Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem chyba to samo, też najpierw się rozpalał A po dwóch min wygaszanie, winnym okazał się włączony harmonogram, a jestem pewny że go nie włączyłem

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany jest przylgową do rury nad samym wyjściem z pieca zaizolowana w otulinie, wiem że powinienem zamontować w innym miejscu ale nie miałem już żadnej wolnej tuleji zanurzeniowej do ktorej mógłbym go włożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STB odcina fizycznie napięcie z dmuchawy i podajnika, tak jest w Timelu  wynika to z normy.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miros napisał:

Miałem chyba to samo, też najpierw się rozpalał A po dwóch min wygaszanie, winnym okazał się włączony harmonogram, a jestem pewny że go nie włączyłem

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


 

Właśnie wiem że wtedy ustawiłem harmonogram na niedziele ale zrezygnowałem bo nie rozumiem w jaki sposób to zrobić. 

Za chwilę będę w domu to się okaże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reded napisał:

STB odcina fizycznie napięcie z dmuchawy i podajnika, tak jest w Timelu  wynika to z normy.

Pozdrawiam RedEd

To raczej nie to bo temperatura przy kilku próbach Rozpalania wzrosła ok 5 stopni i zarówno podajnik jak i dmuchawa działała przy trybie Rozpalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie STB bo by się nie rozpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozpala, to nie STB. To harmonogram jakiś wlaczyles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informacje, i przepraszam za kłopot, tak jak mówiłem w ubiegłym tygodniu chciałem coś ustawic w obniżeniu nocnym i tam ustawiłem akurat niedzielę. Rano sprawdzałem i rzeczywiście było tam ze jest wyłączone, ale nie sprawdzilem pracy według harmonogramu a tam już było ustawione na tak. Po zmianie na nie sam wystartował i jest już w trybie pracy. 

20181111_164432.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest wszytko w porządku .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od stycznia was podglądam, od kwietnia padło na mnie i kupiłem kipi 5-20. W miarę wolnego czasu i chęci coś nie coś dodam od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wpadłeś, hihi. Witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Zacząłem czytać Wasze wypowiedzi ponieważ gdyż zamierzam zmienić palnik   z kostrzewy platinum bio na kipi .Mam dosyć jakości pelletu coraz gorszy i platinum pojawiają się spieki no i czyścić  często trzeba . Próbowałem różnych firm i niestety zawsze coś nie tak .W miarę przyzwoicie jest na pellecie  tym najdroższym ale cena mnie zniechęca . Z wypowiedzi na forum mniemam że kipi poradzi sobie z pelletem nie certyfikowanym . W końcu pali się pelletem nie certyfikatem . Ten no name też czasami bywa dobry ale czasami robi różnice dla platinum . W razie problemów z kipi liczę na pomoc . Jestem zdania że instalator powinien popisać się wiedzą i ustawić wszystko dobrze no ale gdyby tak się nie stało  to liczę na pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dlatego wybrałem kipi, żeby można było palić agropeletem. Zacząłem trzeci sezon, palnik chodzi, certyfikowanego pelletu nie widział Czasem trzeba pokombinować z czyszczeniem i czasem podawania, ale idzie to opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie pytanie w zestawie z palikiem dają sterownik  eco max 350 albo można dokupić model wyższy , czy ma to sens nie chce sterowania przez neta i nie mam w instalacji siłowników przy zaworze 3 drożnym  uważam ze sonda lambda czy jak ją tam zwał przy tak małych mocach 16kw nie da oszczędności . Czy ten prostszy sterownik  wystarcza do prawidłowego prowadzenia procesu spalania . Może  prościej  czy jest z Waszej praktyki ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze decydując się na palenie pelletem nawet nie zrobiłem rozeznania jakie palniki są na rynku, bo nie miałem czasu, palnik na ekogroszek który miałem rozsypal mi się w środku zimy i musiała szukać czegoś na już, padło na Kipi i nie żałuje

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostszy sterownik ma ograniczone funkcje i ci, którzy go posiadają, nie są zadowoleni. Siłownik do 3D wskazany. Teraz rzadko który dom wymaga stale aż 16kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wymieniam 350 na wyższy, bo brakuje chociażby dłuższego czasu nadzoru niż 10 min. O innych ustawieniach już nie wspomnę.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mój tez nie wymaga stale 16 kw teraz mam palik Platinim 16 kw i tylko  przy  mrozach czasami widziałem ze chodzi na 90% i to krótki czas teraz to nawet  50 nie zauważyłem choć nie zwracałem na to uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.