Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jeszcze nie wiem czy dobry, bo dopiero za 2 dni skończę stary przemysłowy pellet palić, a nie chciałem mieszać bo i tak to muszę przeważyć itp.

Awaryjnie mam jeszcze na stanie 1t pierwszego pelletu który kupiłem, jak z tym będą problemy to będę mieszał.

W aukcji zwróciłem uwagę jedynie na to:

Tani Pellet - 365zł

Średnica 6
Wilgotnosc 8%
Kalorycznosc 18 mj

ta poniższa linijka jakoś nie przykuła mojej uwagi :D
Paleta 33 worki 15kg

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, robin60 napisał:

@michal1977 to zależy jaki masz sterownik jak 850 i masz możliwość ingerencji to tak.

Jak inny sterownik to może się okazać , że to finał, najnowszy.

850 mam sterownik emax chyba coś takiego ale 850 napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam [mention=62205]mhosaja[/mention] jestem zasmucony takim widokiem ale nie trzeba się poddawać.
Ustaw tak czyszczenie
81409707_OperaZdjcie_2019-01-07_183316_www.econet24_com.thumb.png.87be7788a0fe110bb3fdc40a0ee8873a.png
Głównie chodzi o siłę nadmuchu by ten tampon wypchnąć z paszczy lwa.
Jak to nie pomoże zobacz z tymi nadmuchami jak pisze [mention=72593]Kordjano[/mention] w poście 7075 i [mention=44412]Darek21[/mention] w poście 7076 czyszczenie , zmienić nie zaszkodzi a efekty mogą być zgoła odmienne i dużo lepsze tylko poinformuj nas częściej o postępach.
Pzdr.
 

Robin60, czyszczenie miałem bardziej intensywnie ustawione, niż na Twoim screenie. 4% co 80s i 4min przy wygaszaniu z intensywnością 100%. a radą kolegi Darka ustawiłem czyszczenie na 8% co 60s i zobaczymy co z tego będzie. Już widzę, ze spieki są lepiej usuwane, bo wydmuchuje mi więcej niedopalonego pelletu, a więc musi być droga wolna. Wydaje mi się, ze w tej sytuacji powinienem jednak zmniejszyć nadmuch (obecnie 45%). Czy mam rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje pellet energy i już mi ręce opadają jest dość drobno „krojony” ma długość 0,3 cm do 1,6 cm z przewaga krótszych i zawiesza się w rurze spiro :( a już miałem się cieszyć a tu dwa razy alarm  nie dał rady sie rozpalić, a w kotłowni rura do połowy pełna od strony podajnika, chyba zostaje zamawiać Barlinka, chodź cena boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mhosaja mi chodziło głównie o nadmuch czyszczenia i jego czas. 

6 godzin temu, mhosaja napisał:


Robin60, czyszczenie miałem bardziej intensywnie ustawione, niż na Twoim screenie. 4% co 80s i 4min przy wygaszaniu z intensywnością 100%. a radą kolegi Darka ustawiłem czyszczenie na 8% co 60s i zobaczymy co z tego będzie. Już widzę, ze spieki są lepiej usuwane, bo wydmuchuje mi więcej niedopalonego pelletu, a więc musi być droga wolna. Wydaje mi się, ze w tej sytuacji powinienem jednak zmniejszyć nadmuch (obecnie 45%). Czy mam rację?

Wydmuchuje Ci niedopalony pellet bo drastycznie i bardzo często podrywasz dostarczone paliwo do komory spalania to logiczne. Jeżeli takiego czyszczenie wymaga Twoje paliwo by się w miarę poprawnie spaliło to zmniejsz nadmuch ale tylko do momentu jak nie będzie wydmuchiwać. Nadmuch min zostaw jedynie średni 30 i max 40 na razie.Obserwuj.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet zawiesza może zawiesić się w rurze spiro w przypadku  kiedy jest o drobnej frakcji bo rura spiro jest karbowana  w środku  na dodatek  przez kolanko  jest ona ułożona zbyt mało pionowo  i twoży się wypłaszczenie gdzie pellet wyhamowuje i tworzy się zator , w drugim przypadku kiedy są pellety zbyt długie wtedy taki pellecik  potrafi ułożyć się w poprzek rury i zatrzymać się tuż przed kolankiem  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze on zawiesił się na połowie rury spiro, gdzie było płasko i rzeczywiście jest małej frakcji i to na pewni problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być płasko rura musi być naprężona wręcz rozciągnieta wtedy nic się nie zawiesi bo swobodnie się sunie opał! 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joke00wrzuć zdjęcie i będzie wiadomo co jest przyczyną!

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolano z nierdzewki które jest przy palniku, lepiej założyć dłuższą stroną do palnika, jeżeli jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura ma dobry kąt tutaj ewidentnie wina w zbyt drobnym palecie.

E28DD4E5-62AC-45A0-9298-7BF1878C9699.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rura spiro jest bardziej w pionie. Mniej więcej tak jak na zdjęciu. 

20190108_124336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joke00Ewidentnie widać błąd monter. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zostaje problem taki ze bliżej zasobnika nie przesuwne, z drugiej strony pod innym katem rura już nie może być ustawiona w zasobniku mogę tylko lewo prawo się poruszać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest źle a nawet dobrze może mokry ten pellet i się klei. Można spróbować podnieść trochę rurę podajnika jeszcze  do góry.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Joke00 napisał:

Rura ma dobry kąt tutaj ewidentnie wina w zbyt drobnym palecie.

E28DD4E5-62AC-45A0-9298-7BF1878C9699.jpeg

Przez tak ustawioną rure spiro możesz mieć nie równe podawanie pelletu, ponieważ będzie on się układał w rurze i co jakiś czas będzie spadał większymi ilosciami. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiniły prawa fizyki , tarcie ,ciążenie i grawitacja . Przydało by sie bardziej stromo .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróć ten krocieć co nakładasz na palnik, zwiększysz wtedy spad o parę stopni...

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Darek21 napisał:

Moim zdaniem nie jest źle a nawet dobrze może mokry ten pellet i się klei. Można spróbować podnieść trochę rurę podajnika jeszcze  do góry.

Rury podajnika nie da się wyżej podnieść. Zaraz zobaczę czy coś da przesunięcie może bardziej w lewo, trochę przybliży rurę podajnika do kolana na palniku

1C760F37-90A2-4580-9859-CD9BD8A0CCAE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kashue napisał:

Odwróć ten krocieć co nakładasz na palnik, zwiększysz wtedy spad o parę stopni...

Właśnie jak odwrocie to kat będzie gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunąć w lewo i skrócić. Tak by reduktor był nad palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  reduktor powinien znajdować się nad palnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mogę ustawić ba maksa

7F0682EA-2810-4EC3-BB87-2FA75D271E3D.jpeg

153F0B0F-9A50-489C-82D6-469E01F336BD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.