Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No jest lepiej , a do tego można jeszcze skrócić przenośnik albo zbiornik odsunąć, jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika niestety nie przeniosę, bo już jest na maksa odsuniety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Joke00 napisał:

Właśnie jak odwrocie to kat będzie gorszy

Na zdjęciu które pokazałeś , miałeś krocieć włożony dłuższą częścią do palnika, jak chciałem byś go obrócił i dał krótszą do palnika.

Metalowe kolanko jest na tyle gładkie, że tam raczej nie dochodzi do zatrzymania pelletu, więc kąt dla kolanka nie jest aż tak istotny jak kąt rury karbowanej.

8.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą rurę się skraca i przystosowuje do warunków w kotłowni. Tylko pamiętaj, dolną część. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to normalne, aby temperatura powrotu miała 33 stopnie ? Nie jest to zbyt mało ? idzie jakoś zaradzić ?
Piec pracuje po 70 minutach od rozpalenia ze stałą mocą 13kw trzymajac 61 stopni, ogrzewam 90m2 podłogówki (30 stopni) na zworze 3D i 70m2 grzejniki na 4D ( 50 stopni), kontrolując różne rzeczy, widzę ze swojego punktu, że potężnym zjadaczem temp. jest ilość wody w podłodze...czy to jest normalna sytuacja, czy coś należałoby z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo grzejesz tą podłogę? Bo jak podłoga wychłodzona to trochę ciepła na początku zje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty masz to po podłączane, chodzi mi o mieszacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kashue napisał:

Na zdjęciu które pokazałeś , miałeś krocieć włożony dłuższą częścią do palnika, jak chciałem byś go obrócił i dał krótszą do palnika.

Metalowe kolanko jest na tyle gładkie, że tam raczej nie dochodzi do zatrzymania pelletu, więc kąt dla kolanka nie jest aż tak istotny jak kąt rury karbowanej.

8.PNG

Teraz rozumiem o co ci chodzi. Mam nadzieje ze nie będę musiał skracać rury podajnika, kat sporo mocno się zmienił i skróciłem ją o 20cm. Oby było dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek30 napisał:

A długo grzejesz tą podłogę? Bo jak podłoga wychłodzona to trochę ciepła na początku zje. 

cykl grzania ok 2-,2,5 godziny i postój, w postoju ok 4 godziny.

Niżej zdjęcie...:

 

20190108_170519_resize.jpg

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mixiorek napisał:

cykl grzania ok 2-,2,5 godziny i postój, w postoju ok 4 godziny.

Pompa od podłogówki powinna pracować cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz z miejsca gdzie jest taka opcja w ecomax850 ? aby chodziła cały czas

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mixiorek napisał:

potężnym zjadaczem temp. jest ilość wody w podłodze...

Podłoga to duży bufor.Do tego dochodzą straty od gruntu.Ja niestety dałem tylko 12cm styropianu.Tak jak piszą koledzy pompka chodzić ma cały czas.Najlepiej jakby sterownik miał możliwość obniżenia temperatury na mieszaczu od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawienie w menu, aby pompka chodziła cały czas? gdzie znajdę taką opcję ? pod czym to się kryje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ecomax 350 temperatura załączenia pompy 40 stopni.Zadana na kotle 75 histereza kotła 30.I w taki sposób pompa pracuje cały czas.Obecnie temperatura w podłogę 26 stopni na stałym ciśnieniu cp1. Niestety ja mam zawór termostatyczny z ręczna nastawą a to oznacza czasem wycieczki do kotłowni jak jest za ciepło albo chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki rozumiem ustawienie...z tym że u mnie sterownik jak załączy pompę od podłogówki to równocześnie załączy pompę od grzejników drugi obieg, a w tym momencie temperatura na samych pompach niesamowicie szybko spadnie, grzejniki wychłodzą moment wodę.

Masz tylko 26 stopni na podłogówkę ? u mnie przy takiej temp. piec przy załączeniu pewnie będzie pracował z 5 godzin, jeśli mam 30 na wyjściu chodzi ok 2 godz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy cyklicznej pracy wystarcza 30 stopni to przy pracy ciągłej będziesz tę temperaturę obniżał.Chyba na grzejnikach też możesz obniżyć temperaturę tak,że pompa by pracowała z niższą temperaturą ale ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się o sterownie pogodowe. Musisz wyłączyć opcję w ustawieniach serwisowych dla mieszacza "Wyłączenie pompy od termostatu" na NIE.

Ja np w tej chwili mam 26stC na podłodze a w pomieszczeniach 22stC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info co do aktualizacji ecoMAX860P3-C Touch. Mam wgraną teraz wersję softu.:

Wersja modułu A:7.33.32
Wersja modułu Panel:7.14.19

Jedyne co musiałem zrobić to przepiąć podajnik palnika pod inny zacisk nr 12 bodajże. 

Teraz dane o zużyciu są zrzucane na serwer.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest aktualizacja i na pewno można to w prosty sposób zrobić. Problem w tym, że jest to ryzyko. Ja mam wgraną aktualizację można powiedzieć przez autoryzowanego serwisanta KIPI. Jutro podpytam jak to wygląda dla 850tki. Podaj mi wersje i najlepiej zrób fotkę przedniego panelu sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mixiorek napisał:

cykl grzania ok 2-,2,5 godziny i postój, w postoju ok 4 godziny.

Niżej zdjęcie...:

 

20190108_170519_resize.jpg

33st na powrocie to zdecydowanie za mało. To 4D grawitacyjnie to nie będzie działać. Powinieneś mieć pompę kotłową na powrocie obiegu w kotłowym 4D. Poza tym bez siłownika i sterowania to 4D jest słabo regulowalne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dragster napisał:

Małe info co do aktualizacji ecoMAX860P3-C Touch. Mam wgraną teraz wersję softu.:

Wersja modułu A:7.33.32
Wersja modułu Panel:7.14.19

Jedyne co musiałem zrobić to przepiąć podajnik palnika pod inny zacisk nr 12 bodajże. 

Teraz dane o zużyciu są zrzucane na serwer.

Pochwal się zrzutem ekranu :). Poniosłeś jakieś koszta finansowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztów brak.

ss1.jpg.049d8eed00b8ff118d5e3c4724588315.jpgss2.jpg.702bf8a64ce199363b9cd0e11d6c7b07.jpg

Jak widać wystarczy tylko zaktualizować oprogramowanie modułu A i panelu. ecoNET mam bez zmian.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dragster napisał:

Kosztów brak.

Zaczynam zazdrościć :) U mnie za taką zmianę Pellasx żąda niemałej kwoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.