorem... ;)))

IMG_20190110_184841.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest taka możliwość. Ja też mam econet 400 którego na stronie pluma nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki z naklejkami trzeba  więcej zapłacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i flaszuje soft. Z TPlinka to został raczej tylko hardware. Razem z ecoNETem  dostajemy też dostęp do portalu bez abonamentu więc ta cena akurat jest uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ten TPlink z 50-60zł kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się dobrze zrozumieli Panowie. Za econet zapłaciłem normalnie, jak należy. Generalnie nie interesuje mnie naklejka Pluma, bo wszystko hula jak należy. Nie uważam, że takie urządzenia powinny kosztować grosze i że jak mam, to coś mi się należy... To nie tak. Pomysł, stworzenie oprogramowania, utrzymanie serwera kosztuje. Ale fajnie by było otrzymywać aktualizacje, jeśli są. Jeśli producent uważa, że mój sterownik się nie nadaje do aktualizacji, to miło by uzyskać taką informację. Ale jeśli się nadaje, to miło by było tą aktualizację dostać... Sytuacja podobna do obecnych telefonów. Jeden producent wypuszcza dużo aktualizacji dbając o użytkowników, aby ich komórki działały jak najlepiej, a inny wypuszcza tylko to co niezbędne, a wręcz z czasem zapomina o starszych modelach. Recz jasna, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... 

Ale powtarzam. Za swój econet zapłaciłem przykładnie jak większość z was i czuję się pełnoprawnym użytkownikiem systemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o to Ciebie @cezar76 nie posądzał. Co do aktualizacji to leży w gestii KIPI oni za to odpowiadają. PLUM sam z siebie nie wypuści aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plum sam z siebie nie, tylko na zlecenie KIPI. W naszym przypadku to takie naczynia połączone. Kipi powinien słuchać opinii użytkownika i ewentualnie, w miarę możliwości reagować, zlecając stworzenie odpowiedniego programu Plum-owi. Bo wydaje mi się, że możliwości programistyczne do poprawy oprogramowania palnika są. Generalnie, to żadna kosmiczna technologia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miros napisał:

Korekta temp zewnętrznej jest niewidoczna w econecie, tylko w sterowniku w ustawieniach ogólnych tam gdzie zegar i kontrast

 

Jest widoczna dopiero po podpięciu czujnika.

 

4 godziny temu, Dragster napisał:

Jest tak jak napisałeś. Dzięki.

ecomax860P2-N nie ma takiej mozliwości, jest data, czas, upgrade, ale nie ma korekty temp. zewn. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dragster napisał:

Co do aktualizacji to leży w gestii KIPI oni za to odpowiadają. PLUM sam z siebie nie wypuści aktualizacji.

aktualizacje robi plum na zlecenie odpowiedniego producenta, w zasadzie tego co ma serwer. jesli łaczysz sie z econet24 to plum, bia24-biawar.

wszystkie upgrade'y są na serwerze ftp:/plumconnect.net 

loginem jest zmodyfikowana nazwa urządzenia (dostęp do odpowiedniego folderu) a hasłem coś co plum wpisał w firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze koszt pracy przy oprogramowaniu, utrzymanie serwera... Tak jak mówiłeś @cinas. Wszystko kosztuje. Wiadomo, każdy z nas chciałby zapłacić jak najmniej, ale miejmy świadomość, że przy naszej wygodzie dostępu do parametrów kotła z każdego miejsca z dostępem do internetu, ktoś się bardzo napracował i to kosztuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cinas napisał:

Dobrze pisze napisanie softu + utrzymanie serwer to są jakieś koszty i trzeba je ponieść

 

6 minut temu, cezar76 napisał:

Pozostaje jeszcze koszt pracy przy oprogramowaniu, utrzymanie serwera... Tak jak mówiłeś @cinas. Wszystko kosztuje.

niekoniecznie. Koszt econetu to ok 500zł, kostrzewa i biawar żądają prawie 1000. Sami nic nie zrobili, a próbują ciąć kasę na użytkownikach. O ile biawar jeszcze jest do zrozumienia bo własny serwer utrzymuje, ale reszta?

 

 

Ma ktos z Was może plik do upgradu do econeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co trochę boli, to sytuacja jak z telefonami, jak chcesz mieć nowszy soft, to musisz go sobie sam wgrać. Wiem bo robiłem to nie raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci faktycznie mają ceny modułów i nie tylko z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.